Aidake digipeeglit valida

kas keegi oskaks soovitada, millist digipeeglit tasuks vaadata.
peegelkaamera kasutamise kogemus olemas, aga aastategagune (tahan kunagist unustatud hobi üles soojendada). eelmine digipeegel jäi tehnika arengule jalgu ja vahepeal olen seebikatega klõpsinud. nüüd ajab valik silme eest kirjuks.

valiku puhul oleks oluline:

• et oleks võimalik täismanuaalseks keerata
  • et oleks hea tundlikkus, s.t. tahaks ka peaegu et päris pimedas pilti teha
  • et ei moonutaks värve
  • et oleks kompaktne, hea kaasa võtta
  • et oleks kiire, s.t. kaamera kotist välja urgitsemisest pildi tegemiseni kuluks võimalikult vähe aega
  • et teeks ka häälega videot
  • hinnalt soodne

kõike, mida photoshopiga teha saab, ei pea kaamera minu meelest tegema.

tänud ette soovituste eest.

Häälega video = 5D mark II . Kas tahad niipalju maksta?
Hea tundlikkus = D3 . Sama küsimus.
Kompaktne = E420 . Tõesti on väike ja soodne.

D90 siis, kas ta on sinu jaoks soodne vaata ise.

(karl kirjutab): noh jh, ega d90 pole jälle eriliselt kompaktne :slight_smile:

(Marti kirjutab): Kui arvesada, et teeks videot siis kaks varjanti: kas Canon 5D mkII või Nikon D90. Aga kui vaadata kogu seda soovide nimekirja siis peaks ostja vast veel oma 4-5 aastat ootama :wink: Ja ega see photoshop ka nüüd mingi imeloom pole!

(mario kirjutab): ja ülejäänutega võib pimedas naelu seina toksida. d90, kui kallis, siis vaata oma nõudmised kaamerale üle või jää rõõmsalt seebi peale.

ok, aga kui nõudmistes järgi anda…
ütleme, et video tegemine ei ole oluline, tundlikkus aga on. mida peale D90 veel võiks uurida.
hind koos objektiiviga võiks siiski jääda ca 1000 eur piiridesse.

EOS 450D koos Kit objega veab puhtalt välja :slight_smile:

(Andrus kirjutab): http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=1906&cgid=

ja osta mingi Sigma F2.8 obje juurde, saad isegi hea hinnaga siis selle kõik

(Joe kirjutab): Sony a700 - Hind alla 13.000.- + hulganisti vanu Minolta superhäid torusid.

(Tim kirjutab): Sony a700 on Eestis ka kusagil alla 13k ?

eos450d on hea valik

No kui vaadata sinu algseid kriteeriume, siis on tõesti vaid 2 valikut: Canon 5DM2 (ca 40K kere) või Nikon D90( kõigest 14K kere). Endalgi D90 ja kurta ei saa. Minu meelest võiks tema hind isegi mõnituhat kõrgem olla. Ja pimedas saab ka pilti teha. ISO läheb kuni 6400, aga see ei kannata enam kriitikat. Aga kui pilte just 100% suurendusega ei vaata, siis ISO2000 + kaamerasisene müravähendus = võrdemisi müravaba pilt(kujutise teravuse arvelt). Kui hinnast mitte rääkida soovitaks Nikon D90+Nikkor18-200 VR. Sellele lisandub siis veel ~2K UV filtri ja mälukaardi eest. Minu meelest on tegu igati kompaktse kaameraga. Pealegi katab see Nikkor18-200 F3,5-5,6VR ära ka üsna suure fokaalvahemiku ja lisaks on stabilisaator ka.

EOS450D kohta pole samuti paha sõna öelda(kogemus küll vaid ~10-minutiline).

(Artur kirjutab): Suhteliselt vastukäivad soovid. Eeldades, et tähtsamad vajadused on järjekorras eespool, siis hea tundlikkuse saab D700 ga. Tõsi, ta ei ole just kompaktne, aga see nõudmine on Sul paar kohta tagapool ja ka ei ole ta odav, kuid see nõudmine on ju viimasel kohal. Iso 6400 ga võib täitsa pilti teha, ok muidugi on iso 200 võrreldes vahe sees, aga need pildid mis hämaras käest võetakse, prinditakse tavaliselt 10x15 formaadis. Sellises mõõdus piltide jaoks on piisavalt hea.

(C kirjutab): - et oleks võimalik täismanuaalseks keerata
irw, on mõni peegelkaamera, mis seda ei võimalda? Suhtumine peaks natuke teistsugune olema, midagi sellist, et “oleks võimalik vajadusel ka täisautomaatseks keerata” vms. Peegelkaamera ei anna täit effekti kui kasutad enamjaolt automaatrežiimis.

• et ei moonutaks värve
    ma arvan, et raskemates tingimustes ei suuda ükski kaamera värve esitada nii, nagu inimsilm neid sel hetkel näeb.

• et oleks kiire, s.t. kaamera kotist välja urgitsemisest pildi tegemiseni kuluks võimalikult vähe aega
    Kõik peegelkaamerad lülituvad kiiresti sisse, see on üsna tühine aeg võrreldes kaamera kotist välja võtmisega, silma juurde tõstmisega, kadreerimisega…

PowerShot SX1 IS - soodne, ja peaks täitma kõiki sinu nõudmisi, v.a. “digipeegel”.

ja va tundlikus

(nets kirjutab): nohh ma usun, et iga(esimese) digipeegli ostja unistus on D90.