(aivar): Nikoni hooldus vanematel kaameratel

Kas keegi oskab öelda kui kaua Nikon kaameratele või objektiividele hooldust pakub?
Pean silmas eelkõige vanemaid mudeleid.Kuulu järgi on Nikon loobunud näiteks Nikon D3S remondist, põhjusel, et tegemist on väga vana mudeliga millele varuosi enam ei toodeta.
Ka ei remondita näiteks Nikon AF 28-105mm/3.5-4.5 objektiivi.(enda kogemus)
Kas kusagil on äkki lehekülg kus saaks järgi vaadata millist tehnikat Nikon enam ei remondi või millist remondib?

Uuri siit http://www.fotoremont.ee

aivar kirjutas:

Kas keegi oskab öelda kui kaua Nikon kaameratele või
objektiividele hooldust pakub?
Pean silmas eelkõige vanemaid mudeleid.Kuulu järgi on Nikon
loobunud näiteks Nikon D3S remondist…

Huvitav mõtttekäik…
Miks sa üldse arvad, et keegi seda teab? Kasvõi Nikoni firma sees, ma oletan, et üleüldist poliitikat pole?
Ma arvan, et niikaua pakub kindlasti, kuni garantiiaeg otsa saab. Selle järel sõltub mudelist, kallim ja proffidele mõeldud toode püsib hooldusvõimelisena kauem, odav kräpp kaob siis kui uus mudel peale tuleb ja tootmisjäägid on varuosadeks ära kasutatud…

Ma kunagi otsisin taga ühele veel tootmises olevale Nikoni välgule hajuti lapatsi vedru, kukkus teine maha ja vedru lendas kaarega minema…
Esinduses keelduti seda parandamast, öeldi, et selle vedrukese tellimine varuosana on liiga komplitseeritud, tehas seda ei tarni ja meie ei saa midagi teha. Sellisena ta jäigi.


petslane

(aivar kirjutab): Nikon on üks väheseid kes üldse mingit remonti pakub veel aga tundub et limiteeritult.
90% elektroonika firmadest on igasuguse remondi lõpetanud.Garantii ajal ainult vahetatakse kaup uue vastu ja kogu lugu.
Canon näiteks ei remondi ka printereid enam.

(tom2 kirjutab): Eks see on mõnes mõttes mõistlik, et asju ei parandata. Uus asi võib olla odavam kui vana parandamine ja on ikkagi uus asi. Eestis ei maksa tööjõud suurt midagi, aga kuskil arenenud riigis, kus spetsialisti töötund võib maksta 100+ eurot, ei hakka keegi pool päeva jamama vana kaamera või printeri vms asja vigade väljaselgitamise, lammutamise, varuosade otsimise ja remondiga. Ei seadista keegi ka tehast vananenud asjadele varuosi tootma.

Ka klienditoelt hoitakse järjest enam kokku. USA-s on juba kümmekond aastat päris arvestatav osa klienditoest tehisintellekti peal, sest pole lihtsalt mõeldav, et kõrgepalgaline spetsialist nõustab tund aega telefoni teel või muul viisil klienti, kes on näiteks ostnud 50-eurose toote, aga ei oska seda kasutada. Nendes riikides, kus tehisintellekti pole suudetud kasutusele võtta, on klienditoe saamine tehtud võimalikult keerukaks ja aeganõudvaks, mis on ilmselt veel halvem lahendus.

Alati võib muidugi varuosadoonori hankida ja hobi korras ise parandada.

(aivar kirjutab): tom2 kirjutas:

Eks see on mõnes mõttes mõistlik, et asju ei parandata. Uus
asi võib olla odavam kui vana parandamine ja on ikkagi uus
asi. Eestis ei maksa tööjõud suurt midagi, aga kuskil
arenenud riigis, kus spetsialisti töötund võib maksta 100+
eurot, ei hakka keegi pool päeva jamama vana kaamera või
printeri vms asja vigade väljaselgitamise, lammutamise,
varuosade otsimise ja remondiga

Eestis Nikoni hooldusel maksab töötund 100 euri julgelt.
Selles mõttes ei ole vahet kas remondid esinduses BMW d või Nikonit.Hinnad on samad.
Nikon teenib remondiga siiski muinasjutulist kasumit.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Eestis Nikoni hooldusel maksab töötund 100 euri julgelt.
Selles mõttes ei ole vahet kas remondid esinduses BMW d või
Nikonit.Hinnad on samad.
Nikon teenib remondiga siiski muinasjutulist kasumit.

