(enn): vaw kommentaar pildile

Oma hämmastuseks ei suutnud uue kaamera otsingutel leida ühelgi võimalust lisada pildile VAW kommentaar, st lisada pildile suuline kommentaar, ehk mitte seda käsitsi sisse toksida. Samas on ju pea kõigil kaameratel video/heli võimekus

[%sig%]

(aivar kirjutab): Hästi ei saa aru miks sellist võimalust vaja on?Mida sa kommenteerida tahad?

(enn kirjutab): Reisil on mul tavaliselt kaamerakotis ka märkmik ja pastakas ning ma kirjutan üles, mis konkreetsel pildil on. Loomulikult, kui pildil on lehmakuju mererannas, siis ma tean niigi, et see on Ventspils. Alati pole see aga nii lihtne, kui päeva jooksul käid läbi mitmest linnast. Lihtne oleks ju lisada pildile kommentaar - sellest pildist alates Tukums. Jah, ma tean, mis asi on GPS, aga see eeldab hilisemat tööd kaardiga.

[%sig%]

(A.T. kirjutab): vanasti canoni 1D seerial oli se olemas, ilmselt on tänapäeval ka

(Luik kirjutab): Nikon D700 on olemas menüüs “Image comment”. Pole ise kasutanud, kas on seesama.

(enn kirjutab): Tänud viidanutele.
EOS 1D on täpselt see võimalus, mida ma silmas pidasin. Ta salvestab pildiga sama numbriga helifaili. Kahjuks ei kvalifitseeru 5-6 k€ maksev ja 1,5 kg raske kaamera kuidagi amatööri reisikaameraks.
D700 Image comment lisab pildile tekstifaili (mitte helifaili), mille saamiseks tuleb ekraanile manada klaviatuur ja siis sealt joystickuga tähthaaval teksti tippida…
Muidugi saaksin neid kommentaare ka näiteks moblasse lugeda, aga ma ei saa aru, miks ma ei saa kasutada kaamera olemasolevat funktsionaalsust.

[%sig%]

(A.T. kirjutab): liiga vaene oled lihtsalt et sellist asja kasutada, mis siin aru on saada :slight_smile:

Kas su jap-ponskiii magniita-föön er hightehh udupeen “kaamera” videot teha mõistab? Kui jahh, siis laekudes mingisse paika, lükkad kaamera video peale ja ütled Kaadritaugse Häälega nt “Punnjaba Potitehas”. Kui video karakteristikud suht alla stepid, siis on faili maht vägagi olematu ja konkreetne videoklipp on järgneva pildiseeria audio-kommentaariks.

Kuna nii-ehk-nii klõpsid terve posu pilte, siis pole ühe ja üksiku pildi kommenteerimisel erilist mõttekust ehk see on ilmselt ka see põhjus, miks ühe pildi kommenteerimine üldjuhul üleliia elegantselt lahendatud ei ole…

PS. See et tuhandeid €urikuid maksval seadeldisel on GPS pigem haruldane erand kui reegel, on muidugi omaette nutukoht…

go-pro pähe teippida! :)enn kirjutas:

Oma hämmastuseks ei suutnud uue kaamera otsingutel leida
ühelgi võimalust lisada pildile VAW kommentaar, st lisada
pildile suuline kommentaar, ehk mitte seda käsitsi sisse
toksida. Samas on ju pea kõigil kaameratel video/heli
võimekus

(iiiii kirjutab): See kirjutatav kommentaar on isegi kõva lisa juba, paljuel kaameratel pole sedagi. Häälkommentaari jaoks pead tõesti kõvema profiklassi riista ostma, muud varianti pole. Eks aja jooksul asjad muutuvad ja ilmselt varsti saab ka algajaklassi kaameral seda teha, samas profiriistadel tulevad jälle uued ihaldusväärsed lisad juurde, mida taga nutta…

(enn kirjutab): Tundub tõesti, et MJ soovitatud lahendus on ainus reaalne. Eks ta veidi meenutab küll pärasoole ravimist ninasõõrmete kaudu. Vähemalt sain kinnitust esialgsele oletusele. Samas, ega see märkmik fotokotis eriti palju ruumi kah ei võta.

[%sig%]

(DaStoned kirjutab): Ma lahendan sama mure nii, et igas kohas kus reisil kaamera välja võtan, teen telefoniga ühe klõpsu (GPS on sees).
Koju jõudes tõmban pildid sisse nii, et kaamera ja telefoni pildid satuvad samasse kataloogi üksteisega vaheliti, aga Lightroom näitab neid ajaliselt õiges järjestuses.

Kuna Lightroom teab ja näitab kenasti iga mobiiliklõpsu kohta “Map” vaates asukohta, siis seda klõpsu ümbritsevate võtete asukoht on samuti üsna täpselt teada.

Selle loo kõige nõrgem külg on see, et telefon teab õiget ajatsooni ise, aga kaamerale unustan ma eranditult iga kord esimesel päeval õige ajatsooni panna. Seega tuleb Lightroomis täiendavalt ajavahe võrra tunde liita või lahutada.

(Guido kirjutab): Telefoniga saab seda heliklipiga pilti ka teha. Google kaamera programmis ei mäleta seda funktsiooni aga Samsungi variandil on küll ja küllap teistelgi.

Saada krediiti, selge ja konkurentsivõimeline laenu
rahastamise teenused, laenuraha alates € 3000 kuni € 50.000. väga kiire ja usaldusväärne teenus.
Pakkuda kättesaadav kõigile, kes vajavad raha valmis mõistma mõned nende vajadustele.

Pakkuda saadaval ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis vajavad raha oma tegevuse
Lisateavet leiate veebilehelt või kirjutage www.creditssocialfinance.ueuo.com järgmised mail: [email protected]

Kuulutus reserveeritud ainult suurte inimeste nõusolekul oma faili

Ocean Laenuandjad ja hüpoteegid Limited väikeste ja suurte laenusummade 2%.

Tere taotleda laenu, et rahastada oma äri, pakume eralaenude,
  äri- ja isikliku laenu väga madalad intressimäärad nii madal kui 2% ĂĽhe aasta jooksul kuni 30 aastat tagasimakse perioodi kõikjal maailmas. Pakume laenu 1000 kuni mis tahes summa, mida taotleda, võtke meiega täna E; [email protected]

+447087694046

(THOMPSON GARY kirjutab): Tere !

Kas teil on vaja seaduslikku ja kiiret laenuteenust?

Rakenda nĂĽĂĽd ja saad oma raha kiiresti!

• Asukoht vahemikus 5000 kuni 50 miljonit
  • Vali 1–30 aasta jooksul tagasimaksmiseks.
  • Paindlikud laenutingimused.
    Võtke meiega ĂĽhendust e-posti teel: [email protected]

Kõik need ja muud, võtke meiega ühendust.
Täisnimi: …
Telefoninumber:…
Kuu sissetulek: …
Riik …
Laenu eesmärk …
Vajalik summa …
Laenu staatus …
Kestus: …
Võtke meiega ĂĽhendust e-posti teel: [email protected]
Juhtimine.
Võta krediidi kiireks kohe !!!

(Lmao kirjutab): Kuidas praeguse aja kaameratel selle lisavõimalusega on?

tee video ja mölise peale .