(aivar): Nikon Z mounti perspektiiv?

Oskab keegi öelda miks Sigma,Tamron,Tokina,Samyang ei tooda Nikoni Z mountile objektiive?
Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on äärmiselt vähe.
Kas Z mount on niivõrd perspektiivitu?

Eks see põhimõtteliselt nii vist ongi. Objede tootjad vaatavad väga hoolega kuhu arendust ja ressurssi suunata ning hetkel veel on Z mounti mahud vist nii väikesed et ei tasu neile ära. Z mount-i töökaugus peaks ka vist kõigist teistest nii erinev olema et sisuliselt tähendab see täiesti uute optiliste skeemide loomist objedele. Pole lihtsalt praegustel torudel mounti vahetamine ja pisut sättimist siit-sealt.

[%sig%]

(aivar kirjutab): Nikon on probleemist teadlik : https://nikonrumors.com/2020/05/16/new-nikon-interview-we-plan-to-move-faster-on-our-lens-roadmap-for-nikon-z.aspx/?fbclid=IwAR0EvabAPQIPu0xcfmElI_zqIexxR6dKfE8vFxo0e2460JmPaodCa2n4BjY

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on
äärmiselt vähe.

Sama lugu on ju ka Canon RF mountiga
Nii Z kui ka RF on 2019/20 välja tulnud teistelt tootjatelt vaid 2 Samyangi MF objektiivi, Nikonil oma Z objektiive sama aja jooksul 10, Canonil oma RF 6 tk

[%sig%]

Võibolla on litsensid ja patendid risti ees. Sigmal läks ka tohutu aeg, et Sonyle asjad tehtud saaks, kõigepealt tehti peegeldite torud ümber, ja nüüd hakkab paralleelselt L-auguga torusi tulema. Tulevad ka Z ja R augutorud.

aivar kirjutas:

Oskab keegi öelda miks Sigma,Tamron,Tokina,Samyang ei tooda
Nikoni Z mountile objektiive?
Nikon Z mount on turul juba 2 aastat ja torusid Z mountile on
äärmiselt vähe.

Aga miks peaks keegi kolmas üldse Nikonile torusid tegema? Nikon tegi Z mounti, nüüd tehku torusid ka!
Või kui ise ei jaksa, telligu siis Tokinalt või Samyangilt allhanget…

petslane

Idamaades tehaksegi allhankeid, risti rästi konkurendid omavahel. Hoopis huvitavam küsimus on, kaua Nikon suudab iseseisvana püsti seista. Kaubamärk on ilus, seda hoitakse kindlasti kaua üleval.

Traditsiooniliselt kasutavad “vanad olijad” oma keerulist mounti protokolli iseenda objektiivide müügiks.

Samyang on teinud paar MF toru, mis mehhaaniliselt mahuvad kaamera auku ega kuku ära.
Aga AF? Kui sul pole litsentsi, siis ei pruugi olla üldse kindel, et ei kuku “tagurpidi-engineeringuga” sügavasse juura-auku.

AF-jälgimine on palju keerulisem, kui lihtsalt edasi-tagasi lülitus AF-is 25 aastat tagasi.
Ma usun, et Nikon teeb midagi oma af-protokollist varsti müüdavaks kolmandatele.Kuidagi kehv õhk tuleb…Et olen varem Nikonis olnud ja neid jälginud ja digiga petta saanud, siis ikka siiani veidi vaatan kollipõlve armastuse tegusid :slight_smile: tunnen miskit häda-mustrit.

Canonist ei oska midagi arvata. Peeglitele nende tehtud viimane 24-105/4 II on kehvem testides, kui mulle vaja. Aga nende vahetükki R-le kiidetakse… Las teevad ilma lollaka innovatiivse liistuta R5 valmis, siis mõtleme.

Samyang on Sonyle üheksa AF toru teinud. Kõiki pole proovinud, kuigi tahaks neist nii mõndagi. Olen vist liiga nõudlikuks läinud Sony asjade peal.

Sony andis ju oma mounti vabaks. Tegelikult ikka hirmuga, sest ei suutnud ise värki katta.

Nikon ja Canon pole minu teada seda teinud, püüavad ise välja ujuda.
Kui pilti vaadata, siis canonil tundub hetkel olevat rohkem variante oma jõududega välja ujuda ja veidi rohkem koort riisuda.

Ise ma võtan ikka läbi proovitud originaale, kui et oma raha eest beeta-testeriks hakkaks. Kõik protokollid toimivad, nupud on harjunud kohtades ja rõngad (harilikult) toimivad samas suunas.
Mind eriti ei huvita oma raha eest teada saada, et miski üllatavate numbritega lubatud asi ikka tegelikult ei toimi, nagu oleks reklaami järgi oodatav. igasugused spetsialistid-bloggerid said päevaks junni, näitasid miskit “karbist välja” rumalust, aga vaikisid olulisest. Tegelikult ei jaga üldse asja, lihtsalt reostavad maastikku.

