Akutald sööbki akud tühjaks?

Olen kursis kõige selle originaal vs. third p. teemaga ja kindlasti originaal on hea, kuna magneesiumist jms… Minul antud ost polnud sellega seotud et midagi koguda oleks olnud vaja, vaid kuna üks pikem pildistamissessioon oli ees, ja 70-200 2,8 vr2 on paras kobakas, siis võtsin selle talla prooviks et võibolla annab paremat tasakaalustatud ergonoomiat ja lisareservi akudega, selleks korraks. See vooluõgimise omadus oli muidugi uudis, ja oleks teadnud olekski originaali võtnud…Nii et originaal ei tõmba akusid tühjaks, isegi eneloope? Originaalis vist käib üldse 8 aa-d või kaks EN-l-i, BIG-s ainult 6 AA-d või üks EN…

Ei ole, ja minuarust ta tõepoolest vist Eneloobiga % ei näita ka, mis loogiline…

(AV kirjutab): Eiviitsi hetkel nettipidi otsima hakata aga arvaks et ju ikka d610 originaaltalda ka 6 AA-d läheb. Vanematel seeriatel nagu D700 läks talda 8akut. Ja kahte en-el -i ka minuteada tald ei mahuta, teine läheb kere sisse.Olenemata kas originaal või koopia- ühesuurused ju.

Jah, õigus, vaatasin järele, originaali MB-D14 läheb 6 AA-d või üks EN-L15 aku siiski. Kuigi mõnel saidil on öeldud et 2 En-l-i läheb. 8 AA-d läheb hoopis Meike talda…

nj kirjutas:

200 eur jääb 200-ks, olenemata kaamera hinnast. Ma arvan
küll, et pigem jätta odav kopeeritud alternatiiv ostamata ja
koguda paar kuud raha õige asja jaoks.

Kui mitteoriginaal talla ainus mure on, et sööb seistes aeglaselt (mitme nädalaga) akud tühjaks, siis 200€ eest võib peale pildistamist neid akusid välja võtta küll, päris mitu korda, enne kui tööväsimus peale tuleb.
Iseasi kui üleöö tühjaks lekivad, siis on küll kuri karjas…
Ja mitte kuldne brändikiri pole väärtus omaette, vaid toimiv asi, mis täidab oma eesmärki. Ükskõik milline hiinlane selle on valmis teinud.


petslane

(mihk kirjutab): Hakatuseks tuleks väljalülitatud asendis tester vahele panna ja reaalselt voolu “liikumist” mõõta. Kui akutald puhkeasendis tõepoolest “sööb”, siis saad selge kinnituse ja hädaraviks kasvõi lüliti vahele aretada. Kui endal testrit kodus pole, siis näiteks IT-bussi poistel või telefoniparandajatel ikka on.

(tom2 kirjutab): dl38 kirjutas:

Proovisin ka Nikoni EL akuga tallas, kahe nädalaga alles 92% laetust…
Nii et ikkagi sööb rohkem kui lihtsalt kaameras olles akut.

8% kahe nädalaga pole ju teab kui suur kadu. Mina järeldaks sellest, et tald ikkagi ei põhjusta akude tühjenemist, vaid Eneloopide Ni-MH tehnoloogiaga akud ei meeldi sellele kaamerale. Mis sest, et 6 tk annab enam-vähem sarnase pinge kui Nikoni liitiumaku.

Aga üldiselt on akutaldadega nagu paljude muude asjadega, et kasutatud originaal on teinekord parem ost kui uus no name toode.
Mõnikord on kätte sattunud kaameraid, millel mitteoriginaal akutald küljes ja kõigil on olnud kuidagi eriliselt ebakvaliteetne kleepuv kummikate, nuppude liikumine hoopis teine jne.

Seoses sellega et AA-d hästi ei sobi, tekkis idee osta üks EN-L15 tüüpi aku juurde, aga siin jälle see dilemma- kas originaal või mingi muu brändi mitteoriginaal. Nagu teada originaal on megakallis, sama raha eest saab vähemalt 2, kui mitte kolm third party EN-L-i). Kellelgi kogemusi nende akudega?

[%sig%]

(marek kirjutab): samast foorumist leiad uue või vähe peetud originaal aku. tee kuulutus ja varu kannatust nädal-paar.
ebay ja aliexpressi akud on saatanast erinevalt BIG tallast :slight_smile:

(marek kirjutab): pakun, et hiina/originaal akutallas peale vasest ühenduste muud polegi mis sul targalt ühte või teist vähem/rohkem tühjendada suudaks. sisult samad ja haarde vahe originaali kasuks.

