(aivar): Nikon Z mounti perspektiiv?

Oly paneb pillid kokku ja müüb parimale pakujale fotoosakonna maha, v6i kuidas (?)

(Martin kirjutab): Nüüd on oly kaamerate tuleviku suund uue omaniku kätes. Kaamerad ei kao kuhugi aga kvaliteet võib muutuda ja kaamera kontseptsioon.

(aivar kirjutab): Vaio lubas Olympuse ära osta.

(Taavi kirjutab): Väga ootuspärane reaktsioon. Vaata, et rõõmust lakke hüpates pead liiga tugevasti ära ei löö. Nii on oht mõistusele tulla.

(klaas kirjutab): Ja nutufööni pilt kvalifitseerub või ???

(aivar kirjutab): H.P. kirjutas:

MFT ei kao kuhugile … Videos on MFT piisavalt suur sensor.
K6lakate järgi Septembris DJI käratab Mavic 3 MFT-ga välja.
Ja muidugi teeb se paremat pilti kui preagune 1\" …

Minul on kaks kaamerat millel 1" tolline sensor.(Mavic2Pro ja Canon G5MII)
Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised, avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
See väike 1" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku mulle mitte mingit pinget.

aivar kirjutas:

Minul on kaks kaamerat millel 1\" tolline sensor.(Mavic2Pro ja
Canon G5MII)
Ja ma ütleks et ma ei tahaks suuremat sensorit.Sest nii drooni
kui ka kompakti kaamerate pilt on ideaali lähedane.Ja enamus
pilte mis ma nendega teen on öövõtted kus valgust
vähe.Samas on minu kaamerate objektiivid valgusjõulised,
avadega 1.8-2.8 ja see on suur eelis.
See väike 1\" sensor on väga võimekas.Mingi MFT ei paku
mulle mitte mingit pinget.

Hmm, kui muudelt omadustelt samaväärne kaamera, aga sensori pindal umbes 2x suurem, siis “ei paku mingit pinget”?
Tehnikainimesed ilmsel aduvad, et topeltpindalaga sensor annab igasugu häid võimalusi, nagu suurem valgustundlikkus, väiksem müra, väiksem teravussügavus suure avaga. Taskukaamera jaoks väga olulised omadused. Drooniga nii ja naa, kui tahta väiksemat-kergemat objet, siis ilmselt optimiseerimisülesanne – parem tarkvara ja protsessor võib anda eelise pisikese Mavicu sees. Aga kui eesmärk viimase peal parim pilt siis kas suurem droon või vähem lennuaega ja ikkagi suurem sensor.

(aivar kirjutab): 1" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera kaalub veidi alla 2 kg.
Kaalu erinevus on meeletu.
See et väike sensor on jõuetu,pildi kvaliteet on kehva,see arvamus on vana 20 aastat.Aeg on edasi läinud.Nüüd tehakse kompakte millest on välja pigistatud maksimaalne pildikvaliteet.

aivar kirjutas:

1\" sensoriga kompaktkaamera kaalub 350 grammi.
Sama zoomi vahemikuga(24-120mm/1.8-2.8) täiskaader kaamera
kaalub veidi alla 2 kg.
Kaalu erinevus on meeletu.

Kui su põhiliseks kriteeriumiks on pikem zoomi ulatus, siis loomulikult väike sensor.
Sõltub mida tollest kaamerast tahta. M4/3 annab teatud situatsioonides eelise – väiksem aga võimekas lainurk, väiksem teravussügavus, kui vaja subjekt taustast esile tuua. Hämaras suurem ikkagi võimekam, kui sama pixlite arvu juures pixel suurem.
Ma ei räägi siin kvaliteedist, 1"-se sensoriga võidad midagi, kaotad midagi, “kvaliteet” võib sama olla.
Kui mul oleks vaja õhukest taskukaamerat lapiku objega, millega kellelegi nina alla ronida, siis ma ikkagi eelistaks 4/3-e.
Kohe tuleb siia muidugi jeesuke lärmama, et kõik need asjad saab moblaga tehtud ja kaalub ainult 150g. Aga õnneks kaamerafännid teda ei usu :slight_smile:


petslane

MetsJeesus kirjutas:

Kuna kerel väga suurt kaalu- ja hinnavahet samuti ei olnud,
läksid edumeelsemad juuzerid üle nutuföönilee a
vähem-edumeelsed täiekaadrilisele ning MFT jäi pezz
puublika…

