Eos 7d mark 2

Nüüd on palju uusi asju peale tulnud, apsc hübriide ja dslr d80 näiteks (va need mis pole veel tulnud aga oodatakse) kas selle pildi kvaliteet on ammendunud kasutajaid juba? Või pildistaks edasi? Küsimuse püstitamine on seoses huvi selle kaamera suhtes, hobikorras kasutan 7d ja a6300.

(enn kirjutab): Ainus dslr d80, mida mina tean, on Nikon D80, mis tuli välja aastal 2006…
Ja mida kuradit tähendab küsimus- kas selle pildi kvaliteet on ammendunud kasutajaid juba??

[%sig%]

C 80D ilmselt, ja et kas on m6tet osta …

(JV kirjutab): Kvaliteedi ammendumine on pildistaja enda silmades. Kui endale tundub, et vaja midagi uuemat, siis osta - alati on seal midagi väga head ja edasiviivat. Olen kuulanud ka teisi (et ära osta ja varem ostnud-kasutanud palju vanu) kuid uut ostes saanud just vastupidise kogemuse.

(em kirjutab): Ma ei osta kunagi kõige uuemat, vaid eelviimase mudeli. Rahaline vahe päris korralik, sest kui uus tuleb, siis eelmise hind kukub tublisti.

(aivar kirjutab): Kõik poolkaader kaamerad on end ammu ammendanud.
Mitteüks pro fotograaf ei kasuta enam APS-C sensoriga kaamerat.Kõik pildistavad täiskaader kaameratega.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Mitteüks pro fotograaf ei kasuta enam APS-C sensoriga
kaamerat.Kõik pildistavad täiskaader kaameratega.

Kas asjaolu, et pro autojuht sõidab krusa või rekkaga, takistab kuidagi amatöörautojuhil sõiduautoga sõitmist?

[%sig%]

Võta DxOmark ja vaata eeltoodud kaamerate sensoritestide graafikuid.
NB! Vaata justnimelt measurements kaardilt graafikuid, seda eriti dünaamika ja SNR osas ja proovi nendest aru saada ja proovi aru saada millistes oludes millisest karakteristikust sulle kõige rohkem abi on. Skoori number on tore kuid praktikas kasutu!

Canoni poolekaadrilised on läbi aegade olnud Tööstuskatastroofilise sensoriga, Sony sensorid (as Nikon, Pentax või Sony keres, vahet suurt pole), on tuntav jõnks paremad. Seda ERITI dünaamika (ülioluline maastikufotol kuid abiks igalpool mujal) karakteristikus.

Siin võrdluses 7d, 7dMkII ja a7rIII
https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A7R-III-versus-Canon-EOS-7D-Mark-II-versus-Canon-EOS-7D___1187_977_619

Pildi kvaliteedi ammendumine – kui mingi nokk oma uue sileda-saleda-tipp-kolme-kaamera-nutuföönga võtab samades tingimustes tehniliselt parema klõpsu kui sina oma loperdava peegliga tehnoloogiareliktist välja pigistada suudad siis ON selle plönni kvaliteet ka ammendunud, kui sina saad parema klõpsu siis (veel) mitte.

Hetkel ON suht selgelt ammendunud 1-toll sensorite kvaliteet ja veerandikaadriline on suht piiripeal. Kuna ka poolekaadriliseni väga pikka teed ei ole, siis ongi enamus arendusest läinud täiekaadriliste ja keskformaadi peale ehk ka siitpoolt selge ja soe soovitus – kui hakkad juba raha kaamera peale kulutama siis osta KOHE täiekaadriline. Kas järelturult laperdava peegliga tehnoloogiarelikt või uuelt turult hübriid on Kompromissiküsimus.

Paneks siia veel ühe tabeli, inimesel on ju polka sonka ka kotis olemas.

https://www.dxomark.com/Cameras/Sony/A6300

Ma keskenduks just sellele kaamerale, igasuguse C kola müügist saaks objektiive juurde. Ja kui autofookusega rahul pole, siis vahetaks a6300 hoopis a6400 vastu. Mitu erinevat süsteemi koduses majapidamises ei ole teab mis mõtekas.

Tänud teema suunamise eest!

(henry kirjutab): dxo puhul peab arvestama sellega, et canon seda ei rahasta, kül laga mõned teised tootjad

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Ja kui autofookusega rahul
pole, siis vahetaks a6300 hoopis a6400 vastu.

Lihtsalt vahemärkuse korras- Peeter, mulle jääb veidi arusaamatuks Sony numeratsiooni loogika. Üle 2 aasta tagasi lasid nad välja a6500 ja nüüd siis tuli välja a6400

[%sig%]

Mulle ka.

(Can kirjutab): Järelikult on kaamerad stemaks läinud.

Känn-onn võib:

.1 Kaevata DxO valede mõõtmistulemuste pärast kohtusse. Kuna seda tehtud ei ole, siis võib oletada et sama metoodika annab suht sama tulemuse(tuse) ka teistes lääbides…

.2 Panna püsti mingi muu fotokola testimise saidi, mis haibib neid funktsioone ja omadusi, mis känn-onni üle keskpärase välja kukuvad. Kuna midagi sellist mulleteadaolevalt ei eksisteeri, siis võib karta et selliseid omadusi lihtlabaselt ei ole…

(henry kirjutab): canon lihtsalt ei hakka sellise jamaga tegelema, ta müüb niigi paremini kui teised, aga sina usu kinnimakstud müügiloba edasi

Canoni hoiak turu kokku kuivamise ootusest paraku annab s6numi passivsuse “m6istlikkuseks tekemisest”.

Vägagi usutav, seda arvavad ka teised.

https://www.thephoblographer.com/2019/02/10/4-years-on-samsungs-nx500-is-still-dxomarks-2-aps-c-camera/amp/

(AV kirjutab): See on turumajandus. Toote arendamiseks peab olema teatav hulk ostjaid kes oleks nõus selle kinni maksma. Enamikule neist kes veel ikka soovivad fotoka, mitte fööniga pildistada on praegusest fotokate hinna-kvaliteedi suhtest küll ja veel. Paljud meist soostuks välja käima lisapappi mingite mõne lisapiksli või stopi eest mida reaalselt oma piltide vaatamisel ei eristagi.

(Filmijuss kirjutab): Sony ongi ebaloogiline oma asjades ja seda juba väga ammu aegades tagasi minnes, ükskõik millise seadmea tegu ka poleks…

Filmijuss