(aivar): Nikon D780

(Nope kirjutab): Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes vaatan.

(aivar kirjutab): Nope kirjutas:

Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes
vaatan.

Väga suur lühinägelikkus.Teised brändid toodavad juba aastaid korraliku AF´ga foto ja videokaameraid.
Nikon on ainuke kellel pole see õnnestunud.

Kas ise oled neid sensoreid õliplekkidega näinud? St et kas ikka on õliplekid? Mingil mudelil olid õliga jamad, aga harilik plekindus taevas on tolm.

Algaja, kes avastab mingid plekid taevas läheb internetti, rumaluste võimenduse masinasse. Kui toksib midagi sarnast nagu nikon-spots-jne saab ta üsna kohe mingi miljon sama laulu õliplekkidest. Pärast muidugi selgub, et tal on tolm sensoril, sensori raputamine välja lülitatud jne. Aga seda hädapasundamist keegi ei lähe parandama ja nii see otsitav solgiauk töötab edasi.

Tolmu ei armasta ükski sensor ja kui on selline kaamera, mis eriti tolmuõrn, tuleb puhastamine ära õppida või maksta tegijale. Ka Sony sensor ei armasta tolmu.

Ma tean ise ainult ühte 750-t ja sellel pole mitu aastat mingit vähematki häda. Tolm paar korda. See oleneb kõige rohkem objektiivi vahetamisest suva kohas.

Canoni 5D IV on omast kogemusest väga hea tolmuvastane (eriti võrreldes eelmise mk III-ga, nädala-paari tagant tuli puhastada). Teen enamuse asju suht kinnise avaga ja selle pärast ehk rohkem tolmu vaenlane.

(AV kirjutab): Olles D750 omanik ajast kui seda osta sai, vist aastaid viis, pole märganud ega ka kuskilt normaalsete pildistajate foorumist lugenud selle mudeli õliplekkidest. Peeter vist näeb unes, et kõik muud brändid peale ta kullakalli Sony on saatanast ja saast.

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600 samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

(aivar kirjutab): Alari kirjutas:

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600
samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

Ainult osadel D600 mudelitel olid õliplekid.
PS niisama jaurab.

(Nope kirjutab): See nagu Sony müügimehe jutt.

(Mihk kirjutab): Kui head videovõimekust ei vaja, siis võid südamerahuga Sony-st mööda vaadata. Margi tegeliku vahetamise või mittevahetamise määrab paljuski varem kokku ostetud klaasikogu.

IT maailmas on hetkel tugev suund vähem-hädavajalike-portide kaotamise suunal.

MIKS? Iga port nõuab seadme sees lausa müstiliselt palju kubatuuri ning kontaktid + supportivad chipid + kontaktide väljatoomiseks vajalikud flexid mak$$avad. Omahinnas ja tarbijahinnas.

Lisaks akutalla klemmidele on Kõige-Kala-Teed läinud (või minemas):

• Kõlari-mikrofoni-pesad
  • USB A peasad.
  • Kõikvõimalikud mitte-Thunderbolt/USB-C monitoripesad (VGA, DisplayPort, HDMI, DVI jms).
  • Kaabli-Etherneti port.
    jne jne jne

Kõikidel juhtudel on nuttu ja hala nii et ei jõua ära kuulata kuid – 9x% kasutajatest saab ilma eeltoodud mulkudeta perfektselt hakkama, ülejäänud 10% ostavad mingi tingel-tongel-tangeli ning – avastavad et ei kasuta seda mitte kunagi…

PõustSkriptum – kui tahad vertikaalis pilti teha, osta kaamerale juba mingid juthtnuppudega sangad. Veelgi ergonoomilisem (ja kobakam).

Majanduslikult toob 9x% tarbijatest peamise kasumi. 10% ei ole eriti oluline.
Mulle näib veel, et on seaduspärasus, kus mingil hetkel on valminud nö täiuslik mudel. Peale seda tehakse aastaid mingil moel puudulikke mudeleid ja siis ilmub jälle täiuslik mudel. Tõenäoliselt turu reeglid tingivad selle.

(Meremees kirjutab): Ma ka ei usu et seda kaamerat peaks ostma. Sarnaneb eelmisele mudelile, mis mul on. See on juba aegunud tehnika kui AF i ja vananeud optikat ja kõike muud silmas pidada. Nikon D750 oli sarivõttega mälupuhver 1,4 sekundit, lahe 20 sajand.

(Meremees kirjutab): Nõus, Nikon D750 sensori puhastuseks seda raha on kulunud jah ja lõppu ei näe.

(Meremees kirjutab): Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu 2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu
2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

No sa ei tee tolmul ja õliplekil vahet.Kõik peegelkaamerate sensorid on tolmu koguvad.

(Meremees kirjutab): Mitte selllise hooga. Ma pole enne kokku ka peegelkaamrasensorit nii palju puhastanud kui D750 l.

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad 200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt on rahakotil hea meel :smiley:

(Meremees kirjutab): Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle. Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

Kuna ma ei ole ühtegi neist kaameratest käes hoidnud siis ehk kirjeldaksid võrdlust paremate omadussõnadega kui maagiline ja sõnad otsas. Ma ei saa aru, kes peaks aru saama, mida sa öelda tahtsid :slight_smile:

Meremees kirjutas:

Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle.
Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja
Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon
Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

[%sig%]

(aivar kirjutab): enpysty kirjutas:

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad
200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet
väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal
tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb
täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt
on rahakotil hea meel :smiley:

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Miks ma ei peaks vaatama, mis hinnad Photopointis on, kui seesamune Z6 näiteks seal just Eesti lõikes kõige soodsam oli?
Mis Sonysse puutub, siis maitse asi, olen ka hoidnud käes üht mainitud mudelitest ja proovinud seda ning ikka väga ebamugav oli, kohe nii ebamugav, et üldse ei kisu ostma.