(aivar): Nikon Z mounti perspektiiv?

(aivar kirjutab): Mitteüks Hiina firma ei vaevu tegema ka soodsamalt Nikon FTZ adapterit.Siin küll ei tohiks olla mingit tarkvaralist nüanssi.

(aivar kirjutab): Tamron on teada andnud,et nad on hakkavad Z mountile objektiive tegema https://nikonrumors.com/2020/06/15/rumors-tamron-to-make-mirrorless-lenses-for-nikon-z-mount.aspx/?fbclid=IwAR0IiraYauOrs3YnVcgtox4yRFkWOnByfBKal6yRAQb03XBD1j-qib7KpCM

(Martin kirjutab): Keegi võiks veel teada anda, et alustab normaalse hinnaga mälukaartide tootmis. See on ikka haige hind sellel XQD kaardil.

(aivar kirjutab): Martin kirjutas:

Keegi võiks veel teada anda, et alustab normaalse hinnaga
mälukaartide tootmis. See on ikka haige hind sellel XQD
kaardil.

Ei ole nõudlust lihtsalt.Käputäis Z mounti ostjaid ei ole mingi argument et suurtootmist püsti panna.

Oly paneb pillid kokku ja müüb parimale pakujale fotoosakonna maha, v6i kuidas (?)

(Martin kirjutab): Nüüd on oly kaamerate tuleviku suund uue omaniku kätes. Kaamerad ei kao kuhugi aga kvaliteet võib muutuda ja kaamera kontseptsioon.

(aivar kirjutab): Vaio lubas Olympuse ära osta.

(Taavi kirjutab): Väga ootuspärane reaktsioon. Vaata, et rõõmust lakke hüpates pead liiga tugevasti ära ei löö. Nii on oht mõistusele tulla.

(klaas kirjutab): Ja nutufööni pilt kvalifitseerub või ???

(aivar kirjutab): H.P. kirjutas:

MFT ei kao kuhugile … Videos on MFT piisavalt suur sensor.
K6lakate järgi Septembris DJI käratab Mavic 3 MFT-ga välja.
Ja muidugi teeb se paremat pilti kui preagune 1\" …

Minul on kaks kaamerat millel 1" tolline sensor.(Mavic2Pro ja Canon G5MII)
Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised, avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
See väike 1" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku mulle mitte mingit pinget.

aivar kirjutas:

Minul on kaks kaamerat millel 1\" tolline sensor.(Mavic2Pro ja
Canon G5MII)
Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni
kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus
pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust
vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised,
avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
See väike 1\" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku
mulle mitte mingit pinget.

Hmm, kui muudelt omadustelt samaväärne kaamera, aga sensori pindal umbes 2x suurem, siis “ei paku mingit pinget”?
Tehnikainimesed ilmsel aduvad, et topeltpindalaga sensor annab igasugu häid võimalusi, nagu suurem valgustundlikkus, väiksem müra, väiksem teravussügavus suure avaga. Taskukaamera jaoks väga olulised omadused. Drooniga nii ja naa, kui tahta väiksemat-kergemat objet, siis ilmselt optimiseerimisülesanne – parem tarkvara ja protsessor võib anda eelise pisikese Mavicu sees. Aga kui eesmärk viimase peal parim pilt siis kas suurem droon või vähem lennuaega ja ikkagi suurem sensor.

(aivar kirjutab): 1" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera kaalub veidi alla 2 kg.
Kaalu erinevus on meeletu.
See et väike sensor on jõuetu,pildi kvaliteet on kehva,see arvamus on vana 20 aastat.Aeg on edasi läinud.Nüüd tehakse kompakte millest on välja pigistatud maksimaalne pildikvaliteet.

aivar kirjutas:

1\" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera
kaalub veidi alla 2 kg.
Kaalu erinevus on meeletu.

Kui su põhiliseks kriteeriumiks on pikem zoomi ulatus, siis loomulikult väike sensor.
Sõltub mida tollest kaamerast tahta. M4/3 annab teatud situatsioonides eelise – väiksem aga võimekas lainurk, väiksem teravussügavus, kui vaja subjekt taustast esile tuua. Hämaras suurem ikkagi võimekam, kui sama pixlite arvu juures pixel suurem.
Ma ei räägi siin kvaliteedist, 1"-se sensoriga võidad midagi, kaotad midagi, “kvaliteet” võib sama olla.
Kui mul oleks vaja õhukest taskukaamerat lapiku objega, millega kellelegi nina alla ronida, siis ma ikkagi eelistaks 4/3-e.
Kohe tuleb siia muidugi jeesuke lärmama, et kõik need asjad saab moblaga tehtud ja kaalub ainult 150g. Aga õnneks kaamerafännid teda ei usu :slight_smile:

petslane

MetsJeesus kirjutas:

Kuna kerel väga suurt kaalu- ja hinnavahet samuti ei olnud,
läksid edumeelsemad juuzerid üle nutuföönilee a
vähem-edumeelsed täiekaadrilisele ning MFT jäi pezz
puublika…

Su tsitaat siin lõimes oli nii-nii etteennustatav :slight_smile:
Samuti olen siinkohal nõus, et MFT saab olema nishitoode ja võibolla sureb välja lähiaastatel tavakaameratest.
Just see suhteliselt suur kaal ja kõrge hind on põhipuudus, miks mitte osta vahetatavate objedega veerandkaadrilist.
1-e ja 4/3 vahel on ka see piir, et praegu saadaolevad veerandkaadrised kompaktid ei kipu häst taskusse mahtuma või nõuavad mingeid suuri lotendavaid taskuid, aga ühetolline juba mahub…
Aga kui surebki välja, mis siis sellest? Need kellel juba on, pildistavad edasi…

petslane

(Mihk kirjutab): Oled pannud tähele, et TURUL on ka üks selline segment - fotograafid. Nendele moblamüüja jutt ei mõju. Juba mitu aastat tuututad, aga ikka ei mõju. Nende jaoks oled ja jääd ise “hädaärikaks”, Huaweid ostma Sa neid ei meelita. Võta parem suvi vabaks ja puhka jalga.

(Martin kirjutab): Mulle jätkuvalt meeldib kadreerida peegelkaameraga. No ei meeldi see läbi teleka vahtimine. Videograafidega on muidugi teine asi aga me räägime ju ikka fotoaparaadist.

(Martin kirjutab): Need sinu kiidetud insenerid ei ole suutnud teha normaalset elektroonilist pildiotsijat siiani. Kui see tuleb, siis ma tahan seda osta. Mobiiliga tegeleda fotograafiaga, päriselt?

(marek kirjutab): võpsikuhull ei tegele mingi fotograafiaga. mobiili müükar on.

(marek kirjutab): sügavalt Kahtlen, et sul Tööd ja Palju on sellise Kirjapildiga. peletad kõiK Kliendid ärA. ei Paista kõikse Stabiilisem vend olevat.

(marek kirjutab): sina DEBIILIK analüüsid SIIN Ainukesena :wink: