(Conan): Laiemat sorti toru

(henry kirjutab): Teema algas lainurk objektiivi valikust aga jõudis ikka sujuvalt sony sensorite reklaamini välja nagu paljud teemad eelnevalt, ei tea kas see metsjeesus on mingi müügimees lõpuks

(Conan kirjutab): Igast teemast saab ükskord “Canon vs. muud”. :slight_smile:

(mihk kirjutab): Niikaua, kuni pole julgenud elektroonilisse pildiotsijasse vaadata, tundubki 7,5a vana mudel Canon 600 või 8,5a vana mudel Nikon 5100 väga ok kaamerana ja kujutis mattklaasil see ainuõige. Paraku on vahepealsete aastatega sensorid tuntavalt edasi arenenud, nii tundlikkuse kui dünaamilise ulatuse osas. Ja ei ole ohtrasõnaline Metsjeesus süüdi selles, et täna on sensoritootjana parim Sony ja Canon on sensorite osas hoopis tahaplaanile jäänud. Loomulikult tuleb teha pilti olemasoleva kaameraga nii kaua, kuni vana veel rahuldab ja uue ostuks raha korjub.

(Conan kirjutab): Selline julge väljaütlemine mu poolt, et hetkel 10 aasta vana peegelkaameraga teeb tegijaid (heal professionaalsel tasemel) pilte veel ka VÄHEMALT järgneva 10 aasta jooksul.

(enn kirjutab): Conan kirjutas:

Selline julge väljaütlemine mu poolt, et hetkel 10 aasta vana
peegelkaameraga teeb tegijaid (heal professionaalsel tasemel)
pilte veel ka VÄHEMALT järgneva 10 aasta jooksul.

Esimene Canoni DSLR (EOS D30) tuli välja aastal 2000. Seega mitte 20, vaid 18 aastat tagasi.
Mina küll ei julge väita, et see 3 megapiksline kaamera täna heal professionaalsel tasemel pilte teeks.
20 aastat on digifotograafias ikka väga pikk aeg.

[%sig%]

(henry kirjutab): Esimeste digipeeglite areng oli kiirem aga 2008 tuli Canon 5DMkII 20Mpix ja sellega võib küll vabalt veel 10a pilte teha, järelturul lähevad need kiiresti kaubaks.

(enn kirjutab): Keegi ei vaidlegi vastu, et 10 aastase 5DMkii-ga saab täna häid pilte teha. Küsimus selles, mida on 10 aasta pärast väärt 20-aastane 5DMkii ja sellega tehtud pildid.

[%sig%]

Tere!
Võib olla 10 aasta pärast on tõesti aparaadid nii edasi jõudnud, et pole mõtet kasutada 5dii aga mis saab sellega tehtud piltidele juhtuda? Minu arust digipildid ei muutu, neid saab ikka vaadata.

(enn kirjutab): ca 15 a tagasi väitis kohalikus foorumis üks oraakel, et filmiga peegelkaamerad (ja filmid ise) on arendatud sedavõrd kõrgele tasemele, et profid pildistavad veel palju-palju aastaid filmile. Digi olevat amatööridele mängimiseks.
Ennustada, mis toimub fotograafias kümne aasta pärast, on täiesti mõttetu tegevus.

[%sig%]

(henry kirjutab): 15a tagasi tuli välja esimene alla 1000$ digipeegel 300D ja see läks massidesse juba.

(mihk kirjutab): Digipildid tõepoolest ajas ei muutu ega kolletu. Ainult, et 10a pärast teeb uus aparaat võrreldes 5DMK2-ga (hea aparaat, tuli 2008) tuntavalt laiema dünaamikaga pilte, millel on laiem värviruum, oluliselt rohkem infot ja vähem müra, ka eraldusvõime on kõrgem, optika terasem. Autofookuse täpsus ja kiirus jms on lisaks omajagu edasi arenenud. Vaatad vanu pilte 10a pärast suuremalt 4K (6K+?) ekraanilt ja suumiheebel on käeulatuses… Siis näed uute ja vanade piltide vahe selgelt ära. Vast kuni A4 paberil prillita vaadates vahet väga ei märkagi, eriti mustvalge puhul. Iseenda, pere ja sõprade rõõmuks piltide tegemisel pole vana tehnika takistuseks ja saab ka poolkaadriga hakkama. Aga raha eest piltide müümisel pead tellijate ootustega arvestama.

(veel üks mõttetu mees kirjutab): Tundub et metsakas sebis kusagilt kotitäie “HuiaWeia P20 pro”-sid ja nüüd üritab neid igas teemas lollikestele maha parseldada.

(margus6 kirjutab): Seda, et fotograafia ikkagi midagi enamat kui lihtsalt tehniliste näitajate võidujooks, ei hakka mõned vist mitte kunagi mõistma.

(Conan kirjutab): Nii ongi. Tegija teeb 10 aastat vana tehnikaga praegu ja ilmselt veel ka 10 aasta pärast pilte, mis fotokonkurssidel esirinnas on. Piksli(sensori)pede aga ei julge sellist kaamerat kättegi võtta ja ei julge omale tunnistada, et pildi teeb tegelikult fotograaf, mitte kaamera.

(enn kirjutab): Seni, kuni sa ei anna linki oma 10 aastat vana kaameraga tehtud piltidele, mis fotokonkurssidel esirinnas, heal professionaalsel tasemel jne jne, on see sinu poolt vaid tühi tuututamine

[%sig%]

Eks Conani jutu point oligi vast selles, et siis kui Forrest"Gump"Jesus siin digitarka mängib, teevad loperdavate peeglite omanikud pilte ning võidavad konkursse, olenemata kaamera margist!

(Conan kirjutab): enn kirjutas:

Seni, kuni sa ei anna linki oma 10 aastat vana kaameraga tehtud
piltidele, mis fotokonkurssidel esirinnas, heal
professionaalsel tasemel jne jne, on see sinu poolt vaid tühi
tuututamine

Vaata natuke aega mõnel konkursil esirinnas olevaid pilte ja mõtle ning anna meile ka teada, millisel neist konkurssidest poleks olnud võimalik esiotsa saada kui kaameraks oleks olnud 10 a vana xxD?

(Conan kirjutab): Minu arust siin fotokalaski hunnik häid pilte, mis on tehtud 10+ aastat tagasi. :slight_smile:

Natuke on kahju, et kõvad tegijad siia omi pilte enam ei lae, ning fb avarustes ka väga ei laia, palju häid pilte jääb nägemata!

(Sulev kirjutab): Olgem ausad, paljudel konkurssidel on fotode miinimumresolutsioon nii kõrgele aetud, et 10 aastat tagasi toodetud kaameramudeliga tehtud pildid lihtsalt ei kvalifitseeru. Rääkimata siis esikohale pretendeerimisest.