(aivar): Nikon D780

(pandres kirjutab): Äkki nad vaatavad reaalselt (originaal)taldade müüginumbreid?

Usun, et tallaga suure kobakaga ja ilma on täiesti eri tüüpi tööde tegijad. Müügiosakonnad tootjatel on selle vist läbi hammustanud :slight_smile:

Vertikaalpilt on ülemise otsa tegijate, trükitud kaanepildi ja ülelehe-pildi jahtijad. Ülejäänud kamp, kellel vahel vaja kaamerat püsti keerata, ei viitsi pidevalt kilosid kaasas tassida selleks, vaid vahel keeravad kaamerat. Enamus toodet läheb juba veebi klikipüüdjaks horisontaalselt. Koolilõpu-jmt-portreed ehk ka, aga nemad saavad üldse veidi odavama ja järgmise rea kaameratega oma töö tehtud.

Turu segmenteerimine jõuga. Kel vaja pidevalt vertikaali, see ostku D6. Need tegijad on ka enamus palgatöölised ja suurele firmale mõni tuhat mitme aasta järel on vea piires rehkendus.

Kuidas seda nüüd kutsuda? Omatuste “inflatsioon” v6i “deflatsioon”. Sellise m6ttelaadi järgi kaovad järgest rohkem vajalike featureid ära ja pannakse tilulilusid juurde.

Sarkastiline prognoos. Kuidas oleks Canon 5D mark10, hibd 4500 " ainult rohelise ruuduga. ", ekstra heliefektidega ja instagram filtritega, suletud aku ja muutmatu püsimäluga? Sest k6ik muu on providele?

Paraku, just nii see “areneb”, kuni praegune kapitalismi primitiiv kestab.
Arendajad on kõik sama asja peal, koguda segmenteeritud idiootidelt rohkem vabalt juurde toodetud tühiraha ja nimetavad valeraha tootmisest tingitud numbrite suurenemist majanduse tõusuks.

Kas kogu su prognoos pole juba i-pod aju nuti-asendajates olemas? Ja eliit-massid armastavad seda elitaarse hinna eest? koos iga hetke vererõhu-pulsisageduse-asukoha saatmisega peremehe serverisse :slight_smile:
Järgmise astmena siis otsustatakse su eest ka telefonipildi vajalik kadreerimine, avad-ajad-iso niikuinii. Kõrvaldatakse mittevajalik jne.

Ära jää koerte mainstreamist kõrvale! need praagitakse lääne-demkraatliku kogukonna ahju. Kes vale asja kaadrisse jätab, on terroristlike kalifaatide käsilane.

Aga mulle kohutavalt meeldib lugeda su postitusi, nagu kohtumine noorusega (Hesari) , et sulghäälikute välted kirjutad mõjutatult soome keelest

(aivar kirjutab): Martin kirjutas:

Absoluutselt nõus. Akutalla(vertikaalkäepideme) võimalus
peab olema kohustuslik .

Kõik ostsid mitteoriginaal taldasid.Ju lõpuks Nikonil viskas kopa ette.Et ei teegi talda üldse
Ma ei kujuta ette mida teevad need fotograafid kes kasutavad raskeid 300mm,400mm,500mm,800mm telesid.Eks nende viha saab suur olema.
Kui sul kaamera ees on 50mm siis loomulikult mingit talda vaja ei lähe.

(AV kirjutab): Klotsi mida keel tallaks nimetama ei paindu nikon oma z-idele ju isegi teeb. Nojah, ostad selle ja liimidki distantspäästiku külge:)
Kuna seda akusahtlit vaevalt keegi tarbib siis 780-le vaevalt isegi sellist pakkuma hakatakse. Vääna aga käsi ja katsu kuda püstkaadri tehtud saad. Oma mure.

Võib olla hiinlased teevad akutalla, millel vertikaalpiltide tegemiseks on juhe akutalla ja kaamera vahel. 3*** ja 5*** seeriale teevad.
Mul kogemust pole. Juhe tundub segavana aga võib olla ajab asja ära.

(aivar kirjutab): H.P. kirjutas:

äriidee sulle, tee ise puuklots, mille sees on hiina trikker

tühine mure, kes j6uab nii kalleid telesid osta, j6uab ka
järgmise klassi esindaja osta. 850 v6i mis ta ongi.

Kusjuures D850 on juba aegunud kere.Videorezhiimis AF puudub.Ja mingit uuendust ei paista kusagilt.
No D6 peaks kohe turule tulema.Aga milline saab olema D6 AF on jälle lahtine.

