(andres): Nikon ja sigma telekonverter

Tere

Testin kombinatsiooni Sigma 120-300/f2.8 ja Sigma apo tele converter 2x EX kaameraga Nikon D300S. Objektiiv üksi suhtleb kaameraga kenasti, aga konvereterist, tundub, mingit infot läbi ei lähe ja midagi ära ei tunta. Mehaaniline ava keeramine jõuab küll arusaadavalt kaamerani. Varemalt on see kombo D80 ees väidetavalt toiminud.
Kas on võimalik, et kaamera seadistuses on midagi, mis seda mõjutab ja mida ma ei leia või on ikka konverteri elektroonikaga midagi paigast ära?

Tänan tähelepanu eest
Andres

Mul esimene tegevus on kõigi kontaktide puhastus, kui asjad ei toimi õigesti.

(andres kirjutab): Aitäh. Kustukummiga tegelikult juba proovisin, nii palju kui ligi pääsesin, aga see ei aidanud. Peaks mingi kangema kraamiga proovima?

Panid ikka konverteri enne objektiivi külge, kui selle kaamera külge keerasid? Kui paned enne kere külge ja alles siis kinnitad objektiivi, siis ei pruugi see kombo töötada.

Sigma ühilduvuslehel on kirjas, et see kombinatsioon toimib juhul, kui objektiivi FW on uuendatud Ver. 1.02 või uuemale:
https://www.sigmaphoto.com/lenses/lens-resources/teleconverter-compatibility

(andres kirjutab): Tänan. Objektiiv ja konverter on mõlemad vanemad versioonid, aga loomulikult oleks võimalus mõnes pädevamas kohas lasta mõlemad üle vaadata. Konverteri enne objektiivi külge keeramine ei aidanud.