(aivar): Nikoni hinnapoliitika

(klaas kirjutab): Annad viite ja lehel olevat teksti lugeda ei viitsi ? Seal on sõnaselgelt kirjas, mille eest tuleb nii palju raha välja käia.
Tsiteerin : … see 85 mm peeglita täiskaadris objektiiv portreteerib teie subjekte imekspandava selgusega. Selle täiustatud optiline jõudlus avab uued võimalused üksikasjadele ja varjunditele, mis jätavad varju isegi eelnevad f/1,4 fikseeritud fookuskaugusega objektiivid.

(t. kirjutab): vähemalt on tulemas, canonil tulevad esialgu ainult üle 2tuh. torud

Jah, mina ka aru saa. K6ik on puhas inflatsioon :slight_smile:

canonil kolksub hind aasta pärast paika.

(mihk kirjutab): Kas spetsi sisse piilusid või võrdled ainult ava-fookuskaugust ja hinda ? Lohutuseks - uus kaalub rohkem. Spetsi järgi on seal nüüd samm-mootor ja kaks laba rohkem, Kolm optilist elementi rohkem, sh kaks optilist elementi on asfäärilised jms. Vana mudeliga võrreldes omajagu muutusi. Tundub, et on teist omajagu uuendatud, arvestades peegli jäädava kadumisega selle obje tagant. Eks kujutise kvaliteeditaseme tõstmine oli samuti üks eesmärk.

aivar kirjutas:

Kas keegi saab aru Nikoni hinnapoliitikast?
Uus hübriidkaamera objektiiv NIKKOR Z 85mm f/1.8 S maksab
müstilised 829 euri.

Äkki peaksid eriala vahetama, kui ei teeni piisavalt hästi, et saaksid sellist obje osta?


:stuck_out_tongue:

(aivar kirjutab): klaas kirjutas:

Annad viite ja lehel olevat teksti lugeda ei viitsi ? Seal on
sõnaselgelt kirjas, mille eest tuleb nii palju raha välja
käia.
Tsiteerin : … see 85 mm peeglita täiskaadris objektiiv
portreteerib teie subjekte imekspandava selgusega. Selle
täiustatud optiline jõudlus avab uued võimalused
üksikasjadele ja varjunditele, mis jätavad varju isegi
eelnevad f/1,4 fikseeritud fookuskaugusega objektiivid.

See et uus 1.4 ava on nüüd 1.8? Kas seda visuaalselt ka näha on? Või kõik jääb siiski ainult paberile.

aivar kirjutas:

See et uus 1.4 ava on nüüd 1.8? Kas seda visuaalselt ka
näha on? Või kõik jääb siiski ainult paberile.

Mis nüüd iganes reiviewsid canoni maailmas, RF vs EF, lugenud olen, siis paistab, et RF objed on teravamad ( paremad ). Ju siis on suur eelis, et obje ja sensori vahe on 20 mm , mitte ~44 mm.

Canoni uus RF 85 1.2 on Rajalas 3129 raha, ja keegi ei köhi. U. 90 % hinnat6us. Teavad juba ette, et turg väike, kysivad mida tahavad.

(klaas kirjutab): Uue 85-1.8 ja 2010 välja tulnud 85-1,4 kujutiste kvaliteetide võrdlemisel ava 1,8 juures on näha, kas uus annab teravama ja kvaliteetsema kujutise kui vana. Kui DxO-s laborimõõtmiste tulemused tekivad, saab võrrelda. Reklaamitud imelisust ei usu, aga vana 1.4-ga võrreldes teravam-kvaliteetsem kujutis ilmselt tuleb, sest see on reklaamtekstis konkreetne ja mõõdetav lubadus. Peegli ära viskamine andis optikutele rohkem võimalusi. Sügavusteravuse erinevus vana 1.4 kasuks muidugi jääb.

Äkki peaksid eriala vahetama, kui ei teeni piisavalt hästi, et saaksid sellist obje osta?

Äkki peaks hoopis tehnoloogiarelikte turundada üritav müügimeeskond mõtlema TÕSISELT ameti vahetamise peale?!?

