Akutald sööbki akud tühjaks?

Pole varem kunagi kasutanud akutalda, kuid nüüd ostsin oma Nikon d610-le akutalla B.I.G. Laadisin ta Eneloopidega ja tuld, töötas küll. Siis koju ning akud jälle laadima ning täis akudega sai väljalülitatud olekus jäetud ootele. Umbes kahe nädala pärast, teades et akud peaks ju täis olema, selgus hoopis et akud täiesti tühjad. See oli väga üllatav. Proovisin ka teiste akudega ja tõepoolest, umbes nädalaga on tühjad akud, kuigi fotokas välja lülitatud. Kas nii on normaalne või ei tohiks nii äkiliselt ise tühjeneda?

(t. kirjutab): Nikkel-metall akud tühjenevad ka iseenesest kiiremini kui liitium-ioon akud.

Ma ei tea, mis metallidest Eneloobid tehtud on, aga isetühjenemine peaks neil nullilähedane olema.

Mul oli kunagi välk, mis välja lülitatud olekus akusi sõi, ainuke võimalus ellu jääda oli patarei luuk lahti taha seismise ajaks.

(nj kirjutab): See on ju ka mingi odav alternatiiv, pole Nikoni toode.

(AV kirjutab): Normaalset pole siin midagi.Kui eneloobi konkreetsete akudega tuleb kaasa lubadus et nende isetühjenemine on nullilähedane siis nii olema ka peaks. Minul on eneloobid välkudes ja võin olla muretu et pool aastat kasutamata olnud riist on välgutamisvalmis- kui vaja. Küll oli mõne aja eest siin ühes lõimes törts juttu et ma , kasutades akutallas prooviks eneloope pidin kõvasti pettuma kuna nood pildistades ootamatult kiiresti tühjaks said. Tont teab, kas nad siis ainult ekspluateerides või äkki tõesti ka seistes energiat kaotasid.On asju ilma peal. mida seletada ei mõista. Kandilisi originaalnikoneid omas tallas oled proovinud? Kui need ka naa kiiresti ise tühjenevad siis on tald praak. Lühis või? BIG-i tallaga endal kogemus olemas- ei saa laita.

(enn kirjutab): nj kirjutas:

See on ju ka mingi odav alternatiiv, pole Nikoni toode.

Eneloop pole ju ka Nikoni toode. Ja mis siis?
Mina prooviks paar nädalat talda hoida kaamerast lahti ühendatuna ja siis katsetada, kas akud on tühjaks läinud. Võib-olla ikkagi laeb akusid tühjaks seesama originaalne Nikon (kaamera)

[%sig%]

(Sulev kirjutab): Tõenäoliselt see tald ikkagi tarbib pidevalt voolu. Ise ka kogenud, et kolmanda partei tald tühjendas akud (ja üllatavalt kiiresti, antud juhul käisid talla sees 2 Nikoni kaameraakut, mis ilma tallata kaamera sisse jättes küll olulisel määral ei tühjenenud), Nikoni originaal aga mitte.

Proovisin ka Nikoni EL akuga tallas, kahe nädalaga alles 92% laetust…Nii et ikkagi sööb rohkem kui lihtsalt kaameras olles akut. Võibolla praakeksemplar, küsin Photopointist, kust ostsin, järele, …Teoreetiliselt pole ju megakeerukas seade, aga kui see levinud probleem, võibolla siis kuidagi seotud ikkagi-originaali-mitteoriginaali teemaga, akud igatsugu kiipide jms. süteemidega seotud ja kaudselt suunatakse ikkagi ostma kallist originaaltalda, kuna kolmas partei ei ühildu hästi…

(nj kirjutab): Kurb lugu kui kaamera jõuad osta, aga kaamerale õiget akutalda mitte ja peab ostma odava koopia.

(marek kirjutab): no kui sa ostad kasutatud d610 500€ või uue 700€ siis ~200€ originaali eest on ikka päris palju.

Võib küll olla aga see on ka kurb et Sa sellise kommentaari kirjutasid…

dl38 kirjutas:

Proovisin ka Nikoni EL akuga tallas, kahe nädalaga alles 92%
laetust…Nii et ikkagi sööb rohkem kui lihtsalt kaameras
olles akut.

Jah, sellisel juhul peab neid tallavalmistajaid lihtsalt kiruma ja akud kapis seismise ajaks välja võtma. Elu on selline.
Mul siin Sony RX10 aparaat sööb ka väljalülilatud olekus akust elektri ära umbes kuu ajaga. Suht kallis aparaat, aga ikka lekib. Ja mõnikord paneb vanduma kui kapist aparaadi võtad, aku sisse ununenud ja toitenupu peale ei kõssagi või vilgutab korra ekraani ja paneb pillid kohe kotti. Õnneks on tagavaraaku olemas ja kiirlaadija ka…


petslane

Selge, jälle targem, tänud, pole varem eriti voolu lekkimisega kokku puutunud, vanasti Nikonid hoidsid megahästi väljalülitatuna akut, samuti Nikoni välgud Eneloopidega. Nüüd see D610 ka kaamera sees akuga isegi veidi tühjeneb, mitte muidugi niipalju kui selle B.I.G. tallaga. D7000 võis seista kuid ilma mingi tühjenemiseta, samuti D70s…

Kunagine Canpni kogemus akutallaga tegi selgeks, et tuleb kasutada sama akut, mis kaameras, AA patareid jms. osutusid allapoole arvestust.

(marek kirjutab): just.
mis aa akusi en-el15 aku asemel kasutad ?

(marek kirjutab): miks sa*

(nj kirjutab): marek kirjutas:

no kui sa ostad kasutatud d610 500€ või uue 700€ siis
~200€ originaali eest on ikka päris palju.

200 eur jääb 200-ks, olenemata kaamera hinnast. Ma arvan küll, et pigem jätta odav kopeeritud alternatiiv ostamata ja koguda paar kuud raha õige asja jaoks.

Siin võib ka see trikk olla, et sa pildistasid juba tallas olevad akud tühjaks, sisse jäi mingi pisike kogus voolukest. Hiljem sisse lülitades see enam ei toiminud. Päris ilmaasjata pole kõik kaameratootjad loobunud AA pulkadest. Kasuta ainult originaale. Ja kuidas teed kindlaks mitu % on akus voolukest järgi? Seda tehnoloogiat tahaks kohe näha oma silmaga.

Nikonil on menüüs olemas aku laetuse %, ja ka aku seisukord/vanus ja minuarust ka kaadrite arv mis selle laadimise järel tehtud…Sony-l pole või, sellist infot?

Eneloopide kohta küsisin?