Aga miks peaks vahe olema? Kas BMW spetsialisti ettevalmistus maksab 10 korda enam kui Nikoni spetsialistil? Mille üle sa üldse halad? Algasid sellest, et Nikon ei remondi vanu kaameraid, nüüd väidad, et remont on kallis ja Nikon teenib remondiga muinasjutulist kasumit. Kust sa tead, et BMW ei teeni? Sorry, aga minu meelest on see kõik mõttetu tuututamine…

[%sig%]

(mihk kirjutab): BMW remont on täielik sepatöö, Nikoni remondiga võrreldes…

Toote elukaar + 2 a garantiid - lihtne targutada :slight_smile:

ega fotoremondi meistril ka varuosasid kuskilt võtta pole. Kui ma tahtsin oma vana nikonit tema juures parandada lasta, siis ostsin eBayst sama katkise kaamera, ning tema võttis ühelt jupid ja pani teisele külge. Nii sain 1he töötava.
Seega kui kellegil seisab katkine Nikon FM3a siis võib minu poole pöörduda. Mul üks doonorkere kapis. Tagasikerimise nupu süsteem on vaid eemaldatud. :slight_smile:

(tom2 kirjutab): Aivar kirjutas:

Eestis Nikoni hooldusel maksab töötund 100 euri julgelt.
Selles mõttes ei ole vahet kas remondid esinduses BMW d või Nikonit.Hinnad on samad.

Kliendile maksab ehk töötund palju, aga ettevõttele on spetsialisti palkamine Eestis siiski oluliselt odavam. Selle varjukülg on, et alamakstud töötaja ei pruugigi nii väga spetsialist olla ja isegi kui oskused on olemas, siis pole motivatsiooni hästi töötada.

Ma ei tea Nikonist ja BMW-st midagi, aga on olemas pikaajaline võrdlusmoment sarnaste Audi mudelite hooldamisel Eestis ja USA-s. Kuigi töötund on USA-s kallim, siis reaalsed töötegijad saavad sellest rahast ka päris suure osa omale. Suhtumine ja tööde teostamise kvaliteet on nagu öö ja päev. Ja mitte Eesti esinduse kasuks. :slight_smile:

(Filmijuss kirjutab): Kas tõesti? Lugesin komme ja…

Ei saagi siis enam osta ühtegi kaamerat, mida hiljem remontida võiks ja peab lagunemisel peale garantii aega prügikasti viskama ning uue järele minema poodi? Kas see nagu üle mõistuse kalliks ei kujune sedasi vene ruletti mängida fotokaameratega (teeb pauku või ei tee) või ongi kogu tarbijaühiskond kujunenudki ruletimaastikuks tervenisti?
Mida teised arvavad sellest?

PS! Uued kallimad kaamerad pole ju odavad lõppude lõpuks (ei mõtle siinkohal 5-10a vanuseid) aga garantii on läbi! Ja siis öeldakse, meil pole juppe… :slight_smile: Tulebki odavam lõpuks tel fotosid/videosid tegema hakata, kui jamada mingite suurte kerede ja objedega… Päris nõus nagu pole sellega aga kisub sinnapoole…

Lugupidamisega: Filmijuss

Filmijuss kirjutas:

PS! Uued kallimad kaamerad pole ju odavad lõppude lõpuks (ei
mõtle siinkohal 5-10a vanuseid) aga garantii on läbi! Ja siis
öeldakse, meil pole juppe… :slight_smile: Tulebki odavam lõpuks tel
fotosid/videosid tegema hakata, kui jamada mingite suurte
kerede ja objedega… Päris nõus nagu pole sellega aga kisub
sinnapoole…

Uued paremad telefonid pole ju ka odavad, saab garantii läbi, läheb mõni õnnetu lambist rikki ja viska ainult lutsu.


petslane

(Filmijuss kirjutab): Mnjaa…

Jah, tõsi ta ole paraku… aga kas ka kallimast fotokaamerast on siis saanud tarbe ese nagu telefonidest?

Filmijuss

(mihk kirjutab): Põhjuseks vast ikka kallite aparaatide kõrge keerukuse aste ja eriti peen/täpne mehhaanika-elektroonika. Remont tähendab kõrgelt kvalifitseeritud remondispetsialistile vastava mudeli koolituse andmist, st. sellise remondispetsi töötunni hind on 100++eur + varuosad (erinevalt autodest fotokatel varuosaäri praktiliselt puudub), ilmselt ka mitmed spetsiifilised abivahendid ja lisaks spetsialisti pideva tööga kindlustamine. Nii tulebki, et 3+a peale ostu on aparaadi turuhind omajagu kukkunud, remont võtab aega ja maksab arusaamatult palju, st remondikulu võrreldav kasutatud fotoka turuhinnaga. On hea, et Tallinnas saab enamasti abi fotoremont punkt ee-st, ilmselt on ka Soomes mõni kuldsete kätega aparaadiparandaja. Ikka odavam kui Nikonisse remonti saata. Margiparandusse saates lisandub saatmiskulu ja defekteerimise kulu ning tulemust pahatihti ikka ei saa - küsitav remondihind koos kalli varuosaga saab olema laes. Olen seda kunagi Canoniga Tallinna esinduses läbi elanud. Aga kui oleks 2x kallim aparaat olnud, oleksin ilmselt remondikulu vastu võtnud.
Võrreldes nutitelefonidega on fotokatega ju suisa hästi - fotoka akut saab ise vahetada ja objektiivi saab järgmise aparaadi juures kasutada…

Filmijuss kirjutas:

Jah, tõsi ta ole paraku… aga kas ka kallimast fotokaamerast
on siis saanud tarbe ese nagu telefonidest?

