(aivar): Nikon D780

(aivar kirjutab): Meremees kirjutas:

Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750
mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

Oled sa kunagi mõelnud selle peale et sa ise pole tasemel?

(Meremees kirjutab): Ei mul pole viga, ma ei ole fotoalase eriharidusega ja võin rääkida mida tahan. See kes on tasemel, ei tule ka siin sinu vastusest välja. :wink: Kui proff oled, ole väärikas, mitte ära kipu nõelama nagu haiget saanud plika. Oled pikemat aega olnud brändi palgal ja kui bränd välja sureb… Oma solvumist elad välja. See lahendab ju palju…

(AV kirjutab): Mina jälle olen seda meelt et jätkuma peaks Nikon Df-i seeria: Fotoaparaadid mis ongi fotoaparaadid, ilma igasuguste video- ja muude pildistamiseks mitte vajalike viledeta- ja selle võrra ka odavam, töökindlam. Umbes nagu vana filmiraud Nikon FM.Mina oleks ostja.

(Meremees kirjutab): Isegi uuel Skydio Droonil on HDR video peal. Droon maksab 1000 euro kandis. iseasi kui efektiivne see HDR video on. Aga see on arendus ja innovatsioon.

(AV kirjutab): Oh jah, tarbija seisukohast on see ju nõme. Sepp tahab osta kuvaldat aga toda ei müüda muidu kui koos ajukirurgi skalpellikomplektita. Mis jääb sepal tolmu koguma ja ökojälge suurendama- aga kus sa pääsed- kui haamrit vaja.Osadel, võsajeesustel, on igasugu kulinaid, gepse ja äppe küll hädasti vaja, mõni jälle tahaks fotokaga lihtsalt fotot teha- ja ma pole selline ainuke saurus. neid tean veel.

(Meremees kirjutab): Täpselt nii ongi. Vajadus tekib kui kaamera otsa lõppeb. Ja kui iga 5 aasta tagant uus aga vanaga liiga sarnane mudel tuleb …

(AV kirjutab): A kui me jätame kõrvale video, wifi jm õhukaudsed ühendused, ilustamisäpid jne ja vaatame fotoaparaati kui ainult vahendit liikumatu FOTO jäädvustamiseks , siis kui suuresti viimasel ajal see tehnika ikka arenenud on? Mudelilt mudelile muutuvad ainult pisidetailid- pisut suurem kaadrikiirus, fokusseerimine, rohkem piksleid. Pragmaatiliselt mõtlevale FOTOgraafile ongi mõtlemiskoht- kas see võidujooks väärib küünlaid. Ja raha? Tean mõnd, kes pildistab D700-ga ja kinnitab, et paremat pole, ja kui ongi- ei vaja.Mind isiklikult on tänaseni EVF-iga mudelid suht külmaks jätnud kuna olen leidnud et üleminek laperdavpeegliselt vähemalt praegu veel minu pilditoodangut küünevõrdki ostetavamaks ei teeks.MOTT.

(Mihk kirjutab): Pole kuud aegagi D780 väljatulekust möödunud, aga juba käivitas Nikon USA-s D780-ne müümiseks kahekuise krediidiprogrammi. Annad ära suvalise vana töötava fotoka ja D780 ostes saad 300USD hinnast alla. No nüüd kõik hübriidide omanikud tormavad USA-sse D780-t ostma…

(aivar kirjutab): Mihk kirjutas:

Pole kuud aegagi D780 väljatulekust möödunud, aga juba
käivitas Nikon USA-s D780-ne müümiseks kahekuise
krediidiprogrammi. Annad ära suvalise vana töötava fotoka ja
D780 ostes saad 300USD hinnast alla. No nüüd kõik
hübriidide omanikud tormavad USA-sse D780-t ostma…

Mitte keegi ei tee soodukat kaubale mis müüb väga hästi.
Järelikult D780 ei lähe kaubaks.Eks põhjusi ole palju.
D780 kere on liiga raske,puudub akutalla lisamise võimalus.Arvan et selle akutalla puudumisega Nikon lõikas endale näppu.Sest kes oleks D780 ostjad? Eelkõige D610,D750,D850 omanikud.Kes soovinuks teha uuendust D780 näol.
Kunagi lasi Nikon välja filmikere F90 millel ka akutalda ei olnud.Mis te arvate kui kiirelt Nikon F90´le akutalla tegi? Üsna pea tuli D90X millele sai akutalda lisada.
Eks nüüd läheb D780 sama moodi.

(AV kirjutab): Vähese huvi põhjus võib selleski olla, et väga populaarset D750-t omavad- ja neid on palju- inimesed ,keda videovõimalused ei koti, ei rutta töökorras 750-t välja vahetama. Uuendused ei vääri seda kulu. Isegi pixleid pole raatsitud lisada. Pigem siis juba tõesti Z6, kui see780.Ja tald ka- no kui tulebki jälle selline lollakas nuppudeta sahtel nagu Z-idel.Soolaku sisse!

