(delta): kaamera ost plaanis

Plaan kaamera osta
Milline oleks parim valik, kas sony 6400, Fuji x-t30 või pana g90?

delta kirjutas:

Plaan kaamera osta
Milline oleks parim valik, kas sony 6400, Fuji x-t30 või pana
g90?

Sony ja Fuji on väga sarnased võta kumb meeldib…

Pana on veerandkaadrine? M4/3 on täiesti teise klassi riist…
Mida sa tollest kaamerast ootad või millisena enda fotoalast tulevikku näed? Videograafid väidetavalt armastavad veerandkaadriseid…

petslane

Ilmselt hinna järgi välja valitud. Pilti teeb objektiiv, selle pealt kokku hoida vist väga ei tasu. 6400-le on paras paariline uus 16-55/2,8. Kardan, et parim selles formaadis.

(bb kirjutab): Suht jurad mõlemad. Võta ikka mingi korralik Canoni peegel.

(Meremees kirjutab): Vananenud tehnikat ei soovitaks osta.

(delta kirjutab): Millised oleksid siis soovitused?

(t. kirjutab): kas põhiline on pilt või vide, kui video, siis väidetavalt Xt-30 parim
aga pildi jaoks on siiski uusim sensor canonilt

https://www.dpreview.com/articles/8673278060/canon-s-32mp-chip-marks-the-end-of-the-24mp-aps-c-era?utm_source=self-desktop&utm_medium=marquee&utm_campaign=traffic_source

(delta kirjutab): Tahaks norm. jpg pilte ja 4k videot

(aivar kirjutab): delta kirjutas:

Tahaks norm. jpg pilte ja 4k videot

Siis võta Nikon Z6 ,hea väike ja kerge kaamera.Saab ka päris hämaras müravabasid pilte teha.
Sony,Fuji APS-C väikeseid sensorid seda ei võimalda.Veel hullem on Panasonic oma Four Thirds sensoriga.Videoks see sobib,kuid foto jaoks jääb ikka liiga lahjaks.

(t. kirjutab): Ma ootasin ka Nikoni uus kaameraid aga Z6 (ja teiste sony sensorite) juures teevad mind ettevaatlikuks võimalikud jooned pildil teatud tingimustel.
Kui juba täiskaadrile minna, siis odavamas otsas vaataksin Canon EOS RP poole või ootaks kuni uued sensorid canoni täiskaadrile jõuavad.

http://www.photonstophotos.net/Charts/Sensor_Heatmaps.htm#mode=39,camera=Nikon%20Z%206,suffix=14,cameraC=Canon%20EOS%20RP,suffixC=14

6400 oled ju ise välja valinud. Objektiiv vali korralik, mitte kitikas.

(delta kirjutab): Uus nikoni z50 ka müügile tulemas. Mida sellest arvata…

(enn kirjutab): Mulle tundub, et sul on 2 põhilist valikukriteeriumi- hind ca 1k€ ja 2019. aasta mudel. Usun, et kõik selle kriteeriumi alla mahtuvad (OK, pana osas pole mul arvamust) teevad suurepäraseid jpg pilte ja 4k videot.
Nagu PS on siin juba öelnud, ära unusta objektiivi. Ostes ükskõik millise kaamera sinu valikust koos odava 200-250€ objektiiviga oled juba mõne kuu pärast valikus pettunud, müüd komplekti maha ja proovid mõnda teist marki.
Seetõttu soovitan- osta KOHE koos kaameraga objektiiv, mis maksab umbes sama palju kui kaamera ise. Lõppkokkuvõttes rahaliselt võidad, pildikvaliteedist rääkimata.

[%sig%]

enn kirjutas:

Mulle tundub, et sul on 2 põhilist valikukriteeriumi- hind ca
1k€ ja 2019. aasta mudel.

Mõni aasta tagasi oli mul sarnane küsimus ja sai otsustatud Sony a6300 kasuks – too oli peeglivabadest poolkaadritest hinna/kvaliteedi suhtelt selgelt parim.
Ei usu et Sony on 6400-ga latti kuidagi alla lasknud. Kas Canonid-Nikonid midagi järele suudavad teha, näitab aeg. Keegi siin enne soovitas viimase malli Canoni dinosaurust – suurt kolakat peegliga 33MPix kaamerat. Jah, mõned armastavad dinosauruseid, aga minumeelest, kui poolkaader, siis olgu vähemalt väike! Kui kolakat tahta, siis juba täiskaader. Iseasi, kui palju täiskaader kallimaks läheb kogu komplektina…
Kuna mul endal Fujiga kogemust pole, siis ei tea seda kiita ega laita.
Sonyle saab väga häid ja väga kalleid objesid. Aga ka mõistliku hinnaga tavalisi, mille kvaliteedivahe väga kallitega võrreldes on minimaalne. Näiteks siin eespool PS-i mainitud GMaster objed on v.o. ainult 5% paremad pildikvaliteedilt, aga 3 korda kallimad. Normaalne obje, mis A6400 väga hästi ära toidab, maksab mingi 600-700 eurikut, GM üle kahe tonni. Keegi super-prof v.o. vajab sihukest GM-i, tavalise hobipiltniku käes ei tule aga vahe üldse välja.
Väga hea ülevaade objedest:
https://briansmith.com/aps-e-mount-lenses-for-sony-mirrorless-cameras/
Pisikesele aparadile v.o. üks universaalsemaid objesid on: Sony E 16-70mm F4 ZA OSS APS-C. Mitte eriti odav, aga selle raha eest saab kvaliteeti küllaga. Ava 4 kogu zoomi ulatuses on tugev eelis võrreldes nn kitikatega.

petslane

Miks canon eos m6 mark 2 valikusta välja jäeti?

(delta kirjutab): Jah, seda canonit peaks ka uurima. Mida rahvas sellest arvab?
Kuidas kvaliteet võrreldes Sonyga?

(enn kirjutab): delta kirjutas:

Jah, seda canonit peaks ka uurima. Mida rahvas sellest arvab?
Kuidas kvaliteet võrreldes Sonyga?

Seda Canonit pole ju vist veel siin müügiski. Arvamused tulevad seega internetivõrdluste põhjal, mida võid isegi lõputult otsida. Iseasi, mida see sulle annab…

[%sig%]

H. P. kirjutas:

Miks canon eos m6 mark 2 valikusta välja jäeti?

Loogiline ju, inimene ei jõua maailma kõiki variante läbi uurida. Valib 3 kõige lubavamat ja küsib nende kohta. Igati mõistlik lähenemine.

Ja tolle Canoni ma jätaks valikust välja juba eriti lollaka pildiotsija pärast :stuck_out_tongue:
Pisike kompaktne kaamera, tahad kiiresti kotist välja võtta, klõpsida ja siis pead mingit suurt punni katusele hakkama installima enne pildistamist…

petslane

Youtube on m6ii vaimustunuid reviewsid täis.

Raske valik t6esti, v6ta, mis tahad, k6ik toovad pildi ära. Video poolest eelistaks m6ii canonit. Uus tutikas sensor ikkagi.

Stilli poolest eelistaks sonyt, 6400, eriti kui loomi pildistad. V6i siis selle sony asemel hoopis odavamat canonit, eos m 200. Seegi tulekul.

See peaks minema moblaga pildistajatele, press release järgi.