(aivar): Nikon D780

(Martin kirjutab): Sellist asja pole ma enne kunagi näinud aga Photopoint on peaaegu kõiki vanu kaamerate hindasid tõstnud 10-15%.

(AV kirjutab): Vana nali.Varsti sõbrapäev sõbrahinna allahindlustega.Kui enne hind tõsta ja siis ühel päeval sõpruse märgiks alla lasta- jääbki suure ale illusioon. Tõttadki ostma:)

(aivar kirjutab): Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat? Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on Saksa ja UK hind jne…
Tundub et Photopointis on müügijuhiks on mingi 70 aastane ätt kes ei jaga maad ega ilma.Sest kuidas muidu sellist asja seletada.

aivar kirjutas:

Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle
mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat?
Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel
kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on
Saksa ja UK hind jne…

No milleks peab elu nii keeruliseks ajama?
Kui tormad kiiruga Photopointi mingit imeasja ostma, siis niipalju ikka kannatust peaks olema, et lööd toote nime korra googlesse, avastad et samas kaubakeskuses üle koridori Euronicsis on sama vidin 10-15% odavam, ostad sealt :stuck_out_tongue:
Ja kui ei ole, osta tollest Ppointist :stuck_out_tongue:


:stuck_out_tongue:

Ma jälle ei saa aru inimestest, kes pidevalt iga vidinaga midagi võrdlevad usa ja kagu-aasiaga ja sente väristavad ja vinguvad
Kagu Aasiaga ei võrdle siin keegi, €uroopaga aga küll ja vägagi veel.

Mul lihtsalt pole aega sentide pärast võimelda. Istuda pikalt internetis ja teha otsinguid ja saada mingeid kadunud lehti kagu-aasiast
Õpi ostlemine ära. Võta mingi €uroopa inna-võrdleja ja kahe klikiga on sul Parim Pakkumine olemas. Aasiast tasub osta kõikvõimatuid lisavidinaid ja kulumaterjale, suurem kraam ennast suht tõenäoliselt ära ei tasu (maksud-tollid-jasserdamine-garantiitsoonid jms).

Kui mul on midagi vaja KOHE, (ja paraku on nii peaaegu alati :slight_smile:
Üldiselt on reaalset tööd tegevatel reaalsetel proffidel taga oma ladu ja/või rendifirma kust puuduv jubin kiiresti asemele saada, isegi amatöörina oman päris arvestatavat varu sest kui poole plõksimise pealt mingi junn otsad annab, on ka 350 m kaugusele minemine ja tšekk-autimene absoluutselt liiga aeganõudev. Hädised hädaärikad loomulikult üritavad lollikestele mingeid eri-supporte maha müüa kuid natukene lihtsamas konfis varuseade tuleb üldjuhul suht sama hinnaga, on KOHE ja ALATI võtta, ja on ka väga abiks probleemi piiritlemisel (nt välgu-saatja kalab ühe kerega ja kalab samamoodi teisega ehk läheb kolinal garantiisse ja garantiil on väga vähe mögisemise argumente).

Kokkuvõte – kohalik hädaärikas PEAB õppima kauplemise selgeks. Kaubakeskuste kallitelt pindadelt võib impulssoste koguda kuid prood-proo-zjuumerid üldjuhul mõistavad Netist asju tellida, suudavad planeerida ja sama junn on sama junn, sõltumata mis leti pealt sa selle ostad. Seega on seesama hädine häda-ärikas DISPÕUSABLE. Läheb üks haledalt inisedes pankrotti, võtame järgmise. Kui kõrbeb järgmine, võtame ülejärgmise. Kui maksad kreebetkaardiga ja kaupa ei saa, trambid pisut jalgu ja raha kukub tagasi ehk whuukäärz.

NB! Tuleb vältida selliste junnide ostmist mille garantiid teeb Persses Pointless või Nordik Analoog, sealsel garantiiteenindusel kulub 99% aurust möginale teemal KUST MA SELLE SITASE JUNNI OSTSIN ja 1% reaalsele garantiiteenusele!

(D780 kirjutab): https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0 hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

(aivar kirjutab): D780 kirjutas:

https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details
hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0
hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere
hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

Hind Saksamaal https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6987531_-d780-body-nikon.html
Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

(D780 kirjutab): >Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

Rajala? Soome riik oma 24% käibemaksuga?

(Mitte kirjutab): Soomes on keskmine palk 4 korda kõrgem.
Töötu abiraha on neil sama suur kui Eesti keskmine palk.

(Meremees kirjutab): Soomes kesmine palk 2,5 korda kõrgem, kodu 3x korda kallim, auto ja kvaliteetne söök 2x kallimad. Kõik võimalikud teenused 2-5x kallimad.