Klient tunneb huvi – miks on mingi seadeldis kallim ja kuna fotomaailmas on hind-pilt suhe tegelikult üllatuslikult täpselt paigas, siis see on koht, kus saab teha pisut müügitööd kuid selle asemel läheb lahti kliendi mõnitamine…

Pole ime et fotoäri omadega NII sügavalt p***s on…

(mihk kirjutab): Siin foorumis ei ole kliendid, vaid tehnika kasutajad-tarbijad, kes omavahel asjakohast infot ja hinnanguid vahetavad, küllalt kriitiliselt. Ja teineteiselt nii teoreetilist kui praktilist nõu ja arvamust küsivad. Samas muidugi enda kasutatavatesse tehnikasse ja selle tootjasse mõnevõrra soojemalt suhtuvad. Ainuke müügimees ja müügitöö tegija oled siin ise, müütad-ülistad nutitelefone ja kaasnevalt mõnitad “tehnoloogiliste reliktide” kasutajaid.

MetsJeesus kirjutas:

Äkki peaksid eriala vahetama, kui ei teeni piisavalt hästi,
et saaksid sellist obje osta?

Äkki peaks hoopis tehnoloogiarelikte turundada üritav
müügimeeskond mõtlema TÕSISELT ameti vahetamise peale?!?

Noh sinu “nii-konni” või “kä-nonni” müügimeeskonna käekäik ei huvita mind karvavõrdki, kas saavad boonust-preemiat või närivad kuivikuid.
Samuti ei tule jaapani firmade turunduskunnid siit fotokala foorumist nõu küsima, vaid ajavad globaalsel turul oma asja.

Aga väga tihti käib siin kalafoorumis hala, et mingi asi on liiga kallis. Selline hala pole kuidagi konstruktiivne. Praegu on fototehnikas hullu moodi palju valikuid, kui miski ei meeldi, hääleta jalgadega! Ja kui jätsid mõne sinu arust liiga kalli asja ostmata, muhele omaette: et vaat kus lollid müügimehed, ei saanud asja maha müüdud. Ära nende aktsiaid ka osta.


petslane

Ei tea, kas külanarr tõsimeeli arvab, et ta postitab kaamerafirmade müügitiimide sisevõrku oma tiraade?

kaasnevalt mõnitad \“tehnoloogiliste reliktide\” kasutajaid

Ma EI OLE mitte üheskis postituses teinud mitte ühtegi sarkastilist viidet Päikese Seniilistumise Ohvritele. Keelt ON teritatud kuid sihtgrupiks on relikttehnoloogia arendajad-turundajad.

Kaaskannatajatest on mul lihtsalt ja siiralt kahju. Mingiaeg keeras üks seniilne vanamehenäss mu apsepõlve pe. Vaene vanamees ei suutnud lihtsalt aru saada et tema Best Biföööör on lootusetult läbi ja püsis pukis niikaua kuni ta korraliku kolksuga (ametliku retoorikaga aupaugatuste paralleel-taski saatel) siitilmast lahkus.
Nüüd sama häda – mingi seniilistuv seltskond keerab mu hobi kapitaalselt p
e. Arendusi ei ole, arendusi ei tule. Tehnoloogiliselt ON võimalik kuid oma tooli külge kinni juurdunud juhmkond lihtsalt hoiab hambad ristis tehnoloogiat kinni. Nutuföönide näitel ON võimalik teha arendust kuid Kaamerate areng püsib ikka Aatomi- ja Kosmoseajastus…

On see ühe kasutaja või n.ö. nutufonide-nututurundaja arvamus?!? EI – Turg on sellelesamale süvaseniilsele kaameratööstusele selja keeranud. Müüginumbrid on vabalangusesja siin võib hädist tehnoloogiat hädiselt turundada üritav hädine hädaärikas hädiselt niitsuda niipalju kui tahab, kui ikka müüki EI ole siis järelikult EI ole ka toodet…

