(aivar): Nikoni uus AF-S 300mm/4 VR toru

(AV kirjutab): Aegajalt nagu oskaks- minu arsenalis paar sellist on mida just ei laida- aga need on ka jupp aega tagasi tehtud asjad- kahesajane ja kolmesajane toru.

Olen seda objektiivi nüüd umbes kuu aega testinud ja saan ainult kiita. Töotab küll vanemate konverteritega. Testisin TC-17EII, TC-20EIII ja TC-14EIII. Viimase lisamine käitumist ei muutnud, kahene tõmbas fookuse aeglasemaks. Proovisin D4s ja D810 ning D7100 ees. D4s ees soovitan julgelt kõiki konvertereid, uus 14 on väga hea. D810 puhul võib äärmisel vajadusel 14 vahele panna, kuid ma soovitan ilma, teisi pole mõtet proovidagi, joonis kaob ära. D7100 puhul saab ka 14 panna, teisi ei soovita.
Õhtupoole lisan ka pildid.

Nüüd on Nikonil ka algajale suurepärane kombo olemas. Mina alustasin ka 300mm F4 ja 1,4 konverteriga ning usun siiani, et see on natukenegi tõsisemale pildistajale ideaalne objektiiv. Ma ei tea, kas Canoni oma hakkas alles F5,6-st väga hästi joonistama, aga Nikon teeb seda juba täisaval. Eks see on mõistetav ka, sest Canoni toru on ikka üle 10 aasta vana juba ja teistel eesmärkidel toodetud.

Statiivikinnitus oleks võinud ikka kaasas olla küll. Kasvõi eraldi pakitud. Ega seda muidugi tihti vaja ei läheks, sest siini olen koguaeg käest pildistanud, aga ühel korral soovisin jäämustreid pildistada, siis oli ikka eriline piin ilma distantspäästikuta teravat pilti saada.

(enn kirjutab): Tänud, Sven! Esimene praktiline kogemus peale kogu eelnevat teoreetilist jahumist.

[%sig%]

(ootan ka pilte :slight_smile: kirjutab): Sven, sul pole probleeme särivahemikuga 1/200 - 1/160- 1/80 VR-i kasutades?
Osadel pidi probleeme olema, et sellises vahemikus pildid ebateravad/udused.

Lubatud pildid saab allalaadida siit:

http://zacekfoto.ee/300F4/

Failinimedes on tehniline info, peaks ka Exifis olema. Kaameraks kõigil piltidel Nikon D4s. Kõigepealt ühe koha pealt tehtud 2x, 1,4x ja ilma konverterita. Fookus oli lõpmatuse esimese pauna keskel. Lähemalt pole mõtet teha, sest lähedalt joonistavad kõik objektiivid suhteliselt paremini, sest detailid on suuremad. Eks konvertereid lisataksegi sellepärast, et ei saa lähedalt pildistada. Jõrgmises pildiseerias vähendasin ISO 3200-lt 800-le, sest vaatamata sellele, et D4s on maailma parima ISOga kaamera, sööb kõrge tundlikkus ikkagi detaili (ilm oli sant, mis teha). ISO 800 pildid on tehtud nii, et kivid võtaksid igal fookuskaugusel (600mm, 420mm ja 300mm) kaadris enda alla sama suure osa. Kiviga pildid on tehtud statiivilt, lihtsalt sellepärast, et oleks lihtsam sättida. Statiivikinnitust mul ei olnud, tald oli kaamera all. Mootorsaaniga fotod on 2x ja 1,4x konverteriga käest tehtud nurkade kvaliteedi näitamise eesmärgil. 2x-ga ei viitsinud kõiki nurki salevstada, sest kõik olid sama head. Nendel piltidel näeb ka juba stabika headust, sest 600mm käest 1/320-ga tänase tuulega 10 m/s.