(Meremees kirjutab): Rajalas baashinnad kallid. Püüavad püsiklinete hoida individuaalsete väikese soodusega, kui juhtud neid küsima. Hinnad jäävad ikkagi kalliks, kui toode pole just müügihitt.

Kui sa ostad koha pealt letist välgusaatjat, võtad oma paar keret kaasa ja proovid saatja kõik toimimised ära.
Kui kõik töötab, ostad ära ja korras. Kõik osalised on rahul.
Mul ON kogemus persses pointlessi klienditeenindusega. Kui ma oma kahe kerega sinna sisse jalutan, siis ilmselt kulub pool päeva et Tõerääkimise Massina abiga saabuks Ülim Selgus kust [tsenseeritud] kohast ma needsamused kered ostnud olen. Kui siin on Absoluune Tõde selgunud siis saab ilmselt teemaga edasi minna kuid selle ajajooksul on noodsamad saatjad ammu tellitud ja ilmselt on juba ka saabunud info et saatjad on saadetisena ära saadetud…

Tuletan siiski tagasihoidlikult meelde et hetkel elame me MASSITOOTMISE ajastul kus jubinad PEAVAD vastama specile ja kui EI vasta siis on see lihtlabaselt garantiikeiss. Kui keiss tekib, kiirendab probleemi piiritlemist teatava tehnikakoguse olemasolu.

[südantlõhestav lugu krõbekülmast piiterist]
HALE. Ole TEGIJA ja ära ole kerjus. PALUN!!!
Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega, lisaks kauge-kõne jms.

PALUN saa ükskord sellest kerjuse mentaliteedist lahti ja hakka TEGIJAKS. Vähemasti proovi!

(enn kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse
piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes
et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite
õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama
laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama
piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega,
lisaks kauge-kõne jms.

Ja see peaks siis olema innovatiivne ja kaasaegne seisukoht?
Mulle igatahes tuli meelde minu aastakümnete tagune Moskvitš, mille pakiruum oli täis kõikvõimalikke varuosi (karburaator, süütepool, mitmesugused juhtmed etc). Kuna tollal neid asju poodides polnud, oli see ka vajalik. Tänapäeval ostetakse vajalik poest, mitte ei talitata hiidlase moodi, kes leides merejäält lõpnud varese, pistis selle kasukatasku- ähk läheb vaja. Kevadel viskas minema- äi läind vaja.

(aivar kirjutab): Nikon D6 on toodetud meediakontsernide jaoks.Sellest ei kujune Nikonil müügihitt.Eks sellest tulenevalt on kaameral ka müstiline hind 7000 euri.

(AV kirjutab): Kallis spordifotograafi riist ei saagi müügihitt olla, on siis brand mis iganes. Põlise nikonlasena kahju tunnistada aga seesinane mudel kolistab eeldatavasti ämbrit korralikult.Uut on võrreldes D5-ga nii vähe et kel eelmine töökorras, pole mingit pointi seda uut osta. Kui ka hind poole väiksem oleks.Kui kasvõi canoni uue profikerega võrrelda, on selle nikoni valmis trugijatel põhjust häbeneda küll ja veel. Aga jeesuste väikseks rõõmuks on GPS täitsa olemas- ei mina tea, milleks sellisel pro kerel seda vaja.

(aivar kirjutab): Niipalju on D6´l uut et 4k filmib täiskaadrina.Nikon D5´l on 4K resolutsioon 1.5 crop´ga.
Ja mis saab olema D6 AF video rezhiimus on küsimus omaette.Teadupärast D5 AF videos oli olematu.
Aga mittekeegi ei osta seda kaamerat ka video jaoks.

(marek kirjutab): D6 ei ole pööratav ekraan… mõelda kui raske on selfisi insta jaoks susanne huntidel teha.

(AV kirjutab): Nii on. Kuskil oli lugedagi et nii D5 kui 6 juures ei hakatud nimme videovõimet pushima- lihtsalt kuna selliste kaamerate kasutaja ei hooli videost.

(AV kirjutab): Olemata papparazzi või spordifotograaf ja nende töö peensusi adumata, ometi ei kujuta ette et nood oma piltide sünnikohti GPS-i toel kaardile paigutama hakkaks. Kus OM või MM toimus teavad vast ikka niigi. Ja nende tööd üldjuhul ikka lähevad nii kiiresti käiku et pildistamiskoht meeles. Pigem, oletan, vajaks gepsuga kaamerat keski loodusteadlane kes leiukohti kaardistab. Aga, olles sel eesmärgil vahel harva ise telefoni kasutanud- veendumaks kui valesti nutitelefonid võivad tihtigi koordinaadid panna- jääb kahtlus- kas fotokasse integreeritud geps oleks telefoni omast täpsem? No- ei tea nüüd…

(Meremees kirjutab): Aga sisuliselt pole D6-l ju midagi uut… vaid vananev tehnika.