(aivar): Nikon D780

(Meremees kirjutab): Parem hull, kui loll. :wink:

(Meremees kirjutab): Kasutan Nikon D750 küll hea kaamera. Aga eilne päev mälupuhver 1,3 sek jne. Sony juures hämmastas tera
vustamine. 21 sajandil ei pea kaamera nagu tank olema. Sony-s mõisteti seda …

(Mihk kirjutab): Eelmise olümpia kogemuse pealt järgmist ennustada ? A9 tuli välja alles 2017 apr lõpus ja siis tuli välja ka esimene pikem GM toru. Tibude lugemine spordipildinduses tuleb jah olümpia lõppedes. Aga see ei tohiks teadlikku professionaalset kasutajat ju mõjutada, ega keegi MKIV-ga pildistamist ära keela. Ühele istub C, teisele S, ühele peegel, teisele mitte. Kellele ema, kellele tütar. Hea, et on võimalusi valida nii uute kui vanade ja hingelähedaste markide-lahenduste vahel.

(Meremees kirjutab): Just, tähtis et ei pea tanki seljas tassima, niikaua on kõik korras. Mälupuhver, Nikon D750 -ga on kaamarest sõltuv ajastamine mis peaks jääma möödnud sajandisse nagu ka tankid.

(Meremees kirjutab): Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750 mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

(Meremees kirjutab): Uus usklik? No nemad ei suuda nii head mirrorlessi toota, rahvas kes mirrorlessi tahavad ja oleksid ka üle minemas on juba läinud Sony peale. Takistuseks on ainult varem soetatud optika, ei raatsita veel. Ka ise ei raatasi veel. Just optika pärast. Kirjutasin lahti mida hindan, mida mitte. Miks siin jorisenud olen. Kui poleks Sony Mirrorlessi arendama hakanud, oleskime ka veel 10 aasta pärast Nikoni ja Canoni vananenud tehnika üle kuradi õnnelikud.

(Meremees kirjutab): Kui D750 ostsin maksis see 2199 eurot siis võiks juba olla natuke rohkem, kui 1,3 sekundit mälupuhvrit. Selle raha eest oleks võinud juba olla ka. D810 peale mõtlesin ka sügavalt, aga sel ajal olid keeratavad ekraanid ainult veel Sony-l. Tagantjärele tundub naljaks. Kallimal mudelil oleks pidanud olema, aga nemad Nikon-is tahtsid seda D810 järglasele, et oleks tõsine müügiargument, ja ei teadnud, kas on vajalik, vaja testida. Kas on vaja mugavamalt pildistada erinevaid võttenurki, või ehk ikka äkki keegi ei taha. :smiley: Aga Sony teadis juba enne, et on mugav ja vajalik… teadis palju ennem.
Ma olen ühes teises valdkonnas kohtunud Euroopa brandi inseneridega Luxemburg-ist. Noored reipad lapshinged ajsid hinge täis. 25 aastase aju.

Kui su D750-l on puhvri mahtuvus vaid 1.3 sekundit, on sul mingi nõrk kaart sees või veel midagi häda. Kuigi selle mudeli puhver pole just kiiduväärt, on mõõdetud tulemused siiski pikemad kui 1.3 sekundit.
https://photographylife.com/nikon-d750-buffer-capacity

(Meremees kirjutab): Praegu proovisin väga kiire Sandisc kaardiga, 2 sekundit aga tubastes ideaaltingimustes. Väidetavalt sama kiire kaaret Lexar andiski sellise kehvema tulemuse.

PS kirjutas:

Kas
peeglit peegelkaamera sees hoitakse vägisi ainult
olemasolevate objektiivide pärast? Peeglifännidele peab
muidugi ka midagi jääma, las see õnnetu 780 tuleb. Aga kõik
ühes kaamera on lollus.

Las nood tulevased 780 omanikud ütlevad, kas on õnnelik või õnnetu:-)
Kunagi kui 750 välja tuli, siis mul näpud kibelesid hankima. Aga praegu takkajärgi vaadates hea meel, et ei hankinud.
Nikoni objed mis tollal olid, pidigi välja vahetama, obje sees olev tehnika arenes sama kiiresti kui kere. 10+ a vana stabikas on praegu üsna mõttetu…

petslane

(Meremees kirjutab): Algse tulemuse sain, kui tulistas RAW-d ja Jpeg-i samaaegselt, siis veel Windows 7 oma seadetega RAW faili pisipildina ei näidanud. Kaart Lexar SDXC 150mb/s 1000x II3

(470 EX AI kirjutab): Siinkohal tuli meelde kuidas nõuka ajal kutsuti Tõnis Mägi hullumajja esinema. Peale esimest laulu tõusis üks pantsient püsti ja ütles, palun ärge kisage, ega me ei ole kurdid, me oleme hullud.

