(aivar): Nikon D780

(aivar kirjutab): Niipalju on D6´l uut et 4k filmib täiskaadrina.Nikon D5´l on 4K resolutsioon 1.5 crop´ga.
Ja mis saab olema D6 AF video rezhiimus on küsimus omaette.Teadupärast D5 AF videos oli olematu.
Aga mittekeegi ei osta seda kaamerat ka video jaoks.

(marek kirjutab): D6 ei ole pööratav ekraan… mõelda kui raske on selfisi insta jaoks susanne huntidel teha.

(AV kirjutab): Nii on. Kuskil oli lugedagi et nii D5 kui 6 juures ei hakatud nimme videovõimet pushima- lihtsalt kuna selliste kaamerate kasutaja ei hooli videost.

(AV kirjutab): Olemata papparazzi või spordifotograaf ja nende töö peensusi adumata, ometi ei kujuta ette et nood oma piltide sünnikohti GPS-i toel kaardile paigutama hakkaks. Kus OM või MM toimus teavad vast ikka niigi. Ja nende tööd üldjuhul ikka lähevad nii kiiresti käiku et pildistamiskoht meeles. Pigem, oletan, vajaks gepsuga kaamerat keski loodusteadlane kes leiukohti kaardistab. Aga, olles sel eesmärgil vahel harva ise telefoni kasutanud- veendumaks kui valesti nutitelefonid võivad tihtigi koordinaadid panna- jääb kahtlus- kas fotokasse integreeritud geps oleks telefoni omast täpsem? No- ei tea nüüd…

(Meremees kirjutab): Aga sisuliselt pole D6-l ju midagi uut… vaid vananev tehnika.

(Meremees kirjutab): Tore Barby sõnavõtu jutt. :slight_smile: Rahustuseks. Mina nagunii ei osta D6. Katsume hakata rahunema. :slight_smile:

Kes peaks seda veel ostma D6, kui D5 on praktiliselt sama ja D5 saab soodsmalt, või on paljudel selles ostjate sihtgrupis olemas. See meenutaks vene uusrikaste anktooti, kus üks ärimees kiidab teisele lipsu mille ostis ja ütles et 300$ maksis, teine vastu, miks sa ostad 300$-ga kui hoopis1000 $-ga on võimalik osta.

7000 eurot pole kommiraha, paneb imestama, et edumeelne brand mustkunstiga tegeleb, et ehk näkkab. D6-te ju pole pildis.

(Meremees kirjutab): Tegelikult neil oleks tulnud Tööjaam Z sarja põhjale ehitada. Peale Z tööjaam I tuleb, ju ka Z tööjaam II jne. Praeguse arendusega, nad nagunii adekvaatsetele klientidele D6 ei müü. Uudistakse kindlasti palju, aga see on ka kõik. Kui müüvad, siis väga kindlatel konkreetsetel põhjustel ja imevähe.

(Meremees kirjutab): Aga miks minna mütsiga lööma, kui toodet taga ei ole(D6) oma sama, juba aegunud tehnikaga?

(Meremees kirjutab): Ok, pilt väheke selgem. Mõtlema paneb see kohe, et kuidas Sony a9II selle elektoonilise katikuga toime tuleb, nendst vigadest hoidumisega?

(AV kirjutab): D6 tehti peamiselt olympiat silmas pidades ja nagu Tiit räägib, nii ongi- kui kiire action mängus, on ikka optiline vjuuauk parem, senini. Teiseks põhjuseks see, et Z seeria kere ette seni pole Nikonil pakkuda pikki objektiive milleta spordifotot ei tee. Adapterdamisega vanu objesid ette toppida- see on pühapäevapildistaja ajaviide, mitte profile.

(Nope kirjutab): Ei tea midagi. D300 ja d500 vahel oli ka palju aastaid. Ja d500 on praegugi väga hea.

