(Conan): Laiemat sorti toru

(Conan kirjutab): Peegelkaamera asukoht ajaloo joonel väga ei huvita, kasutan seda edasi igal juhul.
Manuaaliga ei viitsi onaneerida, autofookust tahan ka lainurgal. XXD seeriaga üldiselt olen rahul, täiesti piisab, päris profiklassi pole mõte ronida.

Eks variante on erinevaid, natuke veel seedain ja hetkel veel ei otsusta ära kas:

  1. kasutan oma vana xxD kere edasi ja soetan lainurga
  2. ostan uuema poolkaader-kere ja lainurga
  3. ostan täiskaader-kere ja lainurga

Loomulikult saan aru, et mida punkt edasi, seda rohkem raha tuleb välja käia. Tõenäolisem on ikka 1. variant, aga sel juhul vist peaks 2 uut akut ka ostma kuna senised on 10 aastaga üsna kehvad juba. Odavad (u. 15-20 eur) mitteoriginaalid on mõttetud, neid saastasid ei hakka ostma. Kui just on saada mingeid kvaliteetseid mitteoriginaalne, siis võiks mõelda. Originaalid peaks olema u. 100 eur/tk, mis muudab vist selle ürituse (vana kaamerat kasutada) mõistlikkuse vist natuke kahtlaseks.

Ära pabla, küll saad ka manuaaliga onaneerimise käppa, pole veel kuulnud kedagi kurtmas… :slight_smile:

Tere! Kas Te, MetsJeesus, võiks teha teema, kus oleks juttu hübriidkaamerate miinustest. Praegu näen Sony poolekaadrilisel a6500 esimeseks miinuseks kõrgemat hinda kui võrrelda näiteks Nikon 3400 või 7500 -ga. Aga ükski asi ei saa olla ainult hea. Endal pole olnud võimalust hübriidi proovida. Täissensoritega Sony ja Nikon on sarnase hinnaga aga paljud asjaarmastajad ei jõua neid võtta hinna pärast või ka põhimõtteliselt ei taha. Aga mida põhjalikum arutlus, seda parem! Tänud ette!
Omalt poolt olen Flickris ja tuttava piltidelt näinud, et Sony 6000, 6300 pildid on kuidagi looristunud, ei ole puhtaid värve. Varem kasutas ta Canon 50d ja pildid olid briljantsed. Tuleb meelde ka, et hübriididel aku peab vähem vastu ja suurte kätega inimesed ei taha hübriidi väikest keret. Võib olla on veel midagi!?

(mihk kirjutab): Alusta sellest, et ostad korraliku, täiskaadrile mõeldud lainurga ja paned poolkaadri ette. Kere/kered saad hiljem järele osta, kui Canonile kindlaks jääd.

(enn kirjutab): Millegipärast algpostitaja varjab häbelikult konkreetset kaameramarki nagu vanatüdruk oma sünniaastat :slight_smile:
Kuna ta viitab kümnele tööaastale, peaks see olema 20D või 30D
Sellele uusi akusid ostma hakata pole vist eriti mõttekas kuna uuematele kaameratele need enam ei sobi ja kui siis veel katikut tuleb vahetama hakata on see paras finantskatastroof.
Seega soovitaksin varianti 2) uuema poolkaader-kere ja lainurga

[%sig%]

Mõned muljed isiklikust elust.

Minu jaoks kaasaegne hübriid oleks selgelt eelises kaasaegse poolkaader-peegelkaameraga võrreldes - kaal ja mõõtmed. See vanasti hästi toiminud kaalust tingitud manuaalne kaamera stabilisatsioon on asendunud kaamerasisese stabilisaatoriga. Mõned kellad-viled võivad olla puudu (või ruuminappuses välja toomata), aga see mõjutab vaid väheseid videoga toimetavaid (pool)professionaale. Täiskaadritega lugu teine, siin kallutab otsuseid olemasolev objektiivipark.

Lainurkade kogemus Tamron 10-24 (APS-C), Zeiss 15 (täis), Sigma 12-24 (APC-h ees) ja kastitäis M42 adapteriga kasutatavat antiikset klaasi. Ega täiskaadri klaasiga poolkaadri ees wow-efekti ikka ei teki (mul EOS50D). See oleks mõttetult kulutatud raha, juhul kui ei ole plaani peatselt täiskaadri keret soetada. Tamronit enam ei ostaks. Täiskaader koos täiskaadri-lainurgaga oli uus etapp minu jaoks.

Isiklikud kogemused automaatrežiimiga (küll vanemate aparaatidega) siis sellised, et minu abikaasa saavutab automaatrežiimis NEX5 poolkaadriga paremini fokusseeritud pilte kui EOS6D täiskaadriga. Minu puhul on vastupidi, tõsi - käsitsirežiimis. Mõtlesin veidi - NEX5 tulemus jääb samaks, varieerub 6D tulemus.

Akude originaalid on mul ainult koos kaameratega ostetud. Kõik muu on B-kat, vahekorras 2 hiinlast 1 orig kohta. Reaalses vastupidavuses vahet pole, 1 aku kestab 1 kaardi ja surnud on nii originaale kui hiinlasi. Pikaajalise pakases istumise kogemus puudub.

Põnevat otsustusprotsessi!

