(aivar): Nikon Z5 kellele?

Nikon Z5 tuli müüki sama hinnaga mis Z6 hetkel on.(vaatasin saksa hindasid)
Kus siin point on? Z5 oma 4k video cropiga on aastast 2015 ja täielikult aegunud.
Mida tähendab objektiiv 24-50? Päriselt ka sooviksite sellist zoomi vahemikku?
Miks kõik Nikoni uued kaamera mudelid nii igavad on? Kuid hinnad on ulmelised.

(Martin kirjutab): Kit obje on küll jube plastik kärakas. Võibolla on nende uute z objede optiline sooritus hea aga koostekvaliteet liigub küll vales suunas.

Praegu on videovajadusel mul kõige vähema süldiga ja üldse videokaameraks sony seebikas, vist ekv 24-65mm.

Ja mu kogemus on pikema toruga 200-300mm panoraamist(statiivilt), et tuleb sült kaadrisse. On sul soovitust, missugune asi pika toruga sellest vaba on? Mind ei huvita innovatsiooni “numbrite igavus”, vaid visuaalne tulemus :slight_smile:

(T. kirjutab): Vaja oli kiiresti number 5 kasutusele võtta kuna Canonil tuli R5 välja:)
Panasonic tuleb ka kohe S5-ga välja. Ahvikari.

Sony uut mudelit oodati ka nimega A5, aga tuleb hoopis A7c.

Sinna A7 alla on juba liiga palju tooteseerjaid kogunenud. K6rvalt vaatajana segadus. A ja mingi muu numbriga oleks täitsa tore olnud.

(AV kirjutab): Sellest Nikoni mudelite nummerdamise loogikast ma pole ilmaski sotti saand. Kui F5 ja D5 olid tippprohvikad siis ootaks et Z5 oleks ka. A see tehti hoopis miski imelik koduperenaiste kassipildikaamera.

Päris pikalt oli üldkasutuses, et numbrite arv riista nimes määras nii sihtgrupi, kui hinnaklassi. st nt 1 oli lipulaev proffidele ja maks, milleks firma suuteline. 10 oli väga osava entusiasti klass, 100 vahepealne teadlik amatöör, 1000 juba “eduka lasteta loomingulise koduperenaise kassipildi” kaamera.

Praegu on firmad, lootuses surmateel veel veidi valedollareid teenida, selle süsteemi segi löönud numbritest pole asja.

Vlogerite kaamerad on viimane komöödia alaväärsuses vaevlevate nartsisst-klientide turul :slight_smile: Kui äge, ise saad ennast kogu aeg vaadata pööratud ekraanil! Ja saadad otse kaamerast juutuubi koos gps koordinaatidega (metsjeesuse innovatsiooni õnn) ja seal saad ka ise ennast lõpmatult vaadata…

Tiit Veermäe kirjutas:

100 vahepealne teadlik amatöör, 1000 juba

D850 näiteks ikka veel hea profikas ja ajale vastu pidanud. Aga n6us, et segasemaks läheb, kui nad sonylikult v6i canonlikult rooma numbreid ei hakka taha panema.

Nikoni lipulaevale pannakse ilmselt sonylikult “Z9”

Nikoni väga tublid sajased seeriad oli üks segaseid asju, mis peaks olema koha poolest ühekohaliste suurte telliste taga.

Täitsa n6us.

Järglane D880 on tulemas järgmisel aastal. Nikonil nagu 2-kohalisi polegi.