Mul on küll kasutuses kummalisi asju, nagu Valgevenes tehtud Belomo fisheye vanalt Balta turult, selle hind oli tõesti katset väärt. Ja olen temaga krutskitest hoolimata suht hästi rahul. Kalas öeldakse nii, et hinna-kvaliteedi suhe on üliväga hea.
Miks ei võiks Samyang sama või parem olla?

(enn kirjutab): Vahe ju selles ongi, et Sony on oma AF protokolli kolmandatele osapooltele avanud, Nikon/Canon aga mitte. Vanadele N/C mountidele on katse-eksituse meetodil enam-vähem AF läbi aastate käima saadud, aga uutel oleks see liiga riskantne.
See on muide ka põhjuseks, miks Zeiss teeb Canonile-Nikonile vaid MF objektiive. Nad ei saa endale lubada, et mingi uue kaamera väljatulekul Zeissi objektiivi AF mõnda aega ei töötaks. Sonyle aga on Zeissil AF objektiivid olemas

[%sig%]

kui et oma raha eest beeta-testeriks hakkaks.

Mul on valida, kas ma ostan nt 1000 raha eest 3-osapoole TORU või 2000 raha ees brääääändi ooooriginaaaali.

Algatuseks vaatan välja sellise revjuuerdaja, kes on revjuuerdanud ka mõnda sellist plönni mis mul juba olemas on. Kui revjuu kogemus ja minu kogemus suuresosas kattuvad siis vaatan mida ta arvab asjadest mida kaalun.
Seejärel koogeldan .

Kui asi on suht krõbekalli$$$ ja revjuuerdajad viitavad minu jaoks olulistele probleemidele, võtan sellesama junni laenutusest ja proovin põhjalikumalt järele.
Lõpuks tellin soodsaimast saadaolevast €-liidu putkast.

Kohalikule hädisele hädaärikakesele selline töökorraldus loomulikult EI meeldi kuid see on sellesama hädise hädaärika hädine probleemike ja EI ole MINU probleem ehk whuukäääärzzzz…

Einoh, me kõik teame et loetud tekstist arusaamine pole sinu forte. Ehk siis mida ma öelda tahan - pole vaja teemasse mittepuutuvat möga kirjutada.

Tiidu ees vabandused. Mu eelmine postitus on puus läinud vale postituse järgi. Äkki täna hommikune foorumi maas olek tegi midagi katki. Tegelikult oli kommentaar suunatud vastuseks võsahullu sonimisele.

(aivar kirjutab): erko kirjutas:

Äkki täna hommikune foorumi maas olek tegi
midagi katki. T

Oleme tagasi aastas 1995 kus neti maasolek oli ülepäevane nähtus.

Oli mul ka üsna valguv lalin, ei olnud lühike, konkreetne ja asjakohane tegelikult.
Küsimuski meelitab tühja leelotama, kuidas seda ikka vastata täpselt :slight_smile:

Oleme tagasi aastas 1995 kus neti maasolek oli ülepäevane nähtus.

Fototehnoloogia (m.h. seesamune foorum siin) EI OLE sellest ajastust lihtsalt veel välja tulnud!!!
Ei toodete, kasutajaliidese ega ka suhtumise poolest ning TULEMUS – lähtudes CIPA publitseeritud müüginumbritest – Katastroof. VÄGA suure K-ga Katastroof…

Infotehnoloogia maailm sai suht kiiresti aru et elu viib edasi Konkurents ja Avatud Standardid. Seniilistuva Päikese Maa fotofirmade juhmkondadeni see veel jõudnud EI ole…

(T. kirjutab): >>Sama lugu on ju ka Canon RF mountiga

Ma ei tea kuidas Nikon on Z mounti disaininud, kas see toetab ainult Z protokolli või ka vanemat F protokolli.

Canoni RF mount toetab kahte protokolli, nii uut RF-i kui ka vanemat EF-i ja seetõttu on teistel tootjatel lihtsam. Ma ei tea kas RF protokoll on lahti muugitud või kasutab see näiteks EF protokolli.
https://canoncamerarumors.com/samyang-af-85mm-f1-4-rf-lens-announced-price-699/

(T. kirjutab): Ma pole Nikoni uudiseid väga jälginud, aga see jäi silma
https://fotojutud.ee/topics/varia/nikon-on-raskustes-kas-toimub-suur-uhinemine/

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Mida kinnisvarahailt ikka oodata.

Mina igatahes võtan mütsi maha meeste ees, kes on suutnud (minimaalse reklaamiga) huvitavat fotosaiti üleval hoida. Millega nad oma igapäevast leiba teenivad, kas kinnisvaraäriga või laudas sõnniku viskamisega, ei puutu siin fotofoorumis asjasse.
Üleolev suhtumine oleks arusaadav siis, kui ise midagi samasugust või paremat püsti paneks ja töös hoiaks.
Selguse mõttes- ma ei tunne Fotojuttude toimetusest kedagi…

[%sig%]