(Mihk kirjutab): Pigem arvan, et peale kasvav põlvkond ei mõista ega taha aru saada, miks üldse on digifotoaparaadis vaja peeglit ja prismat. Et vaadata silmaga optilist kujutist ja siis teha klõps ning seejärel vaadata ekraani pealt, milline pilt tegelikult välja tuli / kaardile salvestati ? Sajandivahetusel oli see küll kõva sõna - ei pidanud enam filmi ilmutamist ootama. Aga täna ei ole nutipõlvkonnale arusaadav sellise lahenduse mõttekus ja eks see väljendub ka müüginumbrites. Peeglifriikide ehk erivajaduste nišši jääb niikuinii mõni tootja peegliga aparaate tegema + laovarud.
“Kõik ühes” - autode näitel tähendab see hästi kõrget hinda ja väheseid ostjaid ehk niššitoode. Patent võetakse reaalselt kasutusele siis, kui ta antud tehnilisel tasemel ja turuolukorras suudab reaalselt firmale kasumit tuua. Suur osa patentidest ei lähegi reaalselt tootesse, sest tee patendipaberitest reaalse seeriatootmiseni on pikk ja kulukas.

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750
mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

Oled sa kunagi mõelnud selle peale et sa ise pole tasemel?

(Meremees kirjutab): Ei mul pole viga, ma ei ole fotoalase eriharidusega ja võin rääkida mida tahan. See kes on tasemel, ei tule ka siin sinu vastusest välja. :wink: Kui proff oled, ole väärikas, mitte ära kipu nõelama nagu haiget saanud plika. Oled pikemat aega olnud brändi palgal ja kui bränd välja sureb… Oma solvumist elad välja. See lahendab ju palju…

(AV kirjutab): Mina jälle olen seda meelt et jätkuma peaks Nikon Df-i seeria: Fotoaparaadid mis ongi fotoaparaadid, ilma igasuguste video- ja muude pildistamiseks mitte vajalike viledeta- ja selle võrra ka odavam, töökindlam. Umbes nagu vana filmiraud Nikon FM.Mina oleks ostja.

(Meremees kirjutab): Isegi uuel Skydio Droonil on HDR video peal. Droon maksab 1000 euro kandis. iseasi kui efektiivne see HDR video on. Aga see on arendus ja innovatsioon.

(AV kirjutab): Oh jah, tarbija seisukohast on see ju nõme. Sepp tahab osta kuvaldat aga toda ei müüda muidu kui koos ajukirurgi skalpellikomplektita. Mis jääb sepal tolmu koguma ja ökojälge suurendama- aga kus sa pääsed- kui haamrit vaja.Osadel, võsajeesustel, on igasugu kulinaid, gepse ja äppe küll hädasti vaja, mõni jälle tahaks fotokaga lihtsalt fotot teha- ja ma pole selline ainuke saurus. neid tean veel.

(Meremees kirjutab): Täpselt nii ongi. Vajadus tekib kui kaamera otsa lõppeb. Ja kui iga 5 aasta tagant uus aga vanaga liiga sarnane mudel tuleb …

(AV kirjutab): A kui me jätame kõrvale video, wifi jm õhukaudsed ühendused, ilustamisäpid jne ja vaatame fotoaparaati kui ainult vahendit liikumatu FOTO jäädvustamiseks , siis kui suuresti viimasel ajal see tehnika ikka arenenud on? Mudelilt mudelile muutuvad ainult pisidetailid- pisut suurem kaadrikiirus, fokusseerimine, rohkem piksleid. Pragmaatiliselt mõtlevale FOTOgraafile ongi mõtlemiskoht- kas see võidujooks väärib küünlaid. Ja raha? Tean mõnd, kes pildistab D700-ga ja kinnitab, et paremat pole, ja kui ongi- ei vaja.Mind isiklikult on tänaseni EVF-iga mudelid suht külmaks jätnud kuna olen leidnud et üleminek laperdavpeegliselt vähemalt praegu veel minu pilditoodangut küünevõrdki ostetavamaks ei teeks.MOTT.