(AV kirjutab): Oma kogemuse pealt soovitus- ainult originaal.Ise muid enam ei vaata. Koopiate mahtuvus väheneb kiiresti(juba peale mõnesid tsükleid), isetühjenemine on probleemiks jne. jne. On saand osta ka vuhvli mis kohe ostes surnd oli.Nii et see on minu hinnangul koht kus konerdamist võid kahetseda.

(nj kirjutab): dl38 kirjutas:

Seoses sellega et AA-d hästi ei sobi, tekkis idee osta üks
EN-L15 tüüpi aku juurde, aga siin jälle see dilemma- kas
originaal või mingi muu brändi mitteoriginaal. Nagu teada
originaal on megakallis, sama raha eest saab vähemalt 2, kui
mitte kolm third party EN-L-i). Kellelgi kogemusi nende
akudega?

Kirde saia raha eest saab 2 Säästu saia. Kas ostad alati ikka ainult Säästu saia?

(enn kirjutab): nj kirjutas:

Kirde saia raha eest saab 2 Säästu saia. Kas ostad alati ikka
ainult Säästu saia?

Sinu varasem soovitus (korja mõnda aega raha ja osta siis originaal) just seda ju tähendabki- lõpeta Kirde saia ostmine ja osta vaid Säästu saia :slight_smile:

[%sig%]

(nj kirjutab): Ei, seda et kui tõesti alati tahad just kõige odavamaid asju osta, siis imselt ka Säästu sai peaks laual olema. Minul ei ole elu eesmärgiks võimalikut odavalt oma elu ära elada. :slight_smile:

Mul on selline tähelepanek et siin foorumis on juba kusagil kümme aastat mingit saiajuttu aetud…Sina oledki see siis? Miks sa üldse niipalju saia sööd, see teeb ju paksuks…A eks sa ise tead…Ma saan aru et oled vene rahvusest ja musta leiba ei söö?

jeesust polegi näha…ju siis stopid ja pikslid ei lähe teemasse :slight_smile:

AV kirjutas:

Oma kogemuse pealt soovitus- ainult originaal.Ise muid enam ei
vaata. Koopiate mahtuvus väheneb kiiresti(juba peale mõnesid

Siinpool kah natuke kogemust – kui kõige odavam ja saastama koopia ostad, siis see on tavaliselt mõttetu, mahtuvus väike, läheb ruttu rikki jne.
Aga kui natuke vaeva näha, netis arvustusi lugeda, leiab mõne kolmanda tegija aku, mis originaalist oluliselt odavam, aga sama heade näitajatega. Oluline muidugi, et too kolmas tegija julgeks oma ausa nime akule peale kleepida ja garantii anda.
Mõnikord võib ju ka nii olla, et “originaal” tuleb ise kah tolle sama kolmanda allhankija tehasest ja lõpptarbija maksab lihtsalt brändi logo eest alatult palju.


petslane

Ebays on üsna palju originaalina müüdavaid En-el 15-d, kuid hind 20-30 €, nii et ilmselt feigid. Ostjate tagasiside üldjoontes kiitev. Ise ostma ei kipu sealt, ei taha ka vargaid sponsida. Samas originaali suht raske leida poest, lõpuks vist leidsin ühest kohast.

Samast foorumist olen uusi ja kasutatud akusi saanud. Nädal-paar ehk on läinud ja käest-kätte tehing.

<https://www.upload.ee/image/9640352/_DSC6904.JPG
Ülemine on originaal MB-D14 tald.

(tom2 kirjutab): petslane kirjutas:

Aga kui natuke vaeva näha, netis arvustusi lugeda, leiab mõne kolmanda tegija aku, mis
originaalist oluliselt odavam, aga sama heade näitajatega.

Jah, mul on ka selline kogemus. Näiteks Thinkpadi, samuti Roomba robottolmuimeja, akude teatud partiid olid vahepeal täielik rämps, veidi otsides võis leida kvaliteetseid mitteoriginaale, mis kestsid sama hästi, kui originaalid kirjade järgi kestma pidid.

PS kirjutas:

Ma olen ebayst originaale ostnud. Ongi odavamad kui firmaesindusest. Ongi head. Pakend ka originaal.

Ma avastasin ükskord ühe sellise Ebay.de lehelt ostetud originaalpakendis originaalaku kohta, et Aliexpressis müüakse täpselt sama seerianumbriga akusid veel mitu korda odavamalt. :slight_smile: Võltsijad on osavad. Väliselt oli originaaliga nii sarnane, et ainult tootja ekspertiis ehk suudaks vahet teha. Aga kahtlemata võib Ebayst ka ausat kaupa saada.