[%sig%]

Igaühele oma valimist vanaema-ema-tütar kuid hübriidkaameral on minu enda jaoks kaks eelist mille nimel olen ma nõus kõik muud tehnoloogiareliktide müügiosakonna pooolt haleda möginaga üleshaibitud ädad ja ädakesed ilma suurema kõõksumiseta alla neelama:

  • Elektroonne pildiotsija (kas okulaaril või ekraanil – vahet ei ole, viimasele saab okulaariga torbiku juurde panna), mis näitab maailma sellisena nagu näeb seda sensor ehk ma näen pildiotsijast kohe ja korrektselt, milline saab pilt tulema. Peale plõksu näitab eesama pildiotsija ka kohe ja kenasti, milline sai pilt olema ehk ma EI pea kaamerat silma eest maha võtma et näha kas kõik sai hea ja õige.
  • Focus Peaking ehk pisitasa hakkab ajalooring jõudma tagasi manuaalfookuse juurde, mis lainurga kontekstis tähendab et autofookust ei ole vaja. Konkreetselt. Tuleb lihtsalt võtta Kaamera.

Pisikesed lisaeelised:

  • Hübriid ON vaiksem. Oluliselt. Katsu sa koliseva peegli ja lagiseva katikuga nt matust pildistada… Siis võiks võtta lausa drooni ja sellega ringi laperdada, lärmi ja klabina osas suurt vahet ei ole…
  • Fookus on pihtas ja põhjas. Laperdava peegliga reliktil peavad olema kahe peegli nurgad, mattklaas, fookussensor ning loomulikult põhisensor kõik paigas. Praktikas ega ikka ei ole küll.
  • Kaamera on väga oluliselt diskreetsem, seda eriti siis kui otsas laiem klaas, mis hübriididel vägagi kompaktne…

PS.
Hind – iga tehing mis tehtud saab, on õige hinnaga. Alati. Seega hübriidide hinnad ON õiged ja kuna fototurul mak$$ab hetkel kõige rohkem kaal/kubatuur siis on hinnaklass suht õigustatult Leica rangefinderite suunal.
Patarei – Kompromiss, kus on valida kompaktsuse või patareitalla vahel. Ostleja isiklik valik.

(Conan kirjutab): enn kirjutas:

Millegipärast algpostitaja varjab häbelikult konkreetset
kaameramarki nagu vanatüdruk oma sünniaastat :slight_smile:
Kuna ta viitab kümnele tööaastale, peaks see olema 20D või
30D
Sellele uusi akusid ostma hakata pole vist eriti mõttekas kuna
uuematele kaameratele need enam ei sobi ja kui siis veel
katikut tuleb vahetama hakata on see paras finantskatastroof.
Seega soovitaksin varianti 2) uuema poolkaader-kere ja lainurga

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

(enn kirjutab): Conan kirjutas:

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

Uusim neist (50D) on ka juba 10 aastat vana…

[%sig%]

(henry kirjutab): (Canoni soss-sensori-seppade üllitiste madala-ISO-dünaamika on endiselt Hale ehk loodusfoto on pehmeltöeldes probleemne)

tean mitut tipptaseme loodusfotograafi kellel ei ole canoniga pildid tegemata jäänud, või mille taha sul täpsemalt see jäi?

Metsjuudasel jutt nii lippab, kas on ehk võimalus ka kuskil sinu poolt tehtud fotomaterjaliga tutvust teha…

(Conan kirjutab): enn kirjutas:

Conan kirjutas:

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

Uusim neist (50D) on ka juba 10 aastat vana…

No siis polnud ju alust arvata, et kasutan 20D või 30D, aga aku on sama jah, kaamera mudelit siiski välja ei reeda. :smiley:

(henry kirjutab): Oled ise mõnda kaadrit konkreetselt ka sony ja canoniga üritanud võrrelda või tugined ainult mingitel kuvadel numbritel?

google teoreetik MetsJeesus jälle möllab.
kus sul see tarkus ja kogemus kõik tuleb ?

(Conan kirjutab): Kuivad numbrid eriti ei huvita. Dacia võib numbrite poolest parem olla kui Toyota, aga iga kell valiks Toyota.

(henry kirjutab): Millegipäras ka Nikon ei arva nendest dxo numbritest eriti midagi, viimasel tippmudelid D5 see üsna madal.

Tehniline hala käib kõrgel lainel. Oleks siis kompositsioonil kümnendik sama tähelepanu oleks fotokalal hoopis teine mekk. Kütaks keegi vähemalt uusi piltegi üles …

(Conan kirjutab): Toyotal ja Dacial on ikka suur vahe tegelikult. Kuivasid numbreid vaadates ei saa sellest aru, aga aru saab siis kui seda kasutad. Väikesed numbrites eriti hästi mitte mõõdetavad asjad määravad. Ilmselt objektiivide ja kaameratega samuti.

(henry kirjutab): Näita mõnda vinget pilti mida ainult sonyga saab?

(Conan kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Kuid kui tahad siis palun räägi teistele kaa nendest
numbrites mitte mõõdetavatest asjadest – äkki tormab kogu
foorumirahvas selle peale vaimustusest viiksudes oma kapinurka
tolknema jäänud laperdava peegliga reliktidele n.ö
originaalklaase ostma…

Fotonäitusel pilte vaadates ei suuda keegi öelda, et selle kaamera sensor sai dxomark testis vähem punkte kui X kaamera oma, kasutatud objektiivi esimese elemendi asukoht ei olnud teoreetiliselt päris ideaalne jne… et kui ise pilti teha ei oska, siis peaks püüdma seda kompenseerida teoreetiliselt parima tehnikaga? :slight_smile: