(aivar): Nikon D780

(aivar kirjutab): Alari kirjutas:

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600
samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

Ainult osadel D600 mudelitel olid õliplekid.
PS niisama jaurab.

(Nope kirjutab): See nagu Sony müügimehe jutt.

(Mihk kirjutab): Kui head videovõimekust ei vaja, siis võid südamerahuga Sony-st mööda vaadata. Margi tegeliku vahetamise või mittevahetamise määrab paljuski varem kokku ostetud klaasikogu.

IT maailmas on hetkel tugev suund vähem-hädavajalike-portide kaotamise suunal.

MIKS? Iga port nõuab seadme sees lausa müstiliselt palju kubatuuri ning kontaktid + supportivad chipid + kontaktide väljatoomiseks vajalikud flexid mak$$avad. Omahinnas ja tarbijahinnas.

Lisaks akutalla klemmidele on Kõige-Kala-Teed läinud (või minemas):

  • Kõlari-mikrofoni-pesad
  • USB A peasad.
  • Kõikvõimalikud mitte-Thunderbolt/USB-C monitoripesad (VGA, DisplayPort, HDMI, DVI jms).
  • Kaabli-Etherneti port.
    jne jne jne

Kõikidel juhtudel on nuttu ja hala nii et ei jõua ära kuulata kuid – 9x% kasutajatest saab ilma eeltoodud mulkudeta perfektselt hakkama, ülejäänud 10% ostavad mingi tingel-tongel-tangeli ning – avastavad et ei kasuta seda mitte kunagi…

PõustSkriptum – kui tahad vertikaalis pilti teha, osta kaamerale juba mingid juthtnuppudega sangad. Veelgi ergonoomilisem (ja kobakam).

Majanduslikult toob 9x% tarbijatest peamise kasumi. 10% ei ole eriti oluline.
Mulle näib veel, et on seaduspärasus, kus mingil hetkel on valminud nö täiuslik mudel. Peale seda tehakse aastaid mingil moel puudulikke mudeleid ja siis ilmub jälle täiuslik mudel. Tõenäoliselt turu reeglid tingivad selle.

(Meremees kirjutab): Ma ka ei usu et seda kaamerat peaks ostma. Sarnaneb eelmisele mudelile, mis mul on. See on juba aegunud tehnika kui AF i ja vananeud optikat ja kõike muud silmas pidada. Nikon D750 oli sarivõttega mälupuhver 1,4 sekundit, lahe 20 sajand.

(Meremees kirjutab): Nõus, Nikon D750 sensori puhastuseks seda raha on kulunud jah ja lõppu ei näe.

(Meremees kirjutab): Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu 2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu
2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

No sa ei tee tolmul ja õliplekil vahet.Kõik peegelkaamerate sensorid on tolmu koguvad.

(Meremees kirjutab): Mitte selllise hooga. Ma pole enne kokku ka peegelkaamrasensorit nii palju puhastanud kui D750 l.

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad 200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt on rahakotil hea meel :smiley:

(Meremees kirjutab): Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle. Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

Kuna ma ei ole ühtegi neist kaameratest käes hoidnud siis ehk kirjeldaksid võrdlust paremate omadussõnadega kui maagiline ja sõnad otsas. Ma ei saa aru, kes peaks aru saama, mida sa öelda tahtsid :slight_smile:

Meremees kirjutas:

Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle.
Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja
Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon
Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

[%sig%]

(aivar kirjutab): enpysty kirjutas:

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad
200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet
väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal
tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb
täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt
on rahakotil hea meel :smiley:

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Miks ma ei peaks vaatama, mis hinnad Photopointis on, kui seesamune Z6 näiteks seal just Eesti lõikes kõige soodsam oli?
Mis Sonysse puutub, siis maitse asi, olen ka hoidnud käes üht mainitud mudelitest ja proovinud seda ning ikka väga ebamugav oli, kohe nii ebamugav, et üldse ei kisu ostma.

(pandres kirjutab): Jah, kui kunagi ei vaata, siis ei saagi teada, et vahepeal oli seal Nikoni kraam vägagi soodus. Aga praegust hinnatõusu võib selgitada ka Nikoni talvekampaania lõppemine.

(AV kirjutab): Harva küll aga mina PP-st ostan. Kuna ta on euroopa mulle kõige lähem pood. Võtad asja ja oled omanik. Ei pea jumalteabkuikaua välismaa pakki ootama ja küüsi närima- äkki kadus ära või läks teepeal puru. Juhtub. Aga PP hinnad, kui sooduspäevadel ja kampaaniatel silm peal hoida, pole alati nii hullud midagi.Aint valik fotograafi silmis pole väga kiita. Kummikuid ja kölni vett sealt nagu ei himustagi.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa
kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Loomulikult ei sunni keegi sind sealt midagi ostma. Aga kuidas sa tead, et tegemist on Euroopa kalleima poega, kui sa kunagi ei vaata PP hindasid? Naised saunas ütlesid?
Võin kihla vedada, et oled samasse PP-sse või mõnda teise kohalikku fotopoodi sisse astunud, et proovida uut kaamerat, kas uus välk sobib jne jne. Kui kõik lõpetaksid kohalikest fotopoodidest ostmise, pandaks need lihtsalt kinni ja selliseid proovimisi tuleks hakata Soomes tegema.
Vaatasin huvi pärast Hinnavaatlusest järele- D750 maksab kõigis kolmes poes, kus ta kohe letis saadaval on (PP, Fotoakadeemia ja Fotoluks) ühtemoodi 1299€
Selguse mõttes olgu öeldud, et ma pole seotud (ega ei ole kunagi seotud olnud) ühegi kohaliku fotoäriga.

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Võib-olla tahad lihtstalt jonnida. :wink: Suur vahe on, seda kirjutasin.

(Mihk kirjutab): Rajalacamera.fi - hetk tagasi oli 1349EUR. Soome kah Euroopa riik.