(Beebikala): Kumba objektiivi canoni täiskaadrile?

Hei

Kumba objektiivi soovitaksite osta Canoni täiskaadrile? Sõelal on 24-70 vahemik ja 24-105, mõlemad nt 4se avaga. Kas sellisel juhul oleks mõistlik suurem vahemik võtta, kui on läbivalt sama ava? Või on ikka mingi kvaliteedivahe väiksemate vahemikega võrreldes?

Kui kellelgi siin head diili pakkuda, võib ka kirjutada :slight_smile:

Sõltub enda eelistustest ja kompromissidest. Mõlemal objektiivil on häid ja veidi nõrgemaid omadusi. Suurus ja kaal veidi erinevad. Hind võib osutuda otsustavaks teguriks. Olen pikka aega kasutanud 24-105L objektiivi, enne seda oli põhiliseks tööhobuseks Tokina 28-70. Viimase puhul just mõlemas otsas jäi veidi vajaka. 24-70/4 L on lainurga poolest parem ning tal on ka parem makro võimekus.
Tuleb lugeda võrdlusi selle vaatenurga alt, mis endale sobivam. Kuid tervikuna mõlemad väärivad L klaasi nimetust.

Mark II tuleb võtta, see on tähtsam.

(aivar kirjutab): Paljud pressifotograafid on valinud 24-70mm/4
Hea kerge ja kompaktne.
Reisile minnes ma võtaks parema meelega kaasa 24-105/4 toru.
Raske valik.

(aivar kirjutab): Endal on 24-70mm/2.8 mis on liiga raske ja liiga suur.Kui Nikonil tuleks välja 24-70/4 ostaks kohe.

(Beebikala kirjutab): Hea tähelepanek, samas 2.8 avaga ilus bokeh efekt jälle…

(Beebikala kirjutab): Kui suur vahe pildi teravuses Canon 24-70 MKI ja II vahel on, kui avaks 2.8? Ja mis arvate Sigma Art f2.8 24-70 objest?

(AV kirjutab): Aga Aivar, Nikonil on 4/24-70 täitsa olemas. Osta aga. Aint et ühtaegu tuleb ka Z-seeria kere osta.Kui veel pole. Vaevalt Nikon enam f-otsale samasugust tegema hakkab.

Ma võingi ainult arvata nende kohta, mida uuem seda parem.
Ükski neist torudest pole kuulus oma taguhägu poolest, lihtsalt fookusest välja jääv ala.

(t. kirjutab): taustahägu

Vaatasin kah sigmat, ja siis seda fookuse sätimise juppi.

Igal fookuskaugusel ( mm ) ja igale “fookusdistantsile” on võimalus fokuseerimist ette ja taha keerata. Ehk et fookusshifti ärafiksida. Saan aru, et kui Sigma huvitab, siis peaks ilmselt ka selliseks fookussättimiseks vaimselt valmistuma.

Miks nad seda fokuseerimist tehases valmis ei profileeri? Ei tea. Midagi peab ka kasutajale jääma.

Aga kalamaimuke ei kirjuta üldse, et mida pildistab. Need kobakad zoomid reisimiseks ei kõlba. Pressitööks jah.

Jalazoomiga Sigma art 40 1.4 võib olla kuldseks keskteeks. Uhke ja hää, kui sai just auhinna ja puha. Piisavalt terev tänapäeva mögapixlite juures cropimiseks.

(aivar kirjutab): Sigma Art 24-70/2.8 on testides nõrgad hinded saanud.
Probleemiks on tele ots mis on liiga pehme joonisega.
Kui vaadates hinda siis ootaks ikka veatut objektiivi ja mitte keskpärast.

(Beebikala kirjutab): Pildistan portreed põhiliselt, aga meeldib ka tänavafotograafia. Tahan saada universaalset objektiivi mõistliku hinnaga, millega ei jääks kuskil hätta. Mul hetkel 50mm obje, kuid see jääb paljudes situatsioonides natuke kitsaks. Kuulsin kuskilt külapealt, et 2,8 väiksemat ava pole küll mõtet soetada, mistõttu mõtlesingi 24-70 ja 28-70 L 2.8 vanema generatsiooni objektiivide peale. Siis öeldi mulle, et need juba oma aja ära elanud, mistõttu ei oskagi enam seisukohta võtta :grin: 2000+ EUR poest Canoni uus objektiiv osta on minu kui algaja jaoks ka natuke liiast…

“Oma aja ära elanud” - haahaa. Mul endalgi 10+ aastat vana disainiga objesid. Ma pole veel neuroosi nii kõrgele kruttinud, et peaks uuendama minema … võta rahulikult mõni kasutatud 24-105 F4L IS… pikem ots @105 mm on sobivalt pehme, ja bokehhi teeb ka F4-ga … tausta peab küll kaugemale jätma.

Omaaegsetes võrdlustes olid esimese generatsiooni 24-70/2,8L ja 24-105/4L enam-vähem võrdsed. Portree jaoks on ava ikka 2,8 parem.
Kuid siinsamas Eesti järelturul on saadaval 24-105/4L umbes 400 € pluss-miinus, veidi kallimalt on liikumas 24-70/4L.
Tänaval on vast väiksemad objektiivid käepärasemad, nagu 35/2 või 40/2,8. Viimast on saadaval ja mitte hingehinna eest, kuid joonise kvaliteet on hea.
28-70/2,8L jääb vast loterii asjaks, kas veab või mitte.

(Äpu kirjutab): Üks variant on ka, kui tänavafotograafia meeldib, võta 35mm obje ja portree jaoks 85 mm juurde (50mm ju olemas). Teine variant on osta 24 - 105 ja hiljem enne mainitud 2 objektiivi - elu selline :wink:

(tom2 kirjutab): Portree jaoks F4 avaga objektiiv vast hästi ei sobi. EF 24-70mm F2,8 L II USM pole just väga palju raskem ja suurem kui F4 avaga 24-70mm või 24-105mm objektiivide eri versioonid.

Ja kui tahad ilusat portreed, mitte lihtsalt hädapärast, siis EF 135mm F2 L USM on kasutatuna mõistliku hinnaga ja EF 100mm F2 USM on odavamgi, kui su küsitud zoomobjektiivid. Mõlemad on võimelised tegema sellist pilti, millest F4 ja tegelikult ka F2,8 normaalzoomi puhul ei tasu unistadagi.

(t. kirjutab): portree jaoks ikka fiksobjektiiv