(Eesti) fotokunsti kollektsionäärid

Ega vist Eesti fotokunsti kollektsionääridel mingit eraldi foorumit vms ei ole? Toimuvad mingid üritused kuhu kokku tulevad? Nimelt sooviks uurida kas keegi oleks huvitatud 1973. a. pildistatud aktifotost, fotograafi poolt raamitud. Autoriks Ain Kimber.

“Fotograafina oli ta iseõppija, kes 1978. aastaks jõudis oma tehniliste ja loominguliste võimete poolest fotomeistri austava staatuseni. 1973. aastal avati Pärnus Ain Kimberi kuulus aktinäitus «Akt ja loodus», mida eksponeeriti Eesti eri paikades, kuid Tallinna väljapanekut ei lubatud.”

(enn kirjutab): Võid muidugi pakkuda osta.ee-s, kardan küll, et sellega rikkaks ei saa
Reeglina on sealne hinnaklass eurodes ühekohaline ;(
https://www.osta.ee/kategooria/kollektsioneerimine/fotod

[%sig%]

Fotomuuseumisse võib ju pakkuda, võibolla neil just seda pilti ei ole.

Eks osta.ee-s on peamiselt igasugused ajaloolised fotod, mis on mõõtmetelt väikesed, pole raamitud ja pole pildistatud mingilgi määral tuntud tegelase poolt. Tõenäolised sellised huvilised, kes kunstilist fotot austavad, ei viitsigi seal müügis olevat u. 1700 fotot läbi vaadata. :slight_smile:
Fotomuuseumis seda ei ole, küll aga Linnamuuseumis, nii et huvilised juba saavad soovi korral vaadata (Ain Kimber, “Nokturn”).

(As kirjutab): Palju neid originaalselt raamitud fotosid ei ole. Teadaolevalt lisaks muuseumile ühel end. riigikoguliikmel ja pangadirektoril. See võib sellele isegi mingi rahalise väärtuse anda. Ain Kimber ei olnud tundmatu mees Eesti fotokunstis. Pilt tehtud Pärnu rannas 1973.