(aivar): Nikon D780

(AV kirjutab): No vaat siis- jälle üks põhjus mitte Sonyt osta:) No mitte ei lähe sony agressiivse pähemäärimiskampaania õnge, pingutagu müükarid palju tahes.Ülepea hakkab se sony kampaania aina rohkem meenutama noid ajupesusid kus seksuaalvähemusi vägisi üritatakse enamusele armsaks teha.Tänan, aga ei.

Tere!
On ikka. Sony Alpha a9, a7 III, and a7R III mirrorless cameras, the VG-C3EM

(aivar kirjutab): PS kirjutas:

Muidugi on ja igale põlvkonnale lausa eraldi mudelid.
aivaritele meelehärmiks saavad ka 780-ned ja Z-id ka talla.
Selleks ei pea eraldi klemme kõhu alla kleepima.

PS lihtsalt trollib nüüd.Z´l on kontaktid talla all ja Nikon teeb Z kaamerale talda millel puudub verikaal päästik.
780´l aga kontakte ei ole.

(marek kirjutab): mhm mhm kui insta ja fb filtreid ka pole siis hüppan võpsikuhulluga kaljult alla.

(Meremees kirjutab): Kas said väga haiget, vabandust siis. :wink:

(Meremees kirjutab): Miks selle kommentaari kirjutasin. Sest kui Sony poleks Mirrorless-i arendama hakkanud, oleksime ka veel 10 aasta pärast õnnelikud Canoni ja Nikoni vananenud DSLR tehnika üle.

(marek kirjutab): meremees -> põõsahull ?

(Meremees kirjutab): Tänan beibeduskultuuriga võrdlemise eest.

Sony-s tegidki arendusega turgu. Loomulik, selline müük on põhjendatud. Tegid seda, mida teised pelgasid. Lühidalt, loomulikud meeldib tootearendus paljudele ja mullegi. Stagnatsiooni ei sallita, see on ju täiesti loomulik.

(Meremees kirjutab): Parem hull, kui loll. :wink:

(Meremees kirjutab): Kasutan Nikon D750 küll hea kaamera. Aga eilne päev mälupuhver 1,3 sek jne. Sony juures hämmastas tera
vustamine. 21 sajandil ei pea kaamera nagu tank olema. Sony-s mõisteti seda …

(Mihk kirjutab): Eelmise olümpia kogemuse pealt järgmist ennustada ? A9 tuli välja alles 2017 apr lõpus ja siis tuli välja ka esimene pikem GM toru. Tibude lugemine spordipildinduses tuleb jah olümpia lõppedes. Aga see ei tohiks teadlikku professionaalset kasutajat ju mõjutada, ega keegi MKIV-ga pildistamist ära keela. Ühele istub C, teisele S, ühele peegel, teisele mitte. Kellele ema, kellele tütar. Hea, et on võimalusi valida nii uute kui vanade ja hingelähedaste markide-lahenduste vahel.

(Meremees kirjutab): Just, tähtis et ei pea tanki seljas tassima, niikaua on kõik korras. Mälupuhver, Nikon D750 -ga on kaamarest sõltuv ajastamine mis peaks jääma möödnud sajandisse nagu ka tankid.

(Meremees kirjutab): Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750 mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

(Meremees kirjutab): Uus usklik? No nemad ei suuda nii head mirrorlessi toota, rahvas kes mirrorlessi tahavad ja oleksid ka üle minemas on juba läinud Sony peale. Takistuseks on ainult varem soetatud optika, ei raatsita veel. Ka ise ei raatasi veel. Just optika pärast. Kirjutasin lahti mida hindan, mida mitte. Miks siin jorisenud olen. Kui poleks Sony Mirrorlessi arendama hakanud, oleskime ka veel 10 aasta pärast Nikoni ja Canoni vananenud tehnika üle kuradi õnnelikud.

(Meremees kirjutab): Kui D750 ostsin maksis see 2199 eurot siis võiks juba olla natuke rohkem, kui 1,3 sekundit mälupuhvrit. Selle raha eest oleks võinud juba olla ka. D810 peale mõtlesin ka sügavalt, aga sel ajal olid keeratavad ekraanid ainult veel Sony-l. Tagantjärele tundub naljaks. Kallimal mudelil oleks pidanud olema, aga nemad Nikon-is tahtsid seda D810 järglasele, et oleks tõsine müügiargument, ja ei teadnud, kas on vajalik, vaja testida. Kas on vaja mugavamalt pildistada erinevaid võttenurki, või ehk ikka äkki keegi ei taha. :smiley: Aga Sony teadis juba enne, et on mugav ja vajalik… teadis palju ennem.
Ma olen ühes teises valdkonnas kohtunud Euroopa brandi inseneridega Luxemburg-ist. Noored reipad lapshinged ajsid hinge täis. 25 aastase aju.

Kui su D750-l on puhvri mahtuvus vaid 1.3 sekundit, on sul mingi nõrk kaart sees või veel midagi häda. Kuigi selle mudeli puhver pole just kiiduväärt, on mõõdetud tulemused siiski pikemad kui 1.3 sekundit.
https://photographylife.com/nikon-d750-buffer-capacity

(Meremees kirjutab): Praegu proovisin väga kiire Sandisc kaardiga, 2 sekundit aga tubastes ideaaltingimustes. Väidetavalt sama kiire kaaret Lexar andiski sellise kehvema tulemuse.

PS kirjutas:

Kas
peeglit peegelkaamera sees hoitakse vägisi ainult
olemasolevate objektiivide pärast? Peeglifännidele peab
muidugi ka midagi jääma, las see õnnetu 780 tuleb. Aga kõik
ühes kaamera on lollus.

Las nood tulevased 780 omanikud ütlevad, kas on õnnelik või õnnetu:-)
Kunagi kui 750 välja tuli, siis mul näpud kibelesid hankima. Aga praegu takkajärgi vaadates hea meel, et ei hankinud.
Nikoni objed mis tollal olid, pidigi välja vahetama, obje sees olev tehnika arenes sama kiiresti kui kere. 10+ a vana stabikas on praegu üsna mõttetu…


petslane

(Meremees kirjutab): Algse tulemuse sain, kui tulistas RAW-d ja Jpeg-i samaaegselt, siis veel Windows 7 oma seadetega RAW faili pisipildina ei näidanud. Kaart Lexar SDXC 150mb/s 1000x II3

(470 EX AI kirjutab): Siinkohal tuli meelde kuidas nõuka ajal kutsuti Tõnis Mägi hullumajja esinema. Peale esimest laulu tõusis üks pantsient püsti ja ütles, palun ärge kisage, ega me ei ole kurdid, me oleme hullud.