(aivar): Nikon D780

(Meremees kirjutab): Nõus, Nikon D750 sensori puhastuseks seda raha on kulunud jah ja lõppu ei näe.

(Meremees kirjutab): Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu 2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu
2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

No sa ei tee tolmul ja õliplekil vahet.Kõik peegelkaamerate sensorid on tolmu koguvad.

(Meremees kirjutab): Mitte selllise hooga. Ma pole enne kokku ka peegelkaamrasensorit nii palju puhastanud kui D750 l.

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad 200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt on rahakotil hea meel :smiley:

(Meremees kirjutab): Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle. Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

Kuna ma ei ole ühtegi neist kaameratest käes hoidnud siis ehk kirjeldaksid võrdlust paremate omadussõnadega kui maagiline ja sõnad otsas. Ma ei saa aru, kes peaks aru saama, mida sa öelda tahtsid :slight_smile:

Meremees kirjutas:

Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle.
Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja
Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon
Z6… noh edasi polegi enam midagi rääkida.

[%sig%]

(aivar kirjutab): enpysty kirjutas:

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad
200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet
väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal
tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb
täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt
on rahakotil hea meel :smiley:

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Miks ma ei peaks vaatama, mis hinnad Photopointis on, kui seesamune Z6 näiteks seal just Eesti lõikes kõige soodsam oli?
Mis Sonysse puutub, siis maitse asi, olen ka hoidnud käes üht mainitud mudelitest ja proovinud seda ning ikka väga ebamugav oli, kohe nii ebamugav, et üldse ei kisu ostma.

(pandres kirjutab): Jah, kui kunagi ei vaata, siis ei saagi teada, et vahepeal oli seal Nikoni kraam vägagi soodus. Aga praegust hinnatõusu võib selgitada ka Nikoni talvekampaania lõppemine.

(AV kirjutab): Harva küll aga mina PP-st ostan. Kuna ta on euroopa mulle kõige lähem pood. Võtad asja ja oled omanik. Ei pea jumalteabkuikaua välismaa pakki ootama ja küüsi närima- äkki kadus ära või läks teepeal puru. Juhtub. Aga PP hinnad, kui sooduspäevadel ja kampaaniatel silm peal hoida, pole alati nii hullud midagi.Aint valik fotograafi silmis pole väga kiita. Kummikuid ja kölni vett sealt nagu ei himustagi.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa
kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Loomulikult ei sunni keegi sind sealt midagi ostma. Aga kuidas sa tead, et tegemist on Euroopa kalleima poega, kui sa kunagi ei vaata PP hindasid? Naised saunas ütlesid?
Võin kihla vedada, et oled samasse PP-sse või mõnda teise kohalikku fotopoodi sisse astunud, et proovida uut kaamerat, kas uus välk sobib jne jne. Kui kõik lõpetaksid kohalikest fotopoodidest ostmise, pandaks need lihtsalt kinni ja selliseid proovimisi tuleks hakata Soomes tegema.
Vaatasin huvi pärast Hinnavaatlusest järele- D750 maksab kõigis kolmes poes, kus ta kohe letis saadaval on (PP, Fotoakadeemia ja Fotoluks) ühtemoodi 1299€
Selguse mõttes olgu öeldud, et ma pole seotud (ega ei ole kunagi seotud olnud) ühegi kohaliku fotoäriga.

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Võib-olla tahad lihtstalt jonnida. :wink: Suur vahe on, seda kirjutasin.

(Mihk kirjutab): Rajalacamera.fi - hetk tagasi oli 1349EUR. Soome kah Euroopa riik.

Ei, sa ei kirjutanud, vaid mõtlesid. Võibolla ma jonningi aga kui sa kirjutad täiesti arusaamatut soga foorumisse, siis pole sellest kellelegi kasu. Aga see selleks.
Räägi parem pikemalt, milles see suur vahe seisnes - kere suurus, nupud-kettad, plastiku kvaliteet, misasi? Z6 ja a9 II kaamerate hinnas on ka suur vahe, äkki nende võrdluse alusel ei peaks Nikonit halvustama ega ka Sonyt ülistama? Oleks sama nagu hiljuti kohalik võsahull üritas pisut kogenematu juutuuberi video põhjal Canonit nutitelefoniga võrdluses maha teha.

(AV kirjutab): No vaat siis- jälle üks põhjus mitte Sonyt osta:) No mitte ei lähe sony agressiivse pähemäärimiskampaania õnge, pingutagu müükarid palju tahes.Ülepea hakkab se sony kampaania aina rohkem meenutama noid ajupesusid kus seksuaalvähemusi vägisi üritatakse enamusele armsaks teha.Tänan, aga ei.

Tere!
On ikka. Sony Alpha a9, a7 III, and a7R III mirrorless cameras, the VG-C3EM

(aivar kirjutab): PS kirjutas:

Muidugi on ja igale põlvkonnale lausa eraldi mudelid.
aivaritele meelehärmiks saavad ka 780-ned ja Z-id ka talla.
Selleks ei pea eraldi klemme kõhu alla kleepima.

PS lihtsalt trollib nüüd.Z´l on kontaktid talla all ja Nikon teeb Z kaamerale talda millel puudub verikaal päästik.
780´l aga kontakte ei ole.

(marek kirjutab): mhm mhm kui insta ja fb filtreid ka pole siis hüppan võpsikuhulluga kaljult alla.

(Meremees kirjutab): Kas said väga haiget, vabandust siis. :wink: