Andreas Vinkel - pildivaras

Natuke segaseks jääb, milles see probleem konkreetselt on:
Kas Sinu pärisnimi on Trummal? Selle maja autor on minu teada Tiit Trummal.
Või käib teema selle üle, et kes seda maja (selle rakursi alt) varem pildistas? Mul on olemas sellest majast fotod ajast, mil seda alles ehitati (mida ma Trummali autoriõiguse tõttu avalikult ei eksponeeri), kas kõik hilisemad fotod samast kohast on puhas vargus?
Või ongi Andreas Vinkeli albumis 1:1-le koopiad sinu fotodest? No pane siis oma pilt võrdluseks kõrvale!

Trummal ja Alver töötasid siis koos ühe ettevõttena, kuigi maja pooled on tinglikult eri meeste tehtud (koos meeskonnaga).
Siin artiklis on arhitektid ja kõik muu õigesti mainitud
https://www.mimoa.eu/projects/Estonia/Tallinn/4%20R�vala%20Ave

Rävala pst 4 arhitektid: http://www.arhliit.ee/koosseis/loomingud/looming/1347/

Aga see Vinkeli kaaperdatud pilt paistab küll sama olevat, mis sinu viidatud lingil sinu copyrighti kirjadega. Nõus, selline teguviis Vinkeli poolt on äärmiselt taunimisväärne. Eriti jõhker on see “© All Rights Reserved
by Andreas Vinkel”, varastatud pildi juures, kuigi selle ilmselt pani Panoramio omalt poolt ise juurde, kui Vinkel Tiidu pildi üles laadis. Aga kompotina mõjub räigelt küll.

Viskasin nime googlisse. Poiss oli üsna laps sel “kopiraidi omastamise” ajal, st ilmselt ei saanud veel arugi, mida teeb.
Käesoleval aastal sai baka, siis 10 aastat tagasi veel väga noor.
Aga internet on jube halastamatu, miski ei kao.

(Meremees kirjutab): Miks ta ei võinud ise seda pilti teha? kas ei oska?

Olen alati imestanud mismoodi muusikud oma loomingut ei esita, vaid ehivad ennast võõrastde sulgedega, sest mängitavat lugu on edu saatnud ja on jalad maa peal kindel tunne, et edu tuleb ja välja mõtlema ja looma ise ka pea. Töö on lollide jaoks, vargusega saab kergema vaevaga.
Loo loomise testimise etapp jääb vahele, kohe kindla peale minek. Tavalised halturtsikud ja käsitöölised mitte kunstnikud. Ka nõuka jal ka kogu meie tippartistide punt esitas lääne lugusid, samal ajal on kogu NL andekaid loojaid täis.

Annab ikka teha täpselt sama stseeni, kus on ka samad liiklusvahendid samades kohtades. Sa neid lingitud pilte ikka võrdlesid Tiidu portfolioga või plärtsud niisama?

Su tiraad muusikutest ja kunstnikest on kahjuks samuti teemast mööda.

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Ei ole teemast mööda, kujundlik ja tabav näide omandi kohta.

Igaüks saab oma pildi mitte just samade autodega pildi?

Mingi lapsepõlv on lõppematta või? Miks peaksid saama samade autodega pildi mis pole sinu oma?

Ja see et ma sinu arvate siin plärtsun räägib ühtteist sinu kohta. Väärikas mees ei kasuta erikooli teismeliste kõnepruuki. Võib-olla oled ise ka varas, et sulle minu kommetaar ei meeldi, et see king just sealt pigitsab.

Vabandan, ma mõistsin su postituse alguses olnud küsimusi valesti. Mulle jäi mulje nagu sa seaksid nendega kahtluse alla Tiidu väite, et tegemist on tema piltidega. Teistkordsel lugemisel sain su mõttest aru.

[%sig%]

(Meremees kirjutab): Jah ma ka ei saanud aru et millest me räägime, aga ma läksain ka nats liiale.

(aivar kirjutab): Mitte midagi ei saa aru.Nii segane teema.

(aivar kirjutab): Sulev kirjutas:

Natuke segaseks jääb, milles see probleem konkreetselt on:

Või ongi Andreas Vinkeli albumis 1:1-le koopiad sinu fotodest?
No pane siis oma pilt võrdluseks kõrvale!

Tiit,miks sa Sulevi küsimusele ei vasta?

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Sulev kirjutas:

No pane siis oma pilt võrdluseks kõrvale!

Tiit,miks sa Sulevi küsimusele ei vasta?

Tiit ju andis siinsamas (08.09.17 19:45) lingi, kus on tema pilt
https://www.mimoa.eu/projects/Estonia/Tallinn/4%20R�vala%20Ave

[%sig%]

Tere,

sõber saatis mulle selle lingi. Vaatan, et siin on läinud üles tugev arutelu nende fotode üle.
Ütlen siinkohal ise, et olen üsna hämmingus mis toimunud on ja tehaksin vabandada, et kellegi teise pildid on läinud internetti vale nime all. Tõesti, need pildid olid tol ajal (ligi 10 aastat tagasi, ehk isegi rohkem) google abil leitud. Olin noor poiss ja ei teadnud mida ma teen. Teadsin seda ainult, et mulle meeldib kohutavalt arhitektuur tol ajal. Teine hobi oli tol ajal mul google earthis ringi tuuseldada ning tol ajal oli pilte Tallinnast google earthis üsna vähe. Võtsin oma siirusest lihtsalt mingid pildid, mis google otsingust tol ajal tulid ja panin need mingi ime väega sinna google earthi üles. Mul polnud tol ajal mingit arusaama autoriõigustest ja loogiline tundus tol hetkel ka, et google pilte võib kasutada nii kuidas tahan. Noorus ja naiivsus.

Vot selline naljakas lugu. Ma siiralt vabandan nende inimeste ees kelle pildid need on. Samal ajal loodan, et suudate andestada ka nüüd 24. aastasele inimesele. Kahjuks mul pole enam õrna aimugi kuidas neid pilte maha võtta.

Lugupidamisega,
Andreas Vinkel

Nagu ma need aastad umbkaudu kokku rehkendasin, saingi samamoodi aru, et poiss veel ei teadnud, mis tegi.
Lõpetasin sellega ka hüsteeritsemise :slight_smile:

Andreas Vinkel kirjutas:

Vot selline naljakas lugu. Ma siiralt vabandan nende inimeste
ees kelle pildid need on. Samal ajal loodan, et suudate
andestada ka nüüd 24. aastasele inimesele. Kahjuks mul pole
enam õrna aimugi kuidas neid pilte maha võtta

Aga küsi Google käest ametlikult?
Arvatavasti Google on mõistlik firma ja kui neile lugu ära kirjeldada mingis veebivormis ja piltide link panna siis nad korjavad maha…
https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?hl=en
Pärast seleta meile ka kuidas läks, saame targemaks :slight_smile:

petslane