EOS R

(henry kirjutab): kas sul tekkis kahtlus, et keegi ei tea, et sensor asub peegli taga, või mida täpsemalt öelda tahtsid?

(henry kirjutab): mihk ei tea ise mida ta väidab, eespool väitis, et 5dmk4 on 60 faasituvastusega punkti sensoril ja PS arvas ka, et jo ikka mõni on mille peale mina postitasin dual pixeli lingid. See peaks siin foorumis igale osalejale selge olema, et sensori faasituvastust saab ainult liveview ja video korral kasutada kui peegel üleval on.

A kus sa siis peegeldumatut üldse kasutad?

Mirrori less pidi sul olema, mis teed temaga?

(Ardo kirjutab): Vahelehõikena julgen öelda MetsJeesusele, et tegelikult DualPixel lahendus Canonil siiski toimib sh üldse mitte halvasti - ei oska võrrelda Sony lahendustega, kuna ei igatse (Sony kered ei istu paraku ka kätte, ergonoomika minu jaoks jätab soovida). Kindlasti aga ei meeldiks teha tööd ainult telekat vaadates ehk siis peegli olemasolu silmade tervisest lähtuvalt on juba ülitugev eelistus. Et pildistan võrdlemisi palju sporti, siis peeglil on sealgi omad plussid. Peegliga masinatel on omad plussid ja need jäävad veel pikaks ajaks, ma usun. :slight_smile:

(K kirjutab): Pole see sony liveview midagi nii hea, endal kogemus Canoni 6D ja Sony A7r2 ning julgen väita, et Canonil oli liveview kordades selgem ja fookuspunkti paika panek ka kõvasti lihtsam. Isegi kui vaadata tehtud pilti kaamera ekraanilt sisse suumituna, siis Sony omalt vaadatuna on see ikka väga kole vaatepilt, pilt ebaterav ja seetõttu ei tuvasta 100% ära kus hakkab ja lõpeb fookusala.

Ma ei teagi mitu % suurendust kaamera telekas näitab. Kus see kirjas on? Aga see on küll selge, kui on ikka suurendus ebaterav, siis on ka fail ebaterav. Pimedas tehtud mürane fail ongi kole, eriti jpg. A7R3 on punktivalikuga tunduvalt parem. Kui tahad Sony akude pidamatusest rääkima hakata, siis ütlen ette ära, uutel on super akud.

(K kirjutab): Canoni ekraan oli sümpaatsem, aga vb ongi asi failis hoopis. Ebateravaid faile ma ei ole kaamerast “luubiga” uurinud, ikka neid mis on arvutis ka teravad. Akudest ma pole juttu teinud, neid mul mitu ja kõik saavad tühjaks.

Ma olen korraga kümmetkond kaamera ekraani näinud, pildistatud samade seadetega sama objekti, samas valguses. Nagu ööd ja päevad. Võsajeekim võiks Jaapani keisrile noomituse teha ekraanimajanduse katastrofaalse olukorra tõttu. Seepärast ongi kalibreeritud monitor ainuke vahend nii särituse kui värvuste määramiseks ja muutmiseks.

(K kirjutab): Ma ise sellist katset teinud pole, aga ma usun ka, et erinevused on sees!

(henry kirjutab): Canon R müüb 2x rohkem kui Nikon Z6 ja Z7 kokku

Canon on alati rohkem müünud, midaiganes asju, koopiamasinaid näiteks.

(K kirjutab): Kaamera arengule on see jällegi pidur. Kui inimesed on nõus raha välja käima “tavalise” kaamera eest, siis pole mõtet raha innovatsioonile kulutada ja parem on lasta see teistel läbi elada.
Ootasin kaua Canonilt korralikku hübriidi, veel ei teagi kas see R-gi korralik on, pole saanud ise proovida. Aga ootan juba järgmist eos R-i, et siis teha otsus, kas kolida Sonylt tagasi Canonile. Sony muidugi igati tore kaamera, aga kuidagi ei ole see nagu tahaks.

(aivar kirjutab): Fotoportaal Photorumors valis 2018 aasta halvima(d) kaamera(d)
Ülekaaluka võidu sai Canoni kaamerad eesotsas Canon EOS R´ga.
https://photorumors.com/2018/12/19/2018-worst-camera-of-the-year-award-vote-now/

(henry kirjutab): Cänonimeestel pole aega käia nikoni ja sony foorumistes trollimas ja miinuseid panemas, aeg kulub pildistamisele.
Head uut cänoniaastat!!!

(K kirjutab): Käisin detsembri lõpus Photopointist läbi ja proovisin poes ise eos R-i ära ning saan vaid tõdeda, et nüüd ootan veel rohkem järgmist R-i. Menüüs leidsin asjad kiirelt üles ja ei pidanud ringi sobrama nagu Sonyga siiani teen, kuigi ma ei olnud Canonit juba aasta aega käes hoidnud. Puutetundlik liugur toimis kenasti, samuti toimis ka ekraanilt fookuspunkti valik näppu ekraanil liigutades. Meeldis ka objektiivi ees olev lisa valikurõngas. Täheldasin ka ühe nn negatiivse asja, kui kaamerat liigutada kiiremini vasakule-paremale siis ei olnud pildiotsija täitsa selge ja pilt kergelt udune. Eelistanud oleksin ka ekraani kõrval valikuketast mitte lihtsalt nuppe.
Kasutasin kohe võimalust ja proovisin ka Nikoni Z-i käes hoida ja minule ei sobinud, polnud nii mugav ja kadus kuidagi kätte ära, polnud kuidagi kindlat haaret.

Mootoritega välgu pea pööramine ei ole miski AI. Esimese asjana tuli meelde helipuldi heeblite liigutamine mälu ja mootorite abil, juba mitukümmend analoogset aastat tagasi. Selliseid tuimi roboteid on kõik tehased täis juba million aega tagasi. Kui välgupea otsustaks sinu eest ise, kuidas nina vari pildile jätta, kas rembranti või liblikat või kontrat, siis räägi meile AI-st.

(henry kirjutab): ise ta vist ei õpi midagi aga mõõdab ära kõik kaugused ja sissesöödetud intelligentsi alusel arvutab nurgad ja pöörab ja keerab kuhu vaja

(enn kirjutab): Tuletab meelde omaaegset pesupulbri reklaami, mis pidi sisaldama intelligentseid molekule ning tänu neile pesu eriti puhtaks pesema :slight_smile:

[%sig%]

(henry kirjutab): iseõppiv pesupulber oleks küll kõva sõna, näiteks satub mingi uut tüüpi mustus mida ta siis õpib eemaldama