(aivar): Nikon D780

(aivar kirjutab): D780 kirjutas:

https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details
hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0
hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere
hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

Hind Saksamaal https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6987531_-d780-body-nikon.html
Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

(D780 kirjutab): >Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

Rajala? Soome riik oma 24% käibemaksuga?

(Mitte kirjutab): Soomes on keskmine palk 4 korda kõrgem.
Töötu abiraha on neil sama suur kui Eesti keskmine palk.

(Meremees kirjutab): Soomes kesmine palk 2,5 korda kõrgem, kodu 3x korda kallim, auto ja kvaliteetne söök 2x kallimad. Kõik võimalikud teenused 2-5x kallimad.

(Meremees kirjutab): Rajalas baashinnad kallid. Püüavad püsiklinete hoida individuaalsete väikese soodusega, kui juhtud neid küsima. Hinnad jäävad ikkagi kalliks, kui toode pole just müügihitt.

Kui sa ostad koha pealt letist välgusaatjat, võtad oma paar keret kaasa ja proovid saatja kõik toimimised ära.
Kui kõik töötab, ostad ära ja korras. Kõik osalised on rahul.
Mul ON kogemus persses pointlessi klienditeenindusega. Kui ma oma kahe kerega sinna sisse jalutan, siis ilmselt kulub pool päeva et Tõerääkimise Massina abiga saabuks Ülim Selgus kust [tsenseeritud] kohast ma needsamused kered ostnud olen. Kui siin on Absoluune Tõde selgunud siis saab ilmselt teemaga edasi minna kuid selle ajajooksul on noodsamad saatjad ammu tellitud ja ilmselt on juba ka saabunud info et saatjad on saadetisena ära saadetud…

Tuletan siiski tagasihoidlikult meelde et hetkel elame me MASSITOOTMISE ajastul kus jubinad PEAVAD vastama specile ja kui EI vasta siis on see lihtlabaselt garantiikeiss. Kui keiss tekib, kiirendab probleemi piiritlemist teatava tehnikakoguse olemasolu.

[südantlõhestav lugu krõbekülmast piiterist]
HALE. Ole TEGIJA ja ära ole kerjus. PALUN!!!
Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega, lisaks kauge-kõne jms.

PALUN saa ükskord sellest kerjuse mentaliteedist lahti ja hakka TEGIJAKS. Vähemasti proovi!

(enn kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse
piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes
et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite
õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama
laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama
piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega,
lisaks kauge-kõne jms.

Ja see peaks siis olema innovatiivne ja kaasaegne seisukoht?
Mulle igatahes tuli meelde minu aastakümnete tagune Moskvitš, mille pakiruum oli täis kõikvõimalikke varuosi (karburaator, süütepool, mitmesugused juhtmed etc). Kuna tollal neid asju poodides polnud, oli see ka vajalik. Tänapäeval ostetakse vajalik poest, mitte ei talitata hiidlase moodi, kes leides merejäält lõpnud varese, pistis selle kasukatasku- ähk läheb vaja. Kevadel viskas minema- äi läind vaja.

(aivar kirjutab): Nikon D6 on toodetud meediakontsernide jaoks.Sellest ei kujune Nikonil müügihitt.Eks sellest tulenevalt on kaameral ka müstiline hind 7000 euri.

(AV kirjutab): Kallis spordifotograafi riist ei saagi müügihitt olla, on siis brand mis iganes. Põlise nikonlasena kahju tunnistada aga seesinane mudel kolistab eeldatavasti ämbrit korralikult.Uut on võrreldes D5-ga nii vähe et kel eelmine töökorras, pole mingit pointi seda uut osta. Kui ka hind poole väiksem oleks.Kui kasvõi canoni uue profikerega võrrelda, on selle nikoni valmis trugijatel põhjust häbeneda küll ja veel. Aga jeesuste väikseks rõõmuks on GPS täitsa olemas- ei mina tea, milleks sellisel pro kerel seda vaja.