Su tsitaat siin lõimes oli nii-nii etteennustatav :slight_smile:
Samuti olen siinkohal nõus, et MFT saab olema nishitoode ja võibolla sureb välja lähiaastatel tavakaameratest.
Just see suhteliselt suur kaal ja kõrge hind on põhipuudus, miks mitte osta vahetatavate objedega veerandkaadrilist.
1-e ja 4/3 vahel on ka see piir, et praegu saadaolevad veerandkaadrised kompaktid ei kipu häst taskusse mahtuma või nõuavad mingeid suuri lotendavaid taskuid, aga ühetolline juba mahub…
Aga kui surebki välja, mis siis sellest? Need kellel juba on, pildistavad edasi…


petslane

(Mihk kirjutab): Oled pannud tähele, et TURUL on ka üks selline segment - fotograafid. Nendele moblamüüja jutt ei mõju. Juba mitu aastat tuututad, aga ikka ei mõju. Nende jaoks oled ja jääd ise “hädaärikaks”, Huaweid ostma Sa neid ei meelita. Võta parem suvi vabaks ja puhka jalga.

(Martin kirjutab): Mulle jätkuvalt meeldib kadreerida peegelkaameraga. No ei meeldi see läbi teleka vahtimine. Videograafidega on muidugi teine asi aga me räägime ju ikka fotoaparaadist.

(Martin kirjutab): Need sinu kiidetud insenerid ei ole suutnud teha normaalset elektroonilist pildiotsijat siiani. Kui see tuleb, siis ma tahan seda osta. Mobiiliga tegeleda fotograafiaga, päriselt?

(marek kirjutab): võpsikuhull ei tegele mingi fotograafiaga. mobiili müükar on.

(marek kirjutab): sügavalt Kahtlen, et sul Tööd ja Palju on sellise Kirjapildiga. peletad kõiK Kliendid ärA. ei Paista kõikse Stabiilisem vend olevat.

(marek kirjutab): sina DEBIILIK analüüsid SIIN Ainukesena :wink:

(marek kirjutab): FOTOkaamerat sellisel kujul me EI vaja

kes me ? mina vajan. loll mobiilimüükar !

(ardo s. kirjutab): MetsJeesusele, siis mina ootan küll R5 -te huviga ja olen jätkuvalt rahul ka oma 5D4 -ga, mis on mind hätta jätnud väga üksikutel kordadel vaid. Mul on samuti väga hea nutitelefon olemas, millega samuti olen teinud fotosid, kui aias muru pügatud saab. Ent tööd teha mobiiliga nagu ei kannata kohe üldse mitte - mobiilil ei ole ei sensorit, ei ole kiirust, ei ole stabiilsust, objektiivi vahetada ei saa, aku ja telefoni(de) vastupidavus on suur ***, ergonoomikast ei hakka rääkimagi st telefonil ei ole mitte midagi, mis töö jaoks olulised on! Seda isegi mitte maailma parimal, mis hetkel saada on. Samas spordiürituse võin vabalt üles pildistada ka nt täieliku reliktiga, millega kunagi alustasin - Canon D450 oli minu esimeseks masinaks. Oli siis tollal äsja välja tulnud ja mina olin vaimustuses nii nagu olen näinud arengut ka kõigi oma järgmiste kaamerate juures. Seevastu telefonid on olnud ja ilmselt ka jäävad veel väga-väga pikaks ajaks suvaklõpsude jaoks, et midagi meeles pidada (ehituspoes suures abiks nt) ning staatilisemat laadi hetkede kadreerimiseks iseenda tarbeks.

(ardo s. kirjutab): Parandan end: mitte Canon D450 vaid Canon 450D.

(Mihk kirjutab): / Nutuföönil ON hinda ja ON katet. Stuudio-nänni sinna juurde saab samuti pakkuda ehk milles prõubleem?!? /

Nutuföönistuudio ehk suupärasemalt “Nutustuudio”.

/ Siinsetele hädist tehnoloogiat VÄGA hädisel moel promoda üritavatele HÄDA-ärikatele samuti soe soovitus – võtke eeskuju EDUKATEST ja promoge EDUKAID tehnoloogiaid! /

Sa ei saa oma kõva peaga senini aru, et see pole promojate sait, vaid tehnika kasutajate sait. Otsi endale mõni päris promosait või hakka lõustaraamatus ametlikult suunamudijaks, et oma grafomaaniat ja ülekeevat esinemisvajadust mõnel teisel saidil maandada. Aga maandada / ravida on seda vaja, muidu mõjub psüühikale halvasti.