Akutald sööbki akud tühjaks?

(nj kirjutab): Kurb lugu kui kaamera jõuad osta, aga kaamerale õiget akutalda mitte ja peab ostma odava koopia.

(marek kirjutab): no kui sa ostad kasutatud d610 500€ või uue 700€ siis ~200€ originaali eest on ikka päris palju.

Võib küll olla aga see on ka kurb et Sa sellise kommentaari kirjutasid…

dl38 kirjutas:

Proovisin ka Nikoni EL akuga tallas, kahe nädalaga alles 92%
laetust…Nii et ikkagi sööb rohkem kui lihtsalt kaameras
olles akut.

Jah, sellisel juhul peab neid tallavalmistajaid lihtsalt kiruma ja akud kapis seismise ajaks välja võtma. Elu on selline.
Mul siin Sony RX10 aparaat sööb ka väljalülilatud olekus akust elektri ära umbes kuu ajaga. Suht kallis aparaat, aga ikka lekib. Ja mõnikord paneb vanduma kui kapist aparaadi võtad, aku sisse ununenud ja toitenupu peale ei kõssagi või vilgutab korra ekraani ja paneb pillid kohe kotti. Õnneks on tagavaraaku olemas ja kiirlaadija ka…


petslane

Selge, jälle targem, tänud, pole varem eriti voolu lekkimisega kokku puutunud, vanasti Nikonid hoidsid megahästi väljalülitatuna akut, samuti Nikoni välgud Eneloopidega. Nüüd see D610 ka kaamera sees akuga isegi veidi tühjeneb, mitte muidugi niipalju kui selle B.I.G. tallaga. D7000 võis seista kuid ilma mingi tühjenemiseta, samuti D70s…

Kunagine Canpni kogemus akutallaga tegi selgeks, et tuleb kasutada sama akut, mis kaameras, AA patareid jms. osutusid allapoole arvestust.

(marek kirjutab): just.
mis aa akusi en-el15 aku asemel kasutad ?

(marek kirjutab): miks sa*

(nj kirjutab): marek kirjutas:

no kui sa ostad kasutatud d610 500€ või uue 700€ siis
~200€ originaali eest on ikka päris palju.

200 eur jääb 200-ks, olenemata kaamera hinnast. Ma arvan küll, et pigem jätta odav kopeeritud alternatiiv ostamata ja koguda paar kuud raha õige asja jaoks.

Siin võib ka see trikk olla, et sa pildistasid juba tallas olevad akud tühjaks, sisse jäi mingi pisike kogus voolukest. Hiljem sisse lülitades see enam ei toiminud. Päris ilmaasjata pole kõik kaameratootjad loobunud AA pulkadest. Kasuta ainult originaale. Ja kuidas teed kindlaks mitu % on akus voolukest järgi? Seda tehnoloogiat tahaks kohe näha oma silmaga.

Nikonil on menüüs olemas aku laetuse %, ja ka aku seisukord/vanus ja minuarust ka kaadrite arv mis selle laadimise järel tehtud…Sony-l pole või, sellist infot?

Eneloopide kohta küsisin?

Olen kursis kõige selle originaal vs. third p. teemaga ja kindlasti originaal on hea, kuna magneesiumist jms… Minul antud ost polnud sellega seotud et midagi koguda oleks olnud vaja, vaid kuna üks pikem pildistamissessioon oli ees, ja 70-200 2,8 vr2 on paras kobakas, siis võtsin selle talla prooviks et võibolla annab paremat tasakaalustatud ergonoomiat ja lisareservi akudega, selleks korraks. See vooluõgimise omadus oli muidugi uudis, ja oleks teadnud olekski originaali võtnud…Nii et originaal ei tõmba akusid tühjaks, isegi eneloope? Originaalis vist käib üldse 8 aa-d või kaks EN-l-i, BIG-s ainult 6 AA-d või üks EN…

Ei ole, ja minuarust ta tõepoolest vist Eneloobiga % ei näita ka, mis loogiline…

(AV kirjutab): Eiviitsi hetkel nettipidi otsima hakata aga arvaks et ju ikka d610 originaaltalda ka 6 AA-d läheb. Vanematel seeriatel nagu D700 läks talda 8akut. Ja kahte en-el -i ka minuteada tald ei mahuta, teine läheb kere sisse.Olenemata kas originaal või koopia- ühesuurused ju.

Jah, õigus, vaatasin järele, originaali MB-D14 läheb 6 AA-d või üks EN-L15 aku siiski. Kuigi mõnel saidil on öeldud et 2 En-l-i läheb. 8 AA-d läheb hoopis Meike talda…

nj kirjutas:

200 eur jääb 200-ks, olenemata kaamera hinnast. Ma arvan
küll, et pigem jätta odav kopeeritud alternatiiv ostamata ja
koguda paar kuud raha õige asja jaoks.

Kui mitteoriginaal talla ainus mure on, et sööb seistes aeglaselt (mitme nädalaga) akud tühjaks, siis 200€ eest võib peale pildistamist neid akusid välja võtta küll, päris mitu korda, enne kui tööväsimus peale tuleb.
Iseasi kui üleöö tühjaks lekivad, siis on küll kuri karjas…
Ja mitte kuldne brändikiri pole väärtus omaette, vaid toimiv asi, mis täidab oma eesmärki. Ükskõik milline hiinlane selle on valmis teinud.


petslane

(mihk kirjutab): Hakatuseks tuleks väljalülitatud asendis tester vahele panna ja reaalselt voolu “liikumist” mõõta. Kui akutald puhkeasendis tõepoolest “sööb”, siis saad selge kinnituse ja hädaraviks kasvõi lüliti vahele aretada. Kui endal testrit kodus pole, siis näiteks IT-bussi poistel või telefoniparandajatel ikka on.

(tom2 kirjutab): dl38 kirjutas:

Proovisin ka Nikoni EL akuga tallas, kahe nädalaga alles 92% laetust…
Nii et ikkagi sööb rohkem kui lihtsalt kaameras olles akut.

8% kahe nädalaga pole ju teab kui suur kadu. Mina järeldaks sellest, et tald ikkagi ei põhjusta akude tühjenemist, vaid Eneloopide Ni-MH tehnoloogiaga akud ei meeldi sellele kaamerale. Mis sest, et 6 tk annab enam-vähem sarnase pinge kui Nikoni liitiumaku.

Aga üldiselt on akutaldadega nagu paljude muude asjadega, et kasutatud originaal on teinekord parem ost kui uus no name toode.
Mõnikord on kätte sattunud kaameraid, millel mitteoriginaal akutald küljes ja kõigil on olnud kuidagi eriliselt ebakvaliteetne kleepuv kummikate, nuppude liikumine hoopis teine jne.

Seoses sellega et AA-d hästi ei sobi, tekkis idee osta üks EN-L15 tüüpi aku juurde, aga siin jälle see dilemma- kas originaal või mingi muu brändi mitteoriginaal. Nagu teada originaal on megakallis, sama raha eest saab vähemalt 2, kui mitte kolm third party EN-L-i). Kellelgi kogemusi nende akudega?

[%sig%]