Analogue Photography Estonia

Kutsun Teid ühinema uue gruppiga Flickris, mis on pühendatud analoog fotograafiale: Analog Photography Estonia

[%sig%]

Kumb see siis on, kas “Analog Photography Estonia” või “Analogue Photography Estonia”?
Ja kui võõramaa keeled nii kenasti suus, siis kas logol olev ahv on taotluslik, või pahaaimamatu?

PS. Punane on kahtlemata ilus värv, kuid kas seda on just mõtet püüda niimoodi Eestiga seostada?

Tere Sulev!

Selle asjaga on niiviisi et “analog” ja “analogue” on mõlemad kasutusel. Kuna võõramaa keeled on tõepoolest suus siis ei pidanud vajalikuks kontrollida. Hiljem tekkis kahtlus ja peale mõningat guugeldamist tundus “analogue” kohasem. Parandaksin tehtud eksimuse oma postituses, aga tundub, et sellist paindlikust ei ole võimaldatud antud foorumis.

Edasi, küsimuse teise poole juurde. Vastus on jah! Taotluslikult võtsin vabaduse nimetada kõik analoogfotograafia huvilised leemuriteks ja makaakideks. Põhjus on imelihtne. Minu esivanemad pildistasid 35mm filmile, ehk tegelesid analoogfotograafiaga. Nende esivanemad ja tegelikult ka meie kõigi esivanemad olid primaadid ehk ahvid (“Ape” inglise keeles). Seega tänu pärdikutele eksisteerib tänapäeval antud fotograafia haru, mida mõned erilised ahvid veel harrastavad. Ape on ainuõige lahendus.

Kuna olen viimasel ajal täheldanud russofoobia madalseisu ja rassismi võidukäiku Eestis, siis otsustasin teha tausta punaseks, mitte mustaks. Olen kindel, et Leica logo sündis täpselt samal ajendil.

PS! Võõrkeelte kiiremaks omandamiseks on lihtne keeleharjutus, mida võiks korrata paar korda päevas: “kaksteist kuud” .

Mul on tunne, et ma ei saanud sinu eelmisest postitusest midagi aru, kuigi tundus olevat eesti keeles. 12 tundi pärast sinu ´´parandamisest´´ teatavat postitust tehtud copy+paste sellelt Flickri lehelt:
´´_Analog_ Photography Estonia
Olete oodatud ühinema uue analoogfotograafiale pühendatud grupiga: ´´_Analogue_ Photography Estonia´´.´´
Flickr näitab pealkirjaks ´Analog Photography Estonia´, mis on vastupidine sinu eelmise postituse sisuga.
Seega küsimus, kumb ta siis ikkagi on, püsib endiselt õhus. Lisaküsimus, mille parandamisest sa siis teatasid?
Aga, kas sel ongi mingit tähtsust…

a) Tõsta vähemalt alguses päevast piltide limiiti.

b) Tõsta safety level vähemalt Moderate peale.

Muidu on tulemuseks väheaktiivne kunstiringi-grupp.