(Beebikala): Kriim objektiivil

Tere

Ostsin oma esimeseks kaameraks vähekasutatud canoni koos 50mm 1.8 II objektiiviga umbes kuu aega tagasi. Klõpsisin rõõmsalt portreed kuni tänaseni kui vaatasin enda pilte päevasest taevast ja nägin igal pildil väikest tumedat laiku. Hakkasin uurima ja tundub tõesti täke objektiiviklaasil. Ma ei saa aru, kuidas selline asi üldse juhtuda sai, sest koguaeg olen korki hoidnud peal kui ei pildista ja võtmega ka kraapinud ei ole. Võibolla tundub naljakas, et keegi üldse sellise odava obje pärast kurvastab, aga tõesti nõme lugu kui juba alguses asjad katki lähevad ja ei julgegi kallimaid osta, kui nii kergesti võib need pekki keerata. Või ostsin juba täkkega obje heas usus ja ei pannud lihtsalt varem tähele?

See on sensoritolm, kriips klaasil ei jää pildile.

(Beebikala kirjutab): Ma ei ole isegi objektiivi eemaldanud. Kas sellisel juhul oli tolm varem ja peaksin viima puhastuse?

Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha, ühiskonna põhiküsimus. Fotoremont.ee aitab.

(enn kirjutab): Beebikala kirjutas:

Kas sellisel juhul oli
tolm varem ja peaksin viima puhastuse?

Täpselt. Mina olen lasknud teha Fotoluksi Pärnu mnt 134 kaupluses (19€ poolkaaderkaamera). Võimalik, et kusagil saab ka odavamalt, kindlasti aga ei soovitaks algajal mingi imevedelikuga ise solgerdama hakata

[%sig%]

(Beebikala kirjutab): Aitäh info eest!

(Tundmatu kirjutab): Minul oli täpselt sama teema - ka avastasin umbes 1,5 kuud peale kaamera saamist, et piltidel on paar tumedamat pisikest laigukest/täppi. Ka ei olnud kordagi võtnud objektiivi eest ning mitte pildistamise ajal oli objektiivil kork ees. Ühesõnaga mina võtsin objektiivi küljest, puhusin hästi kuiva suuga kaamera sensorile ning objektiivi siseküljele ja sain tolmu mõlemalt ära.

(Sulev kirjutab): Sensori peale tatistamise soovitust küll ei maksa järgida. Isegi mitte hästi kuiva suuga.

(henry kirjutab): Just nimelt, hingeõhus on palju mikroobe ja veeauru ning võib tekkida hallitus millest ei saagi enam lahti. Kõige lihtsam, võta õhupump+pintsel või puhta suruõhu pudel.
https://www.photopoint.ee/puhastus-ja-kaitse/5138-big-pumbaga-optikapintsel-suur-442305

henry kirjutas:

Just nimelt, hingeõhus on palju mikroobe ja veeauru ning võib
tekkida hallitus millest ei saagi enam lahti. Kõige lihtsam,
võta õhupump+pintsel või puhta suruõhu pudel.
https://www.photopoint.ee/puhastus-ja-kaitse/5138-big-pumbaga-optikapintsel-suur-442305

Õhupump-pintsel on ohutum variant. Suruõhk võib teinekord liiga tugeva survega midagi ära lõhkuda.
Ja obje jaoks spetsiaalsed paberlapikesed + puhastusvedelik on ka kasulik fotokotis kaasas kanda. Kui juhtud lähidistantsilt pildistama mõnda pritsiva suuga valimisagitaatorit, siis on hea kohe piisad âra pühkida, enne kui need esiläâtse vääristuskihti sisse sööbivad.

petslane

(brohv kirjutab): Suruõhupüstolit kasutades on jah võimalik midagi ära lõhkuda, aerosoolpudelist kõrrega lastes läheks keeruliseks.

Agitatsioonivastased vahendid peavad kindlasti igal pool kaasas olema. Aga põhireegel on ikka see, et klaasi torkida võimalikult vähe, las see väike kübe olla.