(Conan): Laiemat sorti toru

(enn kirjutab): Millegipärast algpostitaja varjab häbelikult konkreetset kaameramarki nagu vanatüdruk oma sünniaastat :slight_smile:
Kuna ta viitab kümnele tööaastale, peaks see olema 20D või 30D
Sellele uusi akusid ostma hakata pole vist eriti mõttekas kuna uuematele kaameratele need enam ei sobi ja kui siis veel katikut tuleb vahetama hakata on see paras finantskatastroof.
Seega soovitaksin varianti 2) uuema poolkaader-kere ja lainurga

[%sig%]

Mõned muljed isiklikust elust.

Minu jaoks kaasaegne hübriid oleks selgelt eelises kaasaegse poolkaader-peegelkaameraga võrreldes - kaal ja mõõtmed. See vanasti hästi toiminud kaalust tingitud manuaalne kaamera stabilisatsioon on asendunud kaamerasisese stabilisaatoriga. Mõned kellad-viled võivad olla puudu (või ruuminappuses välja toomata), aga see mõjutab vaid väheseid videoga toimetavaid (pool)professionaale. Täiskaadritega lugu teine, siin kallutab otsuseid olemasolev objektiivipark.

Lainurkade kogemus Tamron 10-24 (APS-C), Zeiss 15 (täis), Sigma 12-24 (APC-h ees) ja kastitäis M42 adapteriga kasutatavat antiikset klaasi. Ega täiskaadri klaasiga poolkaadri ees wow-efekti ikka ei teki (mul EOS50D). See oleks mõttetult kulutatud raha, juhul kui ei ole plaani peatselt täiskaadri keret soetada. Tamronit enam ei ostaks. Täiskaader koos täiskaadri-lainurgaga oli uus etapp minu jaoks.

Isiklikud kogemused automaatrežiimiga (küll vanemate aparaatidega) siis sellised, et minu abikaasa saavutab automaatrežiimis NEX5 poolkaadriga paremini fokusseeritud pilte kui EOS6D täiskaadriga. Minu puhul on vastupidi, tõsi - käsitsirežiimis. Mõtlesin veidi - NEX5 tulemus jääb samaks, varieerub 6D tulemus.

Akude originaalid on mul ainult koos kaameratega ostetud. Kõik muu on B-kat, vahekorras 2 hiinlast 1 orig kohta. Reaalses vastupidavuses vahet pole, 1 aku kestab 1 kaardi ja surnud on nii originaale kui hiinlasi. Pikaajalise pakases istumise kogemus puudub.

Põnevat otsustusprotsessi!

[%sig%]

Igaühele oma valimist vanaema-ema-tütar kuid hübriidkaameral on minu enda jaoks kaks eelist mille nimel olen ma nõus kõik muud tehnoloogiareliktide müügiosakonna pooolt haleda möginaga üleshaibitud ädad ja ädakesed ilma suurema kõõksumiseta alla neelama:

  • Elektroonne pildiotsija (kas okulaaril või ekraanil – vahet ei ole, viimasele saab okulaariga torbiku juurde panna), mis näitab maailma sellisena nagu näeb seda sensor ehk ma näen pildiotsijast kohe ja korrektselt, milline saab pilt tulema. Peale plõksu näitab eesama pildiotsija ka kohe ja kenasti, milline sai pilt olema ehk ma EI pea kaamerat silma eest maha võtma et näha kas kõik sai hea ja õige.
  • Focus Peaking ehk pisitasa hakkab ajalooring jõudma tagasi manuaalfookuse juurde, mis lainurga kontekstis tähendab et autofookust ei ole vaja. Konkreetselt. Tuleb lihtsalt võtta Kaamera.

Pisikesed lisaeelised:

  • Hübriid ON vaiksem. Oluliselt. Katsu sa koliseva peegli ja lagiseva katikuga nt matust pildistada… Siis võiks võtta lausa drooni ja sellega ringi laperdada, lärmi ja klabina osas suurt vahet ei ole…
  • Fookus on pihtas ja põhjas. Laperdava peegliga reliktil peavad olema kahe peegli nurgad, mattklaas, fookussensor ning loomulikult põhisensor kõik paigas. Praktikas ega ikka ei ole küll.
  • Kaamera on väga oluliselt diskreetsem, seda eriti siis kui otsas laiem klaas, mis hübriididel vägagi kompaktne…

PS.
Hind – iga tehing mis tehtud saab, on õige hinnaga. Alati. Seega hübriidide hinnad ON õiged ja kuna fototurul mak$$ab hetkel kõige rohkem kaal/kubatuur siis on hinnaklass suht õigustatult Leica rangefinderite suunal.
Patarei – Kompromiss, kus on valida kompaktsuse või patareitalla vahel. Ostleja isiklik valik.

(Conan kirjutab): enn kirjutas:

Millegipärast algpostitaja varjab häbelikult konkreetset
kaameramarki nagu vanatüdruk oma sünniaastat :slight_smile:
Kuna ta viitab kümnele tööaastale, peaks see olema 20D või
30D
Sellele uusi akusid ostma hakata pole vist eriti mõttekas kuna
uuematele kaameratele need enam ei sobi ja kui siis veel
katikut tuleb vahetama hakata on see paras finantskatastroof.
Seega soovitaksin varianti 2) uuema poolkaader-kere ja lainurga

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

(enn kirjutab): Conan kirjutas:

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

Uusim neist (50D) on ka juba 10 aastat vana…

[%sig%]

(henry kirjutab): (Canoni soss-sensori-seppade üllitiste madala-ISO-dünaamika on endiselt Hale ehk loodusfoto on pehmeltöeldes probleemne)

tean mitut tipptaseme loodusfotograafi kellel ei ole canoniga pildid tegemata jäänud, või mille taha sul täpsemalt see jäi?

