(aivar): Nikon Z6 autofookuse probleem

Käisin Helsingi Verkokauppa elekroonika marketis uut Nikon z6 kaamerat testimas.See on seal vabalt näppimiseks väljas.Pildistamise rezhiimis töötas AF korralikult kui kontrast oli hea.
Siis otsustasin kaamera elu veidi keerulisemaks teha,proovisin teravust panna minust 4 m kaugusel oleva müüja peal.Müüja oli üleni mustas.Selgelt oli näha rõiva voldid.Paraku Z6+24-70/4 objektiiv ei suutnud teravust ära panna 5 eri katsel mitte ühtegi korda!?! (Must vähekontrastne rõivas ajas kaamera täielikult segadusse)
Võtsin välja isikliku D610 + nikon 24-70/2.8 ja tegin täpselt sama katse D610 kaameraga.Ja kaamera ei eksinud mitte ühtegi korda.
Kas poes müüdav Z6 oli katkine?

(Sulev kirjutab): Kuuldavasti ongi Z6 AF madala kontrasti tingimuses hädine.

Sulev kirjutas:

Kuuldavasti ongi Z6 AF madala kontrasti tingimuses hädine.

Tegelt on see huvitav teema.
Kas Z6 ja Z7 on ühteviisi hädised või on Z7 oluliselt parem?
Kuidas sama klassi Sonyd madala kontrasti tingimustes toimivad?
Aga ma kahtlustan, et tehnoloogia eripära tõttu ongi peegliga kaameratel mingi eelis…
Võibolla teeb sensori ees olev low pass filter fokuseerimist veel kehvemaks, kuna pilt on fookuspunktide jaoks natuke udune…


petslane

(t. kirjutab): http://z6blurry.razerservers.com/

(t. kirjutab): Hinnad kohe kõvasti alla lastud :slight_smile:
https://blog.photopoint.ee/nikon-z6-kampaania/

(pandres kirjutab): Eks Nikoni peeglite hinnad on ka Photopointis läbi põranda vajunud: d750 915€, d7500 665€, d500 1500€.

Nohhjahh – sai mingiaeg soojalt soovitatud ostuga pisut OODATA – küll need hinnad kukuvad.
Kui kaugele on näha et toode on suht armetu siis on hindade kukkumine suht kiire tulema, kui läheb nagu soe sai siis tuleb konkurentsi ja hinnad kukuvad. Võib-olla küll natukene hiljem kuid siis saab soodsama hinna eest ka Paremat Kaupa.

Täna hakkas silma põnev artikkel Nii-Konna finantsulemusetusest. Igati hingekosutav lugemisvara on kättesaadav:
https://petapixel.com/2019/11/12/nikon-says-its-cameras-need-to-justify-their-existence-as-a-business/
Nii-Konna poolt tuli ohtralt sooja auru – äkki jõuab juhmkonnani ka lihtlabane arusaamine – teha vahelduseks kaameraid mida TURG soovib. Hetkel on tehtud kaameraid mida juhmkond soovib – teadlikult kohitsetud, teadlikult vananenud tehnoloogiaga – et ülemine ots kaa ikkagi müüks. Hetkel EI müü aga suurt midagi. Ei alumine ega ka ülemine ots.

Nii-Konna poolel on seis tegelikult roosiline – Oly plaanib oma kaamera-piznese lihtsalt kinni panna…
https://petapixel.com/2019/11/12/rumor-claims-olympus-will-shut-down-its-camera-division-within-a-year/
Seega pikem arutelu teemal kas FourThirds on surnud, elus, või kvant-trans-positsioonis Šröödingeri Kassiga annab ilmselge vastuse – MFT on piisavalt surnud et öelda selle kohta SURNUD…

(marek kirjutab): PALUN kirjuta iga oma postituse ette OKSEHOIATUS!

(t. kirjutab): Olympusest on minul isiklikult natuke kahju ka. Olin Oly kasutaja kuni taskukohaseid täiskaadreid veel ei olnud aga kui hakkas selgeks saama, et ta ei kavatsegi täiskaadrile midagi teha, tuli Canoni peale kolida.

(Sulev kirjutab): Kuidas lugupeetud oksekunstiteadlane kommenteerib Apple telefonimüügi jätkuvat langust? Kas telefonikaamerad siiski ei vasta tarbija ootustele ning enamik ei hooli MetsJeesuse poolt kaamera juures hädavajalikuks peetavatest funktsionaalsetest omadustest?
https://www.theverge.com/platform/amp/2019/10/30/20940562/apple-q4-2019-earnings-iphone-sales-record-revenue-slow-services-income-mac-ipad-tim-cook

(aivar kirjutab): Kui lugeda USA kaubamaja BHphotovideo.com ostjate kommentaare siis üldjuhul ollakse kaameraga siiski rahul.Sellist rahe(loe pasa) tormi siiski ei ole kui oli kaameraga D600 kus kaamera katik pritsis õli plekke sensorile.

Õunamüüja põhiprobleemid on Samm-Sung ja Huia-Weia. Lisaks veel Xia-Ooooomi, Opppppoooo ja Vivooooo kelle müügi-suurusjärgud tulevad suht samasse nurka õunajärajaga ehk ka teised tegijad on hakanud tegema järatud õunast pisut parema pildi/hinna suhtega fööne ning õuna turuosa kelgutab suht hoogsalt mäest alla. Hetkel auväärne 3. koht kuid kui trend jätkub, võib õunik avastada ennast juba tublilt 6. kohalt (kehva kuid punkti-koht-seegi).

Lisaks istub järatud õun ka iseenda, algul teedrajavate, hetkel ajale jalgu jäänud standardite otsas kinni. Põhiprobleem on iOS ning arendajate mitte just üleliia suur entusiasm selle peale oma rakendusi arendada-portida. iFööni kasutajaid on siiski suht väike protsent ja selle minoriteedi pärast veel ühte arendust teha alati ei raatsita-viitsita. Ebastandardne USB port ja siiski suht keskpärane kaamera lisavad omaltpoolt paar barrelit värsket napalmi juba niigi lõbusalt lõõmavasse lõkkesse…