CAPTCHA testi sagedus

Küsin huvi pärast, kui tihti teil CAPTCHA testi palutakse teha, fotokala saidi poole pöördudes?

Logide järgi otsustades palutakse end inimesena tõestada (!) Tor’i kasutajatel ja Ukrainast pärit külastajatel. Sedasorti test on siiski vajalik, sest see aitab päris edukalt spämmiga võidelda.

Saidi poole pöördudes… miks üldse? Miks see Cloudflare üldse nii pisikesele lehele? :slight_smile: Muidu hCaptcha on kohati üsna horror. Google reCaptcha v3 sisse logimisel (1 kord, kui üldse) ja registreerumisel peaks ju olema täiesti piisav.

CDN on saidil ees järgmistel põhjustel:

  • automaatne captcha normaaloludeks
  • “under attack mode” - kui peaks jamaks minema, siis saavad kõik captchat sisestada :slight_smile:
  • mahtude mõttes aitab cloudflare samuti serveriarveid väiksemana hoida. kala päevane unikaalsete kasutajate arv kõigub 1.5 - 2k vahel, andmeid serveeritakse päevas 0.6 - 1 GB vahel.

Miks üldse captcha? Lisaks mainitud spämmi kontrolli all hoidmisele on selle rakendamine ka nõue, mida sa saidina täitma pead. Näiteks, kui su sait ei küsi captchat vähemasti regamisel, siis võib juhtuda, et kellegi hoolsa inimese kaebuse peale paneb su teenusepakkuja su saidi kinni. Fotokalaga on seda ühel korral juhtunud ja see on ka põhjus, miks meil saidi fotoosa regamine peatatud on.

hCaptcha vs reCaptcha - captcha alternatiive kaaluks vajadusepõhiselt, sest praegune on Cloudflare’sse sisse ehitatud ja alternatiivide rakendamine tähendab hulka lisatööd.

Arusaadav. Ma olen hCaptcha orki kukkunud (aga mitte kunagi Fotokalas) Toriga (suht 100% alati), tasuta VPNi teenustega (nt ProtonVPN) ja huvitaval kombel kooli (IT-kolledž) võrgus olles :slight_smile:

aitab cloudflare samuti serveriarveid väiksemana hoida

Mis Fotokala kogumaht muidu on? Huvi pärast küsin. Või mis need serveriarved on suurusjärguna (et teaks, kus skaalas optimeerimine käib (3 eur vs 5 eur või 30 eur vs 50 eur vms)).

Pole küll väga aktiivselt kasutanud uut kala, mistõttu pole sellest ilmselt erilist abi, kui ütlen, et pole pidanud CAPTCHA testi kordama.

Kala kasutusmahtu ma tegelikult juba korra mainisin - kala päevane unikaalsete kasutajate arv kõigub 1.5 - 2k vahel, andmeid serveeritakse päevas 0.6 - 1 GB vahel. Ja see statistika on siis Cloudflare oma, so. botid, crawlerid jms kaasa arvatud. Kala uus foorumisoft jookseb ~5 euro eest kuus.

Ikka on abi, aitäh. CAPTCHA jookseb praegu vaikeseadetes ja väga hea oleks tagasiside põhjal aru saada, kas me võime vaikeseadetega edasi minna või tuleb parendamist plaanida.

Mõtlesin kogu kala kogumahtu kujutamaks ette kui suur see asi on, et vaja optimeerida. 0.6-1 GB /päevas ei ole andmemahuna suurt midagi, et seda üldse lugema peaks. Iga virtuaalserveri pakkuja annab täna ju andmemahtu piiramatult igas paketis.