(Beebikala): Millist fotokat osta?

(aivar kirjutab): Tuleks valida täiskaader kaamera.(sensori suurus 24x36mm) Seda esiteks.Fujifilmi välistaks oma APS-C sensoriga.(pimedas see sensor ei tee midagi enam)
Mudelitest kas Sony A7, Canon 6D,Nikon D610. Palju ostavad uue kaamera ebayst üldse(mõnest EU riigist).Hind on Eesti hindadega võrreldes pea poole soodsam.

(enn kirjutab): Kõik nende kolme kaameraga saab suurepäraseid pilte teha, aga vana tõde on, et pildi headuse määravad (tähtsuse järjekorras):

  1. Pildistaja
  2. Objektiiv
  3. Kaamera
    Seega
  4. Kui oled muretsenud endale kaamera ja objektiivi, siis uuri fotokursuste hindu
  5. Ära osta kaamerat koos kõige odavama nn kitobjektiiviga. Arvesta objektiivihinnaks vähemalt 40-50% kogu rahast, mis oled ostuks planeerinud.
  6. Kaamera võib vabalt olla ka veidi madalamast klassist, koos hea objektiiviga teeb ta kindlasti paremaid pilte kui klass kõrgem kaamera odava kitobjektiiviga.
    Ja last but not least- kahjuks fotograafia ongi kallis hobi,

[%sig%]

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Fujifilmi välistaks oma APS-C sensoriga.(pimedas see
sensor ei tee midagi enam)

Aivar, kas sul on mingi kogemus X-T2ga? Millegipärast kahtlen. PIMEDAS ei tee muide täiskaadersensor ka midagi…

[%sig%]

(mihk kirjutab): Kui täna alustada ja päris esimest kaamerat poest osta, siis oleks aeg liikuva peegliga kaameratest mööda vaadata ja kui rahakott kannatab, siis täiskaader ja valgem fiksobje alustuseks. Eespool soovitati a7 ja 50/1,8. Võibolla peale jõulumöllu kukub ka a7II hind allapoole. Samas alustamise päris esimeseks aastaks ja rahaga väga ettevaatlikult ümber käimiseks osta mõni kasutatud ca 5+/5- a vana poolkaadri mudel Canon 60D…70D või Nikon 3000-5000 seeriast v Fuji või Pentax või Sony (5000…6000 seeriad) ja fiksobje juurde. Saad stardikomplekti-õppekomplekti siitsamast foorumist mingi 200-300-400 rahaga kätte ja aasta pärast oled juba nii tark, et tead ka tegelikult, mida vajad ja kui hobiks asi tegelikult läheb. Kui aparaat käes, siis soovitaks esimesel võimalusel kohe kursustele joosta.

Kui tahad osta kaamerat, mida maha tahad müüa, siis on mõttekam teda mitte osta. Fotograafia ei ole kohustuslik, sa ei pea midagi kokku ostma. Kunagi öeldi - kudu sokke. Nüüd öeldakse - keeda siidrit.

Beebikala kirjutas:

Olen algaja fotohuviline ja tahan osta omale esimest kaamerat,
kuid ei suuda otsustada millist. Enamasti tahaks pildistada
portreed ja võibolla teha ka koju ministuudio.

Kui eelarvega laiata pole, siis Sony ja Sigma Art.
Kui raha rohkem, siis Sony Mk 3 ja Zeiss.


petslane

PS kirjutas:

Kui tahad osta kaamerat, mida maha tahad müüa, siis on
mõttekam teda mitte osta. Fotograafia ei ole kohustuslik, sa
ei pea midagi kokku ostma.

Fotoka hind kukub poest välja kõndides suhteliselt rohkem kui uue auto hind salongist välja sõites…


petslane

Zeiss ei ole enam trend, GM on.

(tom2 kirjutab): Kas Zeissi asemel teeb nüüd Sonyle objektiive GM ehk General Motors? :slight_smile:

Odavamatest Canoni täiskaadrikaameratest on EOS 6D vast mõistlikum ost kui EOS 5D Mark II.
EOS 6D on väike ja kerge kaamera, sõltuvalt objektiivist võib see olla enam-vähem sama suur ja raske kui Sony hübriidkaamera analoogse objektiiviga (osad Sony objektiivid on Canoni omadest suuremad ja raskemad).

Sony on mitut moodi Zeissi tarbinud. See moodus, et ise Zeissi nime all objektiive tegi, lõpetati ära. Kvaliteet objektiividel on G ja veel kvaliteetsematel GM tähistus. Kui G-d võrreldi Canoni L-ga, siis GM-i ei võrrelda isegi Zeissiga.

Osa, näiteks see kõige suurem, on Sonyl väiksem ja kergem. Kiirem ja täpsem ja teravam ka.

