(aivar): Nikon D6

Nikon esitles täna uut pro klassi peegelkaamerast Nikon D6 ja uut objektiivi AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR https://www.nikon.com/news/2019/0904_dslr_01.htm
Pressiteade on siiski veidi kummaline - on kirjas et Nikon arendab uut Nikon D6 peegelkaamerat ja uut 120-300 objektiivi.Mingeid uue kaamera ja objektiivi andmeid Nikon ei avalda.
Taolisi pressiteateid saab lugeda siis kui Nikon on maganud midagi totaalselt maha.Kas konkurent on turule toonud või toomas midagi sellist mis Nikoni positsiooni väga kesiseks muudab?
Mis on see kaamera mida Nikon nii väga kardab?
Umbes sama seis oli aastal 2004 Nikon D70 kaameraga,Nikon teatas kaamera tulekust ette…tervelt 1 aasta ! Ja mis oli selle põhjuseks? Süüdlane oli Canon mis tõi turule odavkaamera 300D, mida Nikonil tol hetkel ei olnud.Canon teenis selle lükkega muinasjutulise kasumi.

Sony A9II tuleb paari päeva jooksul.

Canon kah 1dx3, 2020 olümpia väga tähtis.

(klaas kirjutab): Tokio OM 2020 tulevad seega kui uute täiskaadrite olümpiamängud, kus osalejaid C-N-S ja kuldmedaleid on ainult üks. Seejärel tuleb paraolümpia peegelkaameratele.

(enn kirjutab): klaas kirjutas:

Seejärel tuleb paraolümpia peegelkaameratele.

Pigem tuleb paraolümpia ikka hübriididele. D6 ja 1dx3 peaks ikka peeglid olema või kuidas?

[%sig%]

(AV kirjutab): Mis siin kummalist, öeldud ju et alles arendab. Mis välja kukub, pole veel selge. Tegelt oli nii, et kaamera oli praktiliselt valmis kui jaapanisse jõudis kuuldus et keegi eestimaa messias, ilmkuulus fotoguru metsjeesus on ennustanud õudsat hävingut ja seise põlve needust selle fotofirma bossile kes julgeb turule saata ilma GPS-ita kaamera. Nüüd siis arendatakse ja nuputatakse- kuhu kuramuse kere soppi seesinane seade mahutada.

(t. kirjutab): eks kuuldused olid, et canon tuleb täna profiriistaga välja ja nikon tahtis päevaga edestada aga canon tulu kinomeeste profiriistaga https://www.dpreview.com/news/7855612854/canon-announces-c500-mark-ii-camera-and-a-39k-reference-monitor

(t. kirjutab): canon seevastu on juba enne pressiteate avalikusstamist tavaliselt kaamerad mõnele fotograafile välja jaganud kes kohe ülevaateid teevad ja masstoodang tuleb enamasti kuu kahe jooksul turule

(AV kirjutab): Nojaa, Nikonil on paraku mõnigikord komme kaagutada, munast ei kippu ega kappu. Pean viimatise näitena silmas üle aasta tagasi välja kaagutatud väikest toru 5,6/500. Nagu lugeda ja näha siis tavapoodides pole tast haisugi, mõni õnnelik ettetellija on ainult näpud külge saand. Teised ootavad. Tont teab ,kuidas neil seal idas äriloogika toimib a talupojamõistusega arvaks et selmet juurutada järjest uusi junne z-ile võiks esmalt ikka rõhuda tootele mida paljud ootavad ja ehk ostaksid. Seda 500 -t siis. Tont teab- ostaks ehk isegi.Kui katsuda saaks.

(Meremees kirjutab): Imestan Sony-l head,kered head objektiivid, aga sellist pikemat Telemakrot ei ole, nagu on canonil 180mm f3,5 Tamron 180mm f 3,5 Sigmal 180mm f2,8. Ka neil tegu juba isegi vanade mudelitega.

Sest 90 mm või 100 mm makro, sellega ei pääse just paljudele ligi putuka ja liblikamaailmast. Sellega paras lilli pildistada. Millega seda vähenemist ja tootmise lõpetamist seletada?

Enamus suudab mutukatele lähenemise ära õppida. Tugitoolis, jalg üle põlve klõpsimiseks on teised variandid ka. Näiteks telele vaherõngad vahele. Olulisem, mis Sonkal puudu, on TS e PC torud.

(Meremees kirjutab): Hiilimises poel ka asi. Liblikale hiilides ligi ei saa, kui ta poole protsessi pealt läinud on. Kus on kasu?

Olid ju objektiivid sellised, 180mm ja nüüd epavad kõik lootma hiilimisele, 90 mm junn kramplikult käes … Autotööstus võiks ka minna samamoodi 50 aastat ajas tagasi, ja kas juht on süüdi?

(AV kirjutab): Ma pakuks et ses osas paneb ikkagi turg piirid. Pikem, seejuures 1/1 ni makrotav telefiks on küllaltki spetsiifiline, samas ka kallis obje mida vajab mõni üksik entusiast või pro. Tootmine võibolla väga tasuv ei ole.Jeesused ja muud luhvtivennad ei osta.Kujuta pilti- maksab hunniku pappi ja netti ei pääsegi, gepsu ka põle:)

(Meremees kirjutab): Ma vaatan jah, et kõik tootajad on need tootmisest vaikselt maha võtnud. Ei müü. No Sigmal ja Tamornil veel on, aga see Sigma on 1,5 kg kaaluv mitmefunktsionaalne tele+Macro. Brandid müüvad mugavust ja kvaliteeti, mitte multifunktisonaalsust Ja samas igal erinevat tüüpi makrobjektiivil on oma kindel koht ja kasutamise vajadus, ka pikal telemakrol.

18-300 makro on Tamronil olemas. On ju mitmefunksionaalne.

(Meremees kirjutab): Ole nüüd ikka mees…

(Meremees kirjutab): Vaherõngad annavad võimaluse minna lähemale, aga see juba sööb teravusügavust märkimisväärselt, ja liblikas või kiire putukas läinud. Teine asi on varitsemine.

(Meremees kirjutab): Suurendus suurenebki kui füüsiselt lähemale minna. Kodutöö? Mõnus demagoogiline vastus, et just miks junnidega tuleb pilti teha.:grinning:

(Meremees kirjutab): Kohe näha et oled lillepildistaja. Liikuv maailm võib olla välkkiire. Entusiastidel on makroteled olemas, aga praegune aeg suundub enam marketingi, kui spetsiifilise vahaduse poole. Vajadus on ju olemas, ja ma ei saa aru , mismoodi sa sellest aru ei saa. Nagu et reaalaelt ongi nii, et sa ei saa aru? Tugitooli…

(Meremees kirjutab): Ei pilli. Mul sigma 150 makro sellega saab tehtud. Olen küll ka pikemast huvitatud. Kindlasti saab ka 90 mm tehtud. Aga siis peab olema vaba aega just siis, kui seda pole, kui putukad ja liblikad ärkavad. Siis nad on uimasemad.