Stabika probleemi ei oska kommenteerida. Olen küll pildistanud nendel kiirustel ja pole probleeme olnud. Pigem oli probleem saada staitiivilit teravat pilti 1/15-ga, kuid see oli oodatav, sest raskuskese on statiivikinnituse puudumise tõttu vales kohas ja distantspäästik oli koju ununenud. Päästiku ja peeglilukuga oleks kindlasti saanud. Proovisin nii stabikaga kui ka ilma ja tulemus oli ikka sama. Kasutatavalt terav, aga mitte nõel. Siis oli kaameraks ka D810, mis kõiki vigu palju hullemas valguses näitab. Seega jään praegu stabika probleemide osas äraootavale seisukohale. Netiarvarustes ringlevaid jutte ma väga ei usuks, sest tavaliselt on seda masti objektiiv kasutaja esimeseks teleks ja siiani kehv kaamera hoidmise tehnika tuleb esmakordselt esile, mistõttu süüdistatakse ikka tehnikat, mitte isikut peeglis. Aga eks aeg näitab, kui on mingi tehniline aps, küll siis Nikon korda teeb, sest ma usun, et sellest torust saab paras hitt. Minu isiklik arvamus on, et see objektiiv on suurepärane ja kui ma peaks oma fotograafilist teekonda ostast peale alustama, siis silma ka ei pilguks seda objektiivi ostes.

(peter bill kirjutab): Westlake Financial Services on Ameerika Ühendriikide suurim erakapitalil põhinev finantseerimisettevõte, mis on aasta-aastalt kasvanud. Jätkame oma meeskondade, mitmekesise ärimudeli laiendamist ja mis veelgi tähtsam, hakkame tsemendi oma rolli autotööstuse tulevase liidrina.

Meie teenused sisaldavad järgmist: -

  • Investorite laenud
  • Võlgade konsolideerimise laen
  • Teine hüpoteeklaen
  • Ärilaenud
  • Isiklikud laenud

Vastake meile tagasi, et saaksime teile rohkem teavet anda.
E-MAIL ------ [email protected]
Tervitab,aivar kirjutas:

Nikon üllatas kõiki sest teatati uue AF-S 300mm/4 VR
tulekust.
http://nikonrumors.com/2015/01/05/the-new-nikon-300mm-f4e-pf-ed-vr-lens-vs-the-old-nikkor-300mm-f4d-if-ed-version.aspx/

Päriselt ka hakkab toru kaaluma kõigest 755 grammi?Mingi
trükiviga või? Või hoopis objektiiv tulevikust ?

(Endine elukutseline kirjutab): Mul oli Nikoni süsteem, siis see oli minu lemmiktoru.
Terav, kerge ja vähe silmatorkav rahva seas võrreldes 2.8ga.

(aivar kirjutab): Nüüd kui plaanin seda 300mm toru ostma hakata seda kusagil ei müüdagi.Nikon räägib kahjumist aga näe ise ei suuda nii palju objektiive toota kui nõudlust on.
Ja 500mm/5.6 on siiani defitsiit.

(enn kirjutab): Nikkor 300mm f/4E PF ED VR on ju PhotoPointis täiesti müügis
https://www.photopoint.ee/objektiivid/376406-nikon-af-s-nikkor-300mm-f-4e-pf-ed-vr-objektiiv

[%sig%]

(marek kirjutab): või maksad 400€ vähem https://www.e-infin.com/eu/search/nikon%20af-s%20nikkor%20300mm%20

(aivar kirjutab): marek kirjutas:

või maksad 400€ vähem
https://www.e-infin.com/eu/search/nikon%20af-s%20nikkor%20300mm%20

Paraku on see toru selles e-poes otsas.See oli pikka aega sama hinnaga ka ebays müügil.Nüüd pole seal midagi.Photopointist ostab kas väga rikas või väga loll.

