(EIDAPERE KLAASIWABRIK): PARIM KÄTTE SATTUNUD ALLA 100€ TURUVÄÄRTUSEGA OBJEKTIIV?

Missugune on parim alla 100€ turuväärtusega objektiiv, mis iialgi kätte sattunud?

Omalt poolt kiidaks seda:
http://www.dyxum.com/reviews/lenses/Sigma-28mm-F1.8-Aspherical-High-Speed_review659.html

(tundub et suhteliselt harva liikuv, kuna seal “review” rubriigis ainult 4 hindajat).

Lisaks, kardan et poolkaadri ette pole seda eriti mõtet panna (pool valgusest ja teravusest läheb kaduma), aga 24MPix täiskaadri ees teeb küll väga head jälge.

Heli-Oss 44M-4 f2 58 mõmmõmmi on klaas mis rabas väga positiivses mõttes.
Nii positiivses mõttes et tekkis kange tahtmine lõu-pass filtrile hundipass anda ja sensorile tükk maad resot juurde saada.

Passivapoolelt äda-apteerus $0.50 äda-aptriga Nii-Konnale suht lähedale fokusseeruvana (kuid sedakorda makroobsemana) ning pokehh on asjal suht zeebimulline kuid seal kus pokehhi EI ole on joon sitaks terav…

PS. Tegu on oma sarja ühe parema mudeliga ehk asjaga millel on ka tänapäeval turuväärtus olemas ja hübriidkaamera korral on asi täiesti kasutuskõlbuline…

(Risto kirjutab): Takumar 50/1.4, Pentacon 135/2.8.
Hinnas gramm üles siis Flektogon 35/2.4.
Väga head nii Sony a7r kui ka speedboosteriga Fuji X-H1 ees on väga head olnud.

(pelle kirjutab): Eelmainitud helios 44, endale veel vene kraamist meeldivad jupiter 9(mille hind on vist küll veidi tõusnud) ja jupiter 37a. On mõned veel aga need kolm on lemmikud.
Kuna endal nikon siis nende jaoks hankisin ühe sony hübriidi. Vahepeal päris lahe nendega pilti teha.

(v kirjutab): Känuni 50 1,8 oli hea.

(marek kirjutab): nifty fifty on head. eriti cann-onni stm ja nikk-onni 1.8g

(Eidapere Klaasiwabrik kirjutab): -

Zoomobjektiividest kiidaks seda:
https://www.dyxum.com/reviews/lenses/Minolta-AF-24-85mm-F3.5-4.5_review29.html

Minolta Rokkor 50mm 1.7 muutis kunagi mu mõtlemist.
Ei julgenud oma Nikoni kola Baikali reisile kaasa tassida, muretsesin ühe odava SRT kere koos normaaliga. Kui reis läbi ja filmid ilmutatud ning aeg pilte teha ei jõudnud ära imestada. Kruti seda suurendit nii kui üles tahad detaili tuleb aga juurde.
Võtsingi siis testtabelid ja pildistasin üle need objektiivid mis olemas olid. Nikkorid 50/1.2; 50/1.4 ja 55mm 2.8 Micro Nikkori kõrvuti selle odava kakkulaga. Tollel ajal kasutuses olevad testtabelid andsid sellise filmi/ilmuti kombinatsioonis 5-10 joonepaari Rokkori kasuks. Hiljem sai kõik reprod 9x12 tasafilmi asemel pildistatud 35mm tehnilise filmi peale sellesama Rokkoriga.
Kiiks oli muidugi see, et Rokkori kontrast oli madal võrreldes Nikkori klaasiga. Tavamotiivide puhul oli tulemus selline plass, särata, eriti välguga sees pildistades olid tulemused jubedad.
Sarnaselt joonistav objektiiv on muideks ka legendaarne Canon FD 55mm f1.2 L S.S.C ASPHERICAL. Lahtisena pehme aga samas meeletu detailiga selles pehmes sumus.