(enn kirjutab): Väide, et Sony GM objektiivid on vastavatest Canoni omadest kergemad, on veidi liialdatud
Sony FE 24-70mm f/2.8 GM - 886 g
Canon EF 24-70mm f/2.8L II - 805 g
Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS - 700 g
Canon EF 100mm f/2.8L USM IS - 625 g
Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS - 1480 g
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III - 1480 g

[%sig%]

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Nii, ja kuidas on sinu tabeliga Sony kõige suurem seotud?
2,8/400 GM. Palun gramme.

Aga palun:
Sony FE 400mm F2.8 GM OSS - 2895 g
Canon EF 400mm F2.8L IS III USM - 2840 g
https://www.dpreview.com/products/sony/lenses/sony_fe_400_2p8_gm_oss
https://www.dpreview.com/products/canon/lenses/canon_ef_400_2p8l_is_iii_usm

[%sig%]

(enn kirjutab): Peeter, saad ikka aru, mis vahe on objektiivi tähistuses II ja III rooma numbril? Sa võrdled selle aasta Sony 400mm objektiivi Canoni 400mm 8 aastat vana II versiooniga. Mina võrdlesin Canoni III versiooniga. Võinuks siis juba võtta Canoni I versiooni, mille kaal oli 5370 g, siis saaksid väita, et Sony 400/2.8 on Canoni omast 2 korda kergem…

[%sig%]

(mihk kirjutab): Läksite vist hoogu, et kumma lemmikul on kergemad ? Aga pilti otseselt mõjutavad parameetrid - teravus-kiirus-täpsus ?
Parem tapelge selle üle, et milline “L” võiks vastata teravus-kiirus-täpsus kategooriates “GM”-ile. Oleks palju harivam lugeda.

(enn kirjutab): Kumbagi pole veel Eestis müügil, isegi USA B&H ütleb Sony kohta New Item - Coming Soon. DxO pole kah kumbagi testinud.
Iseasi see, kas keegi kohapeal hakkab üldse 12000 $ objektiivi ostma

[%sig%]

(tom2 kirjutab): PS kirjutas:

Kui G-d võrreldi Canoni L-ga, siis GM-i ei võrrelda isegi Zeissiga.

No võrdleme ikka. :slight_smile: Rääkisin hiljuti juttu ühe varem Canoniga pildistanud fotograafiga, kes kirus oma uut Sony FE 85mm F1,4 GM objektiivi ja lubas selle peale kojulendu esimese asjana poodi tagasi viia.
Ja tundub, et ta pole ainus. Vaata B&H Photo kasutajate hinnanguid, kes on sellele objektiivile ühe tärni pannud, mõne kirjeldus on väga sarnane - hämaras vilets ja lärmakas autofookus ning teravustamisrõngas liigub raginal. Raske arvata, kas see on mõne üksiku eksemplari probleem või on teised kasutajad vähemnõudlikumad.

Igatahes, selle Sony keskmine kasutajahinnang on 4,5. Pole paha, aga Canon 85mm F1,4 ja F1,2 objektiividel on mõlemal 4,9. Selline reaalsete kasutajate hinnang on nii foto- kui muude kaupade puhul ka informatiivne. B&H ostjaskond on vast ka üle keskmise teadmistega fotograafiast.

Objektiivide kergusest veel rääkides - kui Sony kuulutas välja oma FE 24mm f/1.4 GM objektiivi, jäi koheselt meelde selle hämmastav kergus (nagu ilma autofookuseta Leica Summilux-M 24mm F1,4 juba) ja huvitaval kombel ka 10 mm väiksem filtrikeere kui Canoni analoogil. Seni pole kätte sattunud, et ära proovida.

(henry kirjutab): Igaljuhul võta kohe täiskaader, ükskord jõuad selleni niikuinii kui huvi fotograafia vastu püsib ja siis kahetsed poolkaadrile raisatud võtteid, raha ja aega.

(PicNoir kirjutab): Nii või teisiti, ka eelnevates kommentaarides kumab läbi, objektiiv määrab rohkem, kui algul arvata võib. See on süsteemi soetamine, mite “fotoka ostmine”.
Võib arvata, nagu algne küsimus kõlas, tegemist on kasutatud kraami soetamisega. Kuid selles on ka plussid. Kvaliteetkaamera ja kvaliteetobjektiivi saab osta kohe ilma mingi kit- variandita. Kui eelarve peab vastu, siis täiskaader, parem nt. 6D kui 5D II. Loomulikult ka teised variandid, kusjuures peeglita kaamerad on tõesti kergemad. Sõltub ka harjumustest, nt. kas kasutada rohkem pildiotsijat või oma sõrmi ekraanil jm.

(Beebikala kirjutab): Aitäh vastamast! Mõtteainet on nüüd rohkemgi kui veel. Mitmed soovitasid Canon 5dmarkii asemel võtta 6d. Kas suurus on ainus eelis? Vaatasin et piksleid on sutsu vähem… Lisaks küsin, et kas esialgu 50mm 1.8 fiksobjektiivist piisab?

(aivar kirjutab): Õige jah Enn,ei ole mingit vahet Dacia Loganil ja BMW M5´l.Mõlemaga saab Tallinnas Tartu.