Metsjeesus kurdab, et midagi revolutsioonilist pole fotonduses toimunud viimased kümme? aastat. Ja siis esitatakse, et telefon on tohutu revolustioon fotonduses, peeglita fotondus on revolutisoon. Mind üllatab, kui reklaamitakse peeglita kaamerat, sest see on kergem, väiksem igapidi parem. Ma kannan kõhupeal 20kg üleliigset ja kui võtta võrdluseks D850 ja Z7 siis viimane on umbes 300g kergem. Igaühel niipalju ülekaalu ei ole aga mõni kilo on kõigil, enamasti üle 5kg. Ja see 300g on järsku nii oluline? Naisterahvad pildistavad D3-6 sarjaga ja saavad hakkama. Järsku on see 300g nii oluline argument. Ma kasutan akutalda, mis teeb pildistamise lihtsalt mugavamaks. Ilma tallata tundub fotokas ebamugav. Ja pildistades hoian nagunii kahe käega fotokast kinni, seega see 300g ei ole küll mingi argument. Ku võrrelda 70-200mm objektiive, siis kaaluvahe on 100g. Minu arvates peegli ärajätmine ei olnud veel revolutsioon. Kui filmilindile hakati pildistama, see oli revolutsioon. Kui hakati digitaalselt salvestama, oli revolutsioon. Aga ilma peeglita?
Kunagi unistasin, et autol oleks igasugused lisad. Nüüd tööl on selline, mis hoiab ise pikkivahet. Täisringi kaamerad on olemas, sõidurajal püsimise abi on olemas. Tundub unistuste täittumine. Sõidad talvel mööda maanteed ja äkki tuleb mingi irmus signaal autost. Ehmud ära ja hakkad otsima, mis on juhtunud. Auto arvates olid valgele joonele liiga lähedal. Tegelikult on see ainus sõidetav koht. Esimesel korral oli päris ehmatav. Sõidad autoga hekikõrval ja masin piibitab pidevalt. enda arvates on ruumi piisavalt, aga masin arvab, et seal on betoonmüür. Tagurdad ja teel on asfaldi mõra, ning auto pidurdab plokki. Mõtled, et kelle ma nüüd surnuks sõitsin. Ma tahaks ühte nuppu, millega saaks kõik juhiabid välja lülitada. Nupud on olemas, aga siis on armatuurlauas mitu punast tulukest, mis annavad märkku, et juhiabid on välja lülitatud. See mulle ammugi ei meeldi. Fotokaga on midagi sarnast. Kunagi programmisin eri nuppude alla igasugu asju, nüüd vaatan, et ainus automaatika on ISO. Tihti lükkan ka selle välja. Vahel mõni pilt läheb ajataha, aga mis sellest. Elukutseline teeb nähtavasti teisiti. Ma tahan fotokaga pilti teha. Ja ma olen nõus sellega et see on selline paras kobakas, ei mahu taskusse, RAW tuleb töödelda jne. Mõneti on see mõtetu, sest 15x20 pildi saaks ka palju kergemalt, aga kui tuleb hiljem soov teha sellest 300x400 või 1500x2000, siis täikaadri puhul see pole mingi probleem. Ka on nii, et kuna kaamera on selline kobakas, pead enne mõtlema, kas nähtav asi on pildistamist väärt. Praeguse aja probleem on ka selles et kõik kohad on täis piltte. Ilusid piltte ja see devalveerib neid. Kui oled selle suure kobakaga teinud pildi ja see õnnestub, siis sellel on endale emationaalne väärtus! Kui käid kuskil näiteks karu pildistamas, siis kuigi samasugune pilt on juba ammu internetiavaruses olemas, on see pilt Sinu! See on Sinule väärtuslik.
Eks praegu käib selline fotoka lihvimine, midagi veidi pannakse juurde, aga revolutsioonini võib olla veel pikk maa. Ntuke on jälle D780 parem kui D750, aga midagi on ka kehvem. Näiteks see akutald.

(marek kirjutab): kui loll saab üks hull olla ja võrrelda mobiili ja peegelkaamerat ?!
minu arust auto on parem kui säärekas liikumiseks. ei tea kumb tugevam on kas stallone või van damme ?
päris tõsine II DII OOT.

MetsJeesus kirjutas:

Turg on seda teinud. Metoodiliselt…

PõustSkriptum. Tulemus väljendub – müüginumbrites…

Nii-nii, ehk on sul pakkuda meile müüginumbreid?
Kui palju on müüdud moblaga tehtud pilte? Kui palju peegelkaamerast pärit pilte? Saad sa pakkuda müüginumbreid aastakäikude kaupa? Summad on ka huvitavad.
Fotoerialases foorumis on ikka kasulik teada, milline kaamera tasub soetada, et pildid müüksid.
Kaameratootjate foorumites on teised mured…

petslane

(marek kirjutab): põõsahull teeb `hit and run´i´ pidevalt. aja kelbast ja kui keegi sellest sogast aru saab- vastu argumenteerib siis võpsikuohhil on suu emmi täis ning kadunud.