Paraku on tehnika areng olnud kogu digiaparaatide ajastu jooksul olnud niivõrd kiire, et ka kallis profikaamera on garantiiaja lõpus kergelt moraalselt vananenud – uuem mudel on üldiselt niipalju parem, et vana turuväärtus kukub mõne aastaga 2 või enamgi korda. Proovi sa siis remondikulusid vanade aparaatide turuväärtusega mõistlikus korrelatsioonis hoida.
Kusjuures tegelikult pole asi nii hull, kui siin eelnev hala võis mulje jätta. Asju ikka parandatakse ka ja enamasti on see parandamiskulu põhjendatud.
Aga eks turg määrab nõudluse.


petslane

(Filmijuss kirjutab): Tänud väikese lootuse eest veel…

Filmijuss

(enn kirjutab): Eks see selline lumehelbekeste teema ole, Asjaolu, et Nikon D3S kaamerat ei remondi (2009) ei tähenda, et doonorkaamerat poleks saada. Iseasi, kas ikka 12 MPix kaamera taastamiseks tasuks raha kulutada…

[%sig%]

Ainsad süsteemikered kus viimastel aastatel on olnud täheldatav mingisugunegigigiiii areng on hübriidkered. Seal on tõesti nii et kui näituseks su 1. generatsiooni a7 otsad annab siis on isegi hea meel et saab kuradima hea ettekäände upgradeks kuid laperdava peegliga tehnoloogiareliktidel on põlvkondadevaheline vahe suht marginaalne. Loomulikult TASUB uurida vana kere lappimise võimalikkust kasvõi varukere kontekstis kuid remondi hinnapiiriks on vähemalt endal ca pool konkreetse kere järelturuhinnast.

Margiesindustes vahetatakse üldjuhul välja terve sõlm ehk emaplaat, katikumehhanism vms, 3. osapoole remonditöökojad võivad suuta ka ka sõlmi remontida. Esimesel juhul on töötunde suht vähem ja tulemus (töö)kindlam, teisel juhul läheb kõrge kvalifikatsiooniga aega omajagu ja enamgi veel kuid tulemus ei pruugi olla ideaalne (nt. mingi küpsise reflow või flexi lappimine võib küll kotermanni mingiks ajaks minema peletada kuid esimeste külmade peale tuleb ta tagasi)…

Põhjuseks vast ikka kallite aparaatide kõrge keerukuse aste ja eriti peen/täpne mehhaanika-elektroonika.
Elektroonika ehk trükkplaadi tehnoloogia võib nutuföönil olla isegi paar põlvkonda eespool ehk kaameraremondi tööriistadega ei pruugi saada nutufööni remontida kuid vastupidi üldjuhul küll.

Peale laperdava peegli väljaopereerimist on kaamera kere mehhaanika osakaal õnneks väga oluliselt kukkunud. Kere sees on pmst vaid katik ja sensori stabikas, viimane suuresosas vedrud-magnetid ehk katki minna seal suurt midagi ei ole ja peale-remonti-õigeks-häälestada samuti suurt mitte.

kas ikka 12 MPix kaamera taastamiseks tasuks raha kulutada.

Pixelid pixeliteks, reporterikaamera eest köhiti sedasama pappi sellessamas ulatuses välja suht kahel põhjusel:

  • Autofookuse kiirus-täpsus-valgustundelisus.
  • Sensori karakteristikud kõrgetel ISOdel.

Kui sensor venitas välja piisavalt möga-pixeleid NatsGeo esikaane jaoks oli hea, kui mitte siis polnud ka väga hullu. Konkreetselt D3s vs D5 autofookuse osas kaasa ei räägi kuid sensori tundelisus kõrgematel ISOdel on vahepeal päris kõvasti edasi läinud. Kui töötada valgemates oludes siis suurt vahet pole kuid hämaralt valgustatud siseruumis/öisel tänaval on stopp kaotust dünaamikas ja pool stoppi müras need asjaolud miks ise veeretaks väga tõsiselt igat D3s remondile minevat senti…

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D850-versus-Nikon-D5-versus-Nikon-D3s___1177_1062_628