Metsjuudasel jutt nii lippab, kas on ehk võimalus ka kuskil sinu poolt tehtud fotomaterjaliga tutvust teha…

(Conan kirjutab): enn kirjutas:

Conan kirjutas:

10D, 20D, 30D, 40D, 50D kasutavad ju kõik ühesugust akut?

Uusim neist (50D) on ka juba 10 aastat vana…

No siis polnud ju alust arvata, et kasutan 20D või 30D, aga aku on sama jah, kaamera mudelit siiski välja ei reeda. :smiley:

(henry kirjutab): Oled ise mõnda kaadrit konkreetselt ka sony ja canoniga üritanud võrrelda või tugined ainult mingitel kuvadel numbritel?

google teoreetik MetsJeesus jälle möllab.
kus sul see tarkus ja kogemus kõik tuleb ?

(Conan kirjutab): Kuivad numbrid eriti ei huvita. Dacia võib numbrite poolest parem olla kui Toyota, aga iga kell valiks Toyota.

(henry kirjutab): Millegipäras ka Nikon ei arva nendest dxo numbritest eriti midagi, viimasel tippmudelid D5 see üsna madal.

Tehniline hala käib kõrgel lainel. Oleks siis kompositsioonil kümnendik sama tähelepanu oleks fotokalal hoopis teine mekk. Kütaks keegi vähemalt uusi piltegi üles …

(Conan kirjutab): Toyotal ja Dacial on ikka suur vahe tegelikult. Kuivasid numbreid vaadates ei saa sellest aru, aga aru saab siis kui seda kasutad. Väikesed numbrites eriti hästi mitte mõõdetavad asjad määravad. Ilmselt objektiivide ja kaameratega samuti.

(henry kirjutab): Näita mõnda vinget pilti mida ainult sonyga saab?

(Conan kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Kuid kui tahad siis palun räägi teistele kaa nendest
numbrites mitte mõõdetavatest asjadest – äkki tormab kogu
foorumirahvas selle peale vaimustusest viiksudes oma kapinurka
tolknema jäänud laperdava peegliga reliktidele n.ö
originaalklaase ostma…

Fotonäitusel pilte vaadates ei suuda keegi öelda, et selle kaamera sensor sai dxomark testis vähem punkte kui X kaamera oma, kasutatud objektiivi esimese elemendi asukoht ei olnud teoreetiliselt päris ideaalne jne… et kui ise pilti teha ei oska, siis peaks püüdma seda kompenseerida teoreetiliselt parima tehnikaga? :slight_smile:

MetsJeesus, jutu järgi tundub, et oled kõvasti Nikoni, Canoni, Sony FF ja cropidega pilte klõpsanud. Näita siis meile ka.

@ Conan
Kuldsed sõnad!!! :wink:

Rex Jonesi arvusus, ehk aitab otsustamisprotsessile pisut kaasa, ise kasutan, väga rahul!
https://fstoppers.com/originals/crisp-fast-and-wide-fstoppers-reviews-irix-15mm-f24-wide-angle-lens-266243

Tere!
Tegin sel nädalal väljas Canon 600d-ga pilte. Kui säritus on täpne, siis tulevad ilusad pildid. Siiski varjualades jääb midagi mustaks. Mulle meeldib vanemate Canonite värvid. Pean nende naha värve kõige paremateks.
Mul on ka Nikon d5100. See on veidike paremini varjualasid töötlev. Kui varjualad on pildistamisel tähtsad, siis eelistan seda kaamerat. Näiteks öö fotodeks, või kui on suured kontrastid valguse ja varju vahel.
Leian, et kõige parem kaamera on see, mis inimesel on. Enne Sony sensoreid ja peeglita kaameraid on tehtud väga häid pilte ja tehakse ka peale neid. Ilu ja dokumentaalne foto ei nõua viimast tehnikat. Pildi teeb inimene kasutades tehnikat. Seega minu arust ei pea tormama ostma Sony kaameraid, vaid olemas olevat tehnikat hästi kasutama.
Arvan, et peeglita kaamerad on uus asi. Nad pole massidesse jõudnud. Pigem oodata kui need valmis saavad.
Ükski tehnika pole ideaalne. Ma pole peeglita kaamerate okulaari taga olevat ekraani vaadanud. Tõenäoliselt näitab see üpris hästi pildi valgustatust aga mitte loomulikke värve. Siin on ka küsimus, kuidas okulaari taga oleva ekraani vaatamine silmale mõjub. Tõenäoliselt see kahjustab silma nagu kõik ekraanid. Peeglilt või prismalt loomulikku valgust vaadates ei ole seda probleemi.
Arvustustest lugesin, et nimetatud ekraan võib väreleda, ei jõua reageerida liikuvale pildile.
Üks inimene oli ostnud - vist Sony a7Rii - ja sai osaliseks tüüpveale - mälukaart kiilus pesasse. Kordategemine maksis sadu eurosid.