A-A akude teema

Head uut aastat!
Tegin inventuuri oma akude karbis. Mõtsin, et “värskendan ja laen” uuesti täis oma pool aastat (kuni aasta) seisnud akud. Selgus et päris paljud neist ei võtnud üldse enam “elu sisse”. (Mul TehnoLite BC-900 laadija.)
Välgu sisse lähevad AA 1,5 voldised AA-d.
Paraku just 1,5V-sed on “surnud”. Töötavad need, mis on 1,2V-sed. Nood jäävad samas välgu jaoks “lahjaks”.
Kas keegi oskab soovitada 1,5 V pingega AA akusid?

(Juku kirjutab): 1,5v on patareid ja pole laetavad…

Tere!

1,5 akusid ma ei tea.
Mul on BC 900. See laadija ei pruugi laadida väga tühje akusid. Aitab kui mingi lihtsa laadijaga saada akud laadima. Siis võib BC 900 laadijaga edasi laadida.
Võib olla aitab ka BC 1000 puhul nimetatud nipp!

(aivar kirjutab): Tõenäoliselt sa püüad laadida patareisid.1.5v AA akusid tõepoolest ei ole olemas.

ai kurja…tundub et Aivaril on õigus.
Ot ja teie välgud lähevad 1,2V akude pealt normaalselt tööle või?

Õnnitlen,et patakad pauku ei teinud…patarei annab voolu nagu pudelist vett valades–peene nirena,aga kaua,aku nagu purgist–suurelt…kaua laadimata aku nagu tudub–laadija väikesele voolule ei kõssa,annad momendiks suurema pingega sähmaka–avab silmad ja kukub ahmima!:slight_smile:

Fotovälgud söövad üldjuhul bai-dizain Nimh 1,2V akusid kahe suupoolega ehk probleemi ei ole täheldanud.

Pigem on akudel isegi eelis – annavad teised pisut rohkem VÕIMSUST ning välgud suudavad endid peale plähmakat tuntavalt kiiremini üles laadida.

Akude osas on SOOVITUS kasutada Eneloop akusid – nonde numbriline mahutavus mAh-ides on küll nõks väiksem kuid nad suudavad väga hästi laetust HOIDA. Mingid üüberhaibitud 1600 1800 mAh akud võivd poolteoreetiliselt vahetult peale laadimist isegi need mAh-id välja purtsutada kuid suht keskmisel juhul suudab selline üüberaku iseennast suht nädalaga ära tühjendada…

(enn kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Akude osas on SOOVITUS kasutada Eneloop akusid

Eneloop on Sanyo kasutatav nimetus (ja ilmselt ka kaubamärk). Tänapäeval teevad aeglaselt isetühjenevaid NiMH akusid erinevad firmad erinevate nimetuste all. Pikemalt nt siin:
https://et.wikipedia.org/wiki/LSD-NiMH-aku

[%sig%]

(AV kirjutab): Üksharvu kordi mil Jeesusega peab nõus olema. Ei kujutaks ettegi enam muu kui enamvähem isemittetühjenevate akude välkudes kasutamist. Jube närvi ajab kui lähed välivõttele ja siis selgub et- pilti ei saa sest voolunatuke on akudest haihtunud ajal mil välgutamist polnud. Paraku pole pädevust aru saada miks sarnast isetühjenemist pärssivat tehnoloogiat ei peeta võimalikuks kaameraakudes kasutada. Kunagi sai proovitud AA Eneloopidega fotoka akutalda elektrifitseerida a too kahjuks hää mõte polnd- akude vooluvaruga oli ootamatult kiiresti aamen.

(Sulev kirjutab): Mina pole kauakestvate Panasonicutega akutalda kasutades täheldanud küll mitte ühtki probleemi. Ju see eneloop on kräpp.

(AV kirjutab): Välkude sees samad eneloopid annavad küll pikalt välgutada. Ja ei tühjene iseenesest. Nagu reklaam lubab.

(Sulev kirjutab): Ju on sul akutalla viga siis, jätab mingi ahela sisse. Kui madala isetühjenemisega akudel jätta tarbija taha, tühjenevad need ikkagi.

(tom2 kirjutab): Sulev kirjutas:

Mina pole kauakestvate Panasonicutega akutalda kasutades täheldanud küll mitte ühtki probleemi.
Ju see eneloop on kräpp.

Panasonic ostis Sanyo käest Eneloop kaubamärgi koos tehnoloogiaga juba kümne aasta eest ära.
Praegu vist toodetaksegi vaid Panasonic Eneloop akusid, aga vahepeal oli üleminekuperiood, mil Panasonic müüs neid akusid veel Sanyo Eneloop kaubamärgi all, aga pani ka oma akudele sama tehnoloogia sisse.
Väga tõenäoline, et su head Panasonicu akud ongi sisu poolest Eneloopi kräpp. :slight_smile:

Aga muidu see akutalla sees AA akude mittekestmine ja kaamera akude isetühjenemine kõlab nagu mingi anomaalia küll.

(Sulev kirjutab): Panasonicud on mul Infiniumid ja Evoltad. Lisaks on mul samalaadsed GP Recycod. Eneloopid on mul kirjadega Sanyo Eneloop XX. Vanemad Infiniumid on aastast 2009.

(jan kirjutab): Eneloop EI OLE kräpp, neil praktiliselt puudub isetühjenemine.

(Sulev kirjutab): Eks see ole ka omamoodi häda, kui üldse ei tühjene. Mittetühjeneva akuga pole suurt midagi peale hakata, voolu sealt ju kätte ei saa.