EOS R

(aivar kirjutab): Canon RF 28-70mm f/2L USM kaalub 1.5 kg !!! Super kerge hübriid oma väga kergete objektiividega.

Võsajeekimil on nüüd suu mulda täis. Tal on ainuke lootus veel sõna saada, kui DxO oma dinaamika testiga välja tuleb. Praeguste juttude põhjal on Z täielik plönn. Canon ei ole Sony eelmist põlvkonda kopeerinud, vaid mõned kellad ja viled on Sony-st paremini lahendatud. Tõsine asi.

Mis lauluke see nüüd oli? Kas kirjutaja ise ka oma mulast aru sai?
Et töötaval elukutselisel pole sobiva hea tööriista jaoks raha? Mingi laiava jõmmi psühholoogia…

(henry kirjutab): siin testitud vähese valgusega oludes kaevanduses
https://www.canon-europe.com/pro/stories/eos-r-daniel-etter/

Hämmastavad isiklikud vaevad see tehnoporno tekitanud :slight_smile:

Inimesel on sügavad vaevad (meie-vormis) vaevlevate, tegelikkuses oma olematute (mitmuses) z-kerede ette olematute canoni torude adapterdajatega. Mida ta praegu kasutab oma z-aukude ees? pole z-objektiive, pole metabo-sid nendele canoniR sobitamiseks jne. Aga vannabi emotsioonid lainetavad

Aga tõsi see Canoni objektiivi-uhkus on, ise ka püsin kindlalt just unikaalsete lainurkade ja shiftide tõttu canoni paadis. Ja kaamera kere on võrreldes sonyga kätte võtta ikka hoopis teine asi. Seda on raske seletada veebis numbrikiimlejatele. Iga asjaga saab muidugi midagi teha…
Kellele miski on sobinud, see on ammu ka õige leidnud, mitte ei ähi tühja.

Vannabi loeb veebis spekke ja masturbeerib numbrite kallal, töö tehakse päris riistadega, mis võetakse kotist ja olemasolev töö-objektiiv pannakse usaldatava ja mugava kere ette jne.
Profid vaatavad neid tulevikumasinate numbreid suunana, mitte tänaste isikliku kiima ja viha äratajatena.

(henry kirjutab): huvitav asjaolu, et Canonil on juba ajaloos korra olnud R mount oma esimesel peegelkaameral.
https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_R_lens_mount

No see RF on veidi segadusse ajav. Tahaks kohe oma Leica M39 kollektsiooniga uut keret trukkima hakata. Muus osas, las koerad hauguvad, karavan liigub edasi, hea et 6dmkii ei soetanud, ootus tasus ära.

(naer saalis kirjutab): 4k videot filmib see Canoni “imekaamera” 1,7x crop´ga.

PS tungival soovil ka siitpoolt mõned mõtted. lähtuvalt esialgsest speccist ehk nüüd tasub ära oodata põhjalikumad testitulemused kuid esimesel pilgul:

  1. GPS-u EI OLE (selle raha ja kubatuuri juures). Sa näed ja sa ei viruta (500-m meteoriidiga)…

  2. Stabikat ei ole. Misasja? Hübriidkaamera ja EI ole keresisest stabikat. See ON TASE…

  3. Teist mälukaardikohta ei ole. Ok midagi saab kompenseerida WiFi/BluTu-ga. Loodetavasti.

Kokkuvõttes jääb mulje et nii Nii-Konn kui Cänn-Onn tegid hübriidi suuresosas tegemise pärast et teistel on nää meil on nüüd kaa. Kellele see kaamera on mõeldud? Loodusfotograafile? turistile? reporterile? stuudiotööks? nutufööni-põlvkonnale? Igaühe jaoks on sellel kaameral mingi arvestatav dealbreaker ning suht sama ka Nikonil ehk ootame ära mida Pana meile pakub…

PS. Aktivapoolelt on Canonil vähemasti 35mm klaas 35mm.tuuri ja mitte 50mm nagu Nikonil…

(apeks kirjutab): Lisaks võrreldes 5D_IV -ga ja 6D_II -ga:
4. Aku kestvus kordades väiksem
5. Kaal ja mõõdud ei ole oluliselt vähenenud
6. 6DII hind 2 x odavam (ja sisaldab GPS-i)
Harrastajana loodan, et 6D kestab mul järgmise R versioonini. Kui ei, siis hetke-eelistus on 6D_II.

(henry kirjutab): Mitu gps-i teil siis kaasa vaja on, moblas ju olemas ja sinihammas annab info kaamerasse.

(tom2 kirjutab): Henry kirjutas:

huvitav asjaolu, et Canonil on juba ajaloos korra olnud R mount oma esimesel peegelkaameral.

Uus on RF.

(K kirjutab): Miks hübriid peab olema võrdusmärgiga “väike/kompaktne”? Peeglit küll pole sees, aga selle eest saab sinna midagi muud panna ja minu arust on olulisem ergonoomika kui kompaktsus. Sonyga pildistades pidevalt krutib ISO valikuketas end kuskile poole ära, ei ole ju mugav kasutada.

Vigadest õpitakse, uutel Sony-del on ketas jäigem. Nuppe võiks rohkem olla küll.

(enn kirjutab): Tom Hogan oma blogis ütleb, et nii Canoni, Nikoni kui ka Sony FF mirrorlessid teevad kindlasti suurepäraseid pilte, määravaks saab (nagu ka auto ostul) tunne sisseistumisel (kaamera menüüd, nuppude asetus etc)
Keegi ei vali ju ka abielludes naist, lähtudes vaid strateegilistest mõõtudest :slight_smile:

[%sig%]

Mu meelest on brändi-frustratsioon just raamistiku suutmatus sulle vajalikke asju teha. Ja iga normaal-zuumist erineva asja jaoks kahtlasi adaptereid otsida, millega töö juures selgub uus (frusratsioonivaba!) üllatus, et ei tööta see või teine asi, välk ei jaga enam asju, af jama, peenelt programmeritud kaks ainsamat juhtnuppu lolliks läinud …

Erinevalt naisevõtust on kaameravalik ikka tõsine asi… :slight_smile:

(apeks kirjutab): Hea mõnus, kui ei pea mitme seadmega üheaegselt sehkendama. GPS sööb parajalt akut. Kaamera akusid on niikuinii mitu tk kaasas ja selle GPS ei võta mul üle 1 aku päevas, telefoni aku võib aga ebasobival hetkel tühi olla.

(nutipede kirjutab): GPS puudub kaameral??? Appi, kuidas nii on võimalik pilte teha sellega? Loodetavasti SIM-kaardi saab ikka sisse panna ja netti kasutada? Mp3 mängija, kalkulaator ja sõnaraamat peaks olema iseenesestmõistetavad fuktsioonid, mis kindlasti olemas on?

(henry kirjutab): Peeglita kaameras söövad peale gps-i ka ekraan,el.pildiotsija ja sensor pidevalt akut ja eks seepärast ongi gps välja jäätud. Selle poolest on peegelkaamera selgelt ökonoomsem ja saab gps-i lubada. Siis pead ikka peegelkaamera juurde jääma.