(AV kirjutab): D6 ja 850 tarbijagrupp on pigem ikka fotograafid, mitte juutuuberid. Näiteks mind ,kes ma haruharva mõne jupi filmin jätavad kaameraid ostes igasugu videovõimekused täiesti ükskõikseks.Aga see olen mina, ju mõnelegi on video oluline.

(Nope kirjutab): Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes vaatan.

(aivar kirjutab): Nope kirjutas:

Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes
vaatan.

Väga suur lühinägelikkus.Teised brändid toodavad juba aastaid korraliku AF´ga foto ja videokaameraid.
Nikon on ainuke kellel pole see õnnestunud.

Kas ise oled neid sensoreid õliplekkidega näinud? St et kas ikka on õliplekid? Mingil mudelil olid õliga jamad, aga harilik plekindus taevas on tolm.

Algaja, kes avastab mingid plekid taevas läheb internetti, rumaluste võimenduse masinasse. Kui toksib midagi sarnast nagu nikon-spots-jne saab ta üsna kohe mingi miljon sama laulu õliplekkidest. Pärast muidugi selgub, et tal on tolm sensoril, sensori raputamine välja lülitatud jne. Aga seda hädapasundamist keegi ei lähe parandama ja nii see otsitav solgiauk töötab edasi.

Tolmu ei armasta ükski sensor ja kui on selline kaamera, mis eriti tolmuõrn, tuleb puhastamine ära õppida või maksta tegijale. Ka Sony sensor ei armasta tolmu.

Ma tean ise ainult ühte 750-t ja sellel pole mitu aastat mingit vähematki häda. Tolm paar korda. See oleneb kõige rohkem objektiivi vahetamisest suva kohas.

Canoni 5D IV on omast kogemusest väga hea tolmuvastane (eriti võrreldes eelmise mk III-ga, nädala-paari tagant tuli puhastada). Teen enamuse asju suht kinnise avaga ja selle pärast ehk rohkem tolmu vaenlane.

(AV kirjutab): Olles D750 omanik ajast kui seda osta sai, vist aastaid viis, pole märganud ega ka kuskilt normaalsete pildistajate foorumist lugenud selle mudeli õliplekkidest. Peeter vist näeb unes, et kõik muud brändid peale ta kullakalli Sony on saatanast ja saast.

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600 samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

(aivar kirjutab): Alari kirjutas:

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600
samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

Ainult osadel D600 mudelitel olid õliplekid.
PS niisama jaurab.

(Nope kirjutab): See nagu Sony müügimehe jutt.

(Mihk kirjutab): Kui head videovõimekust ei vaja, siis võid südamerahuga Sony-st mööda vaadata. Margi tegeliku vahetamise või mittevahetamise määrab paljuski varem kokku ostetud klaasikogu.

IT maailmas on hetkel tugev suund vähem-hädavajalike-portide kaotamise suunal.

MIKS? Iga port nõuab seadme sees lausa müstiliselt palju kubatuuri ning kontaktid + supportivad chipid + kontaktide väljatoomiseks vajalikud flexid mak$$avad. Omahinnas ja tarbijahinnas.

Lisaks akutalla klemmidele on Kõige-Kala-Teed läinud (või minemas):

• Kõlari-mikrofoni-pesad
  • USB A peasad.
  • Kõikvõimalikud mitte-Thunderbolt/USB-C monitoripesad (VGA, DisplayPort, HDMI, DVI jms).
  • Kaabli-Etherneti port.
    jne jne jne

Kõikidel juhtudel on nuttu ja hala nii et ei jõua ära kuulata kuid – 9x% kasutajatest saab ilma eeltoodud mulkudeta perfektselt hakkama, ülejäänud 10% ostavad mingi tingel-tongel-tangeli ning – avastavad et ei kasuta seda mitte kunagi…

PõustSkriptum – kui tahad vertikaalis pilti teha, osta kaamerale juba mingid juthtnuppudega sangad. Veelgi ergonoomilisem (ja kobakam).

Majanduslikult toob 9x% tarbijatest peamise kasumi. 10% ei ole eriti oluline.
Mulle näib veel, et on seaduspärasus, kus mingil hetkel on valminud nö täiuslik mudel. Peale seda tehakse aastaid mingil moel puudulikke mudeleid ja siis ilmub jälle täiuslik mudel. Tõenäoliselt turu reeglid tingivad selle.

(Meremees kirjutab): Ma ka ei usu et seda kaamerat peaks ostma. Sarnaneb eelmisele mudelile, mis mul on. See on juba aegunud tehnika kui AF i ja vananeud optikat ja kõike muud silmas pidada. Nikon D750 oli sarivõttega mälupuhver 1,4 sekundit, lahe 20 sajand.