(aivar kirjutab): Niipalju on D6´l uut et 4k filmib täiskaadrina.Nikon D5´l on 4K resolutsioon 1.5 crop´ga.
Ja mis saab olema D6 AF video rezhiimus on küsimus omaette.Teadupärast D5 AF videos oli olematu.
Aga mittekeegi ei osta seda kaamerat ka video jaoks.

(marek kirjutab): D6 ei ole pööratav ekraan… mõelda kui raske on selfisi insta jaoks susanne huntidel teha.

(AV kirjutab): Nii on. Kuskil oli lugedagi et nii D5 kui 6 juures ei hakatud nimme videovõimet pushima- lihtsalt kuna selliste kaamerate kasutaja ei hooli videost.

(AV kirjutab): Olemata papparazzi või spordifotograaf ja nende töö peensusi adumata, ometi ei kujuta ette et nood oma piltide sünnikohti GPS-i toel kaardile paigutama hakkaks. Kus OM või MM toimus teavad vast ikka niigi. Ja nende tööd üldjuhul ikka lähevad nii kiiresti käiku et pildistamiskoht meeles. Pigem, oletan, vajaks gepsuga kaamerat keski loodusteadlane kes leiukohti kaardistab. Aga, olles sel eesmärgil vahel harva ise telefoni kasutanud- veendumaks kui valesti nutitelefonid võivad tihtigi koordinaadid panna- jääb kahtlus- kas fotokasse integreeritud geps oleks telefoni omast täpsem? No- ei tea nüüd…

(Meremees kirjutab): Aga sisuliselt pole D6-l ju midagi uut… vaid vananev tehnika.

(Meremees kirjutab): Tore Barby sõnavõtu jutt. :slight_smile: Rahustuseks. Mina nagunii ei osta D6. Katsume hakata rahunema. :slight_smile:

Kes peaks seda veel ostma D6, kui D5 on praktiliselt sama ja D5 saab soodsmalt, või on paljudel selles ostjate sihtgrupis olemas. See meenutaks vene uusrikaste anktooti, kus üks ärimees kiidab teisele lipsu mille ostis ja ütles et 300$ maksis, teine vastu, miks sa ostad 300$-ga kui hoopis1000 $-ga on võimalik osta.

7000 eurot pole kommiraha, paneb imestama, et edumeelne brand mustkunstiga tegeleb, et ehk näkkab. D6-te ju pole pildis.

(Meremees kirjutab): Tegelikult neil oleks tulnud Tööjaam Z sarja põhjale ehitada. Peale Z tööjaam I tuleb, ju ka Z tööjaam II jne. Praeguse arendusega, nad nagunii adekvaatsetele klientidele D6 ei müü. Uudistakse kindlasti palju, aga see on ka kõik. Kui müüvad, siis väga kindlatel konkreetsetel põhjustel ja imevähe.

(Meremees kirjutab): Aga miks minna mütsiga lööma, kui toodet taga ei ole(D6) oma sama, juba aegunud tehnikaga?

(Meremees kirjutab): Ok, pilt väheke selgem. Mõtlema paneb see kohe, et kuidas Sony a9II selle elektoonilise katikuga toime tuleb, nendst vigadest hoidumisega?

(AV kirjutab): D6 tehti peamiselt olympiat silmas pidades ja nagu Tiit räägib, nii ongi- kui kiire action mängus, on ikka optiline vjuuauk parem, senini. Teiseks põhjuseks see, et Z seeria kere ette seni pole Nikonil pakkuda pikki objektiive milleta spordifotot ei tee. Adapterdamisega vanu objesid ette toppida- see on pühapäevapildistaja ajaviide, mitte profile.

(Nope kirjutab): Ei tea midagi. D300 ja d500 vahel oli ka palju aastaid. Ja d500 on praegugi väga hea.