(Martin kirjutab): Sellist asja pole ma enne kunagi näinud aga Photopoint on peaaegu kõiki vanu kaamerate hindasid tõstnud 10-15%.

(AV kirjutab): Vana nali.Varsti sõbrapäev sõbrahinna allahindlustega.Kui enne hind tõsta ja siis ühel päeval sõpruse märgiks alla lasta- jääbki suure ale illusioon. Tõttadki ostma:)

(aivar kirjutab): Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat? Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on Saksa ja UK hind jne…
Tundub et Photopointis on müügijuhiks on mingi 70 aastane ätt kes ei jaga maad ega ilma.Sest kuidas muidu sellist asja seletada.

aivar kirjutas:

Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle
mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat?
Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel
kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on
Saksa ja UK hind jne…

No milleks peab elu nii keeruliseks ajama?
Kui tormad kiiruga Photopointi mingit imeasja ostma, siis niipalju ikka kannatust peaks olema, et lööd toote nime korra googlesse, avastad et samas kaubakeskuses üle koridori Euronicsis on sama vidin 10-15% odavam, ostad sealt :stuck_out_tongue:
Ja kui ei ole, osta tollest Ppointist :stuck_out_tongue:


:stuck_out_tongue:

Ma jälle ei saa aru inimestest, kes pidevalt iga vidinaga midagi võrdlevad usa ja kagu-aasiaga ja sente väristavad ja vinguvad
Kagu Aasiaga ei võrdle siin keegi, €uroopaga aga küll ja vägagi veel.

Mul lihtsalt pole aega sentide pärast võimelda. Istuda pikalt internetis ja teha otsinguid ja saada mingeid kadunud lehti kagu-aasiast
Õpi ostlemine ära. Võta mingi €uroopa inna-võrdleja ja kahe klikiga on sul Parim Pakkumine olemas. Aasiast tasub osta kõikvõimatuid lisavidinaid ja kulumaterjale, suurem kraam ennast suht tõenäoliselt ära ei tasu (maksud-tollid-jasserdamine-garantiitsoonid jms).

Kui mul on midagi vaja KOHE, (ja paraku on nii peaaegu alati :slight_smile:
Üldiselt on reaalset tööd tegevatel reaalsetel proffidel taga oma ladu ja/või rendifirma kust puuduv jubin kiiresti asemele saada, isegi amatöörina oman päris arvestatavat varu sest kui poole plõksimise pealt mingi junn otsad annab, on ka 350 m kaugusele minemine ja tšekk-autimene absoluutselt liiga aeganõudev. Hädised hädaärikad loomulikult üritavad lollikestele mingeid eri-supporte maha müüa kuid natukene lihtsamas konfis varuseade tuleb üldjuhul suht sama hinnaga, on KOHE ja ALATI võtta, ja on ka väga abiks probleemi piiritlemisel (nt välgu-saatja kalab ühe kerega ja kalab samamoodi teisega ehk läheb kolinal garantiisse ja garantiil on väga vähe mögisemise argumente).

Kokkuvõte – kohalik hädaärikas PEAB õppima kauplemise selgeks. Kaubakeskuste kallitelt pindadelt võib impulssoste koguda kuid prood-proo-zjuumerid üldjuhul mõistavad Netist asju tellida, suudavad planeerida ja sama junn on sama junn, sõltumata mis leti pealt sa selle ostad. Seega on seesama hädine häda-ärikas DISPÕUSABLE. Läheb üks haledalt inisedes pankrotti, võtame järgmise. Kui kõrbeb järgmine, võtame ülejärgmise. Kui maksad kreebetkaardiga ja kaupa ei saa, trambid pisut jalgu ja raha kukub tagasi ehk whuukäärz.

NB! Tuleb vältida selliste junnide ostmist mille garantiid teeb Persses Pointless või Nordik Analoog, sealsel garantiiteenindusel kulub 99% aurust möginale teemal KUST MA SELLE SITASE JUNNI OSTSIN ja 1% reaalsele garantiiteenusele!

(D780 kirjutab): https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0 hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

(aivar kirjutab): D780 kirjutas:

https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details
hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0
hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere
hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

Hind Saksamaal https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6987531_-d780-body-nikon.html
Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

(D780 kirjutab): >Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

Rajala? Soome riik oma 24% käibemaksuga?

(Mitte kirjutab): Soomes on keskmine palk 4 korda kõrgem.
Töötu abiraha on neil sama suur kui Eesti keskmine palk.

(Meremees kirjutab): Soomes kesmine palk 2,5 korda kõrgem, kodu 3x korda kallim, auto ja kvaliteetne söök 2x kallimad. Kõik võimalikud teenused 2-5x kallimad.