Ma arvan, et arengut on, aga savi mul sellest, kas mu fotokas tootab 11 stoppi v6i 15 stoppi dünaamilist vahemikku, kas seal on 22, 100 v6i 150 mpx. Palju olulisem on muude oskuste arendamine. Pakun, et nii m6ni muugi hobitaja saab hoopis photoshopist ja muudest oskustest rahuldust. Müüginumbritest järelduste tegemine ja üldistuste tegemine ei ole kasulik vaimsele tervisele. Go see a srink.

savi mul sellest, kas mu fotokas tootab 11 stoppi v6i 15 stoppi dünaamilist vahemikku

Vata MINUL paraku EI ole sest ma EI soovi taevasse Tuuma-Plahvatust ja varjudesse sünget sünk-süsimusta.
Inimese-looma silma-muna dünaamika on ca 15 stoppi ja samasugune peab olema ka kaamera. Rõhk sõnal PEAB!!!
Kui mingid soss-sensori-sepad EI suuda dünaamikat toota, siis tuleb sensori-kere tootjat vahetada. Lihtne. OLULISELT lihtsam kui trii-poodi pealt HDRi klõpsimine ja hiljem mull ninast väljas kõige selle sousti mingi softiga kokkulappimine…

Kui dünaamikat veelgi rohkem, siis on lihtsalt rohkem eksimisvõimalust, vähem muret tehniliste aspektide pärast ja rohkem võimalust keskenduda hetkele, kaadrile ja pildistamisele!

Pole palju lisada et sellesama nutufööni dünaamika on märkimistväärivalt hea. Osalt küll tänu softitrikkidele kuid vahet pole, eesmärk annab Abi-Nõule Pühast-Pühama-Pühitsuse. Teadupärast…

Palju olulisem on muude oskuste arendamine.
Täpselt – kui kaamera on KORRALIK, siis saab keskenduda kaadrile jms. Kui ei siis kulub aur särikombiga edasitagasi sõitmisele jms tehnilse kläpi peale…

Või nt kui pildistad looduses ja su tehnoloogiareliktil EI ole GPSu, siis pead hambad ristis meeles pidama et tuleb ka nutufööniga aeg-ajalt mõned asukohainfo-klõpsud teha. Jälle üks vastik asjaolu mis segab keskendumist põhilisele – PILDISTAMISELE…

kas seal on 22, 100 v6i 150 mpx
Puhtalt varu, kaugele saad digizuumida/croppida et su uus-udupeen-UHD telekas sedasama pilti veel vaatamist-kannataval kujul näitaks…
Pole palju lisada et Möga-Pixelite arv on karakteristik, kus suurtel kaameratel On teatav eelis. VEEL…

Sa oled ikka puhta napakas :smiley: Kaameratööstus keerab su hobi p**se?! Nutufööni sensoril on dünaamikat?! Ütle, et sellel on detaili ka ja siis on täiskompott :smiley:

(mihk kirjutab): Vaheta hobi. Hakka näiteks puulusikaid valmistama, igati rahustav tegevus ja ei ole kuidagi seotud Tõusva Päikese Maa seniilsete juhmkondadega.

(Vahur kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

kaasnevalt mõnitad \\\“tehnoloogiliste reliktide\\\”
kasutajaid

Ma EI OLE mitte üheskis postituses teinud mitte ühtegi
sarkastilist viidet Päikese Seniilistumise Ohvritele. Keelt ON
teritatud kuid sihtgrupiks on relikttehnoloogia
arendajad-turundajad.

Sa võiksid enne postitamist sihtgrupi uuringu teha- ei pole siin mitte arendajaid ega turundajaid, kogu su vaev läheb kaotsi.

(marek kirjutab): uus iphone on metsahullu lagi.

(Haiguse ravi kirjutab): Sellele haigusele ei ole veel ravi leiutatud. Puutun sellistega IT arenduses pidevalt kokku. Mida rohkem funktsionaalsust platformile lisatakse, seda kõvemaks mõne üksiku isiku kisa läheb selle kohta mis kõik puudu on. Lõpuks jõuab sinnamaaani välja fotograafi analoogina näiteks, et miks kaaamera ise õigel ajal õiges kohas ei ole ja pilti ei tee.