Ära siis kirjuta et pole kusagil saada kui toru on Photopointi Rocca poes letilt võtta. Pigem ei müüda seda sulle sobiva hinnaga :slight_smile:

aivar kirjutas:

Paraku on see toru selles e-poes otsas.See oli pikka aega sama
hinnaga ka ebays müügil.Nüüd pole seal midagi.Photopointist
ostab kas väga rikas või väga loll.

aivar kirjutas:

Nüüd kui plaanin seda 300mm toru ostma hakata seda kusagil ei
müüdagi.Nikon räägib kahjumist aga näe ise ei suuda nii
palju objektiive toota kui nõudlust on.
Ja 500mm/5.6 on siiani defitsiit.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Nüüd kui plaanin seda 300mm toru ostma hakata seda kusagil ei
müüdagi.Nikon räägib kahjumist aga näe ise ei suuda nii
palju objektiive toota kui nõudlust on.

Sakslaste idealo.de, mis võrdleb vaid kohapealsete reaalsete kaupluste hindu (jättes kõrvale e-bay Hongkongi taustaga müüjad jms), näitab, et praktiliselt kõigis kauplustes on see objektiiv kohapeal olemas (sofort lieferbar)
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4695972_-af-s-nikkor-300mm-f4-e-pf-ed-vr-nikon.html
1700€ eest saab ka EU garantii, mida aktsepteerib Nikoni Eesti esindus.

[%sig%]

(klaas kirjutab): Kui uut objet osta ei jõua, siis on patt süüdistada selles Nikoni vähest tootmist ja Nikoni tehnikat müüvaid ning riigimakse maksvaid firmasid.

(aivar kirjutab): klaas kirjutas:

Kui uut objet osta ei jõua, siis on patt süüdistada selles
Nikoni vähest tootmist ja Nikoni tehnikat müüvaid ning
riigimakse maksvaid firmasid.

Saksamaa,Inglismaa ettevõtted (e-poed) nagu riigimakse ei maksa?Hinnad on seal oluliselt odavamad
Väga veider lähenemine kodanik Klaasi poolt.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Saksamaa,Inglismaa ettevõtted (e-poed) nagu riigimakse ei
maksa?Hinnad on seal oluliselt odavamad

Ja millised on need Saksamaa/Inglismaa ettevõtted??
E-Infinity ja T-Dimension on ju mõlemad Hongkongi ettevõtted…

[%sig%]

Kongis müüakse päevas kümneid korda rohkem seda toru kui Pointis terve aastaga. Loomulikult on hinnas vahe. Euroopa hinnad ongi kõrgemad kui Kongis või Usas. Ja arvatavasti hinnavahe suureneb veelgi. Kes sind sunnib üldse midagi ostma? Endised sotsialismi ehitamise ajad on möödas oma ühtlaste hindadega, uued ei ole veel kohal, veel kehtib kapitalism.

Sisseostuhind oleneb ju läbimüügist? Kui aivar osta honkongist ja viriseb meie hindade kallal, siis selle tõttu saab hk massi pealt veel lisaks parema hinna kui eesti vastavalt läbimüügile kehvema ja jälle on põhjust viriseda. Konteineri kaupa ostes on objektiividel hoopis teine hind, kui 5-kaupa ostes.

Jaapanist vaadates oleme me Rootsi, Norra ja Soomega tsoonis ilmselt.

Kas meie balti Nikoni esindus ka siin karvase käega mängus pole? Kas nemad müüvad HK-sarnase sõbrahinnaga siin? Küsisid neilt?

Turvamehed ei pea endale töövahendeid ostma. Saab vormi ja pagunid ja puha, ei pea ise Hongkongist lantima ja hädaldama.
Miks peab fotograafiast küüntega kinni hoidma ja nutma, kui turg sind ei vaja (st ei maksa kogu su tarbimist kinni)? Jube vaba ühiskond, vabadus valida ja väljavisatuks osutuda…
Äkki suur mees saab turvana või võlgade sissenõudjana parema tasu ja suudab ka photopointist osta? :slight_smile:

(pandres kirjutab): Hetkel hind PP-s 1582,50, e-infinis 1499.

(enn kirjutab): pandres kirjutas:

Hetkel hind PP-s 1582,50, e-infinis 1499.

Kindlasti leiab aivar mõne veel odavama Hongkongi poe :slight_smile:

[%sig%]