35mm täiskaadrile

Vajan täiskaadrile 35mm objektiivi. Teravat ja valgusjõulist. Mõned leidsin, oskate ehk kiita/laita?

Nikkor AF 35mm f/2.0D
Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G ED
Sigma 35mm AF F1.4 DG HSM ART
Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art
Sigma 24-35 F2 DG HSM ART

Tegelikult eelistan fixi, aga kui need kaks viimast zoomi peaksid väga-väga head olema (mida nad ilmselt ei ole?), siis võiksin ka sellist väikest zoomivahemikku kaaluda. Enamasti inimeste pildistamiseks ja põhiline F mida kasutan on 2.8.

See 18-35mm F1.8 on poolkaadrile, osa zuumivahemikust vist kattis ka täiskaadri ära aga üldiselt - pole väga hea mõte. Muus osas, vaata kaalu järgi ja kas sul on päriselt F1.4ja vaja või mitte. Mis kerele ette läheb? Mida sa täpsemalt mõtled inimeste pildistamise all? Sõltuvalt kerest võivad resolutsiooni (ehk teravuse) erinevused ebaolulised ka olla.

Nii Sigma 35mm F1.4 kui ka 24-35 F2 on optiliselt väga head, mõõdukalt paremad Nikon 35mm F1.8st, ning palju paremad sellest vanast 35mm F2st. Küll aga ükski neist pole tegelikult optiliselt kehv, kehveim optiliselt on see Nikon 35mm F2. 24-35mm on hullult kolakas, umbes kilone toru, muid vigu tal pole. Sigma 35mm F1.4 on samuti kolakas, aga veits vähem - mingi 660g või midagi sellist oli. Nikoni variandid on oluliselt väiksemad-kergemad.

Kõige lihtsam, mine poodi, pane kaamerale ette, proovi veidi pildistada, vaata hiljem pilte, saad ka ise aru mis meeldib kõige enam.

Nikkor 35mm f1.4 või alternatiivina Sigma 35mm f1.4 Art.

[%sig%]

(AV kirjutab): Küsitud loetelust võtaks ise kõhklematult Nikkor 1,8/35. On kenasti väike, kerge, ja pilti ka ei laida. Oman, kasutan, soovitanTäisavaga on pisut pehme, aga 2,8 juba OK: Viimati erko soovitatu on ju ka tore valik kuid suurem kaal ja eriti suurem hinnasilt seda marginaalset valgusjõu vahet lainurkobjel minuarust väga ei õigusta. Sigma 1,4/35 suht tihti kiidetakse aga -nojaa…On siiski põhjusi miks enamik tõsiseid pildimehi kolmanda tootja klaasidele Nikoni vmt keretegija originaalobjesid eelistavad.Isegi kui nt. sama Sigma sutsuke teravamalt joonistab.

Minu soovitus põhines teema algataja märkusel kasutada objektiivi inimeste pildistamisel. Seega absoluutne teravus pole vist nii primaarne kui bokeh kvaliteet.
Nikkor 35mm f1.8 on väidetavalt väga hea maastiku objektiiv - terav servast serva kaugematele distantsidele teravustades. Samas pidi Nikkor 35mm f1.8 autofookus võrrelduna Sigma 35mm f1.4A ja Nikkor 35mm f1.4 olema aeglasem. Väidetavalt, sest pole ühtegi neist ise kasutanud. Aga taas oluline aspekt inimeste pildistamiseks toru valimisel.
Hind ja kaal loomulikult omavad rolli, kuid need on nii individuaalsed argumendid, et foorumist pole neile mõtet arvamust küsida :slight_smile:

(Renet kirjutab): Olen omanud listist kolme toru ja neist sümpaatseim minu jaoks oli 24-35 (Lisaks 35 f2 ja 35 1.4 Sigmalt). 24-35 on tegelikult väga hea vahemik, sest saab 35 pealt portreed pildistada, aga vajadusel saab keerata 24mm peale ja kasutada landscapei pildistamiseks. Optiliselt täiesti laitmatu, minu kahest 35 1.4st kindlasti täpsema autofookusega ja ka täisava juures näiteks portreed pildistades on väga terav.

(AV kirjutab): 35mm klaas liigitub ikkagi lainurgaks , millega teed reportaaze ehk ,inimesed aktsioonis, niiet bokeh-d vaatad teise pilguga kui head&shoulder portreel- mida vast kolmekümneviiesega tegema ei hakkakski. Selleks ikka 50 ja pikem… Aga et vähem makstes saad väiksema valgusjõu ja paratamatult ka nõksa uimasema AF-i sellega tuleb leppida. Kui pole Croesos:)

tegelikult ei peaks õpiku järgi kõik käima. kalasilmaga võid ka portreed teha kui pilt ikka äge ja pildi moodi on.
35mm f/2 on neist hinna-kvaliteedi-teravuse poolelt parim.