EOS R

(K kirjutab): Ma ise sellist katset teinud pole, aga ma usun ka, et erinevused on sees!

(henry kirjutab): Canon R müüb 2x rohkem kui Nikon Z6 ja Z7 kokku

Canon on alati rohkem müünud, midaiganes asju, koopiamasinaid näiteks.

(K kirjutab): Kaamera arengule on see jällegi pidur. Kui inimesed on nõus raha välja käima “tavalise” kaamera eest, siis pole mõtet raha innovatsioonile kulutada ja parem on lasta see teistel läbi elada.
Ootasin kaua Canonilt korralikku hübriidi, veel ei teagi kas see R-gi korralik on, pole saanud ise proovida. Aga ootan juba järgmist eos R-i, et siis teha otsus, kas kolida Sonylt tagasi Canonile. Sony muidugi igati tore kaamera, aga kuidagi ei ole see nagu tahaks.

(aivar kirjutab): Fotoportaal Photorumors valis 2018 aasta halvima(d) kaamera(d)
Ülekaaluka võidu sai Canoni kaamerad eesotsas Canon EOS R´ga.
https://photorumors.com/2018/12/19/2018-worst-camera-of-the-year-award-vote-now/

(henry kirjutab): Cänonimeestel pole aega käia nikoni ja sony foorumistes trollimas ja miinuseid panemas, aeg kulub pildistamisele.
Head uut cänoniaastat!!!

(K kirjutab): Käisin detsembri lõpus Photopointist läbi ja proovisin poes ise eos R-i ära ning saan vaid tõdeda, et nüüd ootan veel rohkem järgmist R-i. Menüüs leidsin asjad kiirelt üles ja ei pidanud ringi sobrama nagu Sonyga siiani teen, kuigi ma ei olnud Canonit juba aasta aega käes hoidnud. Puutetundlik liugur toimis kenasti, samuti toimis ka ekraanilt fookuspunkti valik näppu ekraanil liigutades. Meeldis ka objektiivi ees olev lisa valikurõngas. Täheldasin ka ühe nn negatiivse asja, kui kaamerat liigutada kiiremini vasakule-paremale siis ei olnud pildiotsija täitsa selge ja pilt kergelt udune. Eelistanud oleksin ka ekraani kõrval valikuketast mitte lihtsalt nuppe.
Kasutasin kohe võimalust ja proovisin ka Nikoni Z-i käes hoida ja minule ei sobinud, polnud nii mugav ja kadus kuidagi kätte ära, polnud kuidagi kindlat haaret.

Mootoritega välgu pea pööramine ei ole miski AI. Esimese asjana tuli meelde helipuldi heeblite liigutamine mälu ja mootorite abil, juba mitukümmend analoogset aastat tagasi. Selliseid tuimi roboteid on kõik tehased täis juba million aega tagasi. Kui välgupea otsustaks sinu eest ise, kuidas nina vari pildile jätta, kas rembranti või liblikat või kontrat, siis räägi meile AI-st.

(henry kirjutab): ise ta vist ei õpi midagi aga mõõdab ära kõik kaugused ja sissesöödetud intelligentsi alusel arvutab nurgad ja pöörab ja keerab kuhu vaja

(enn kirjutab): Tuletab meelde omaaegset pesupulbri reklaami, mis pidi sisaldama intelligentseid molekule ning tänu neile pesu eriti puhtaks pesema :slight_smile:

[%sig%]

(henry kirjutab): iseõppiv pesupulber oleks küll kõva sõna, näiteks satub mingi uut tüüpi mustus mida ta siis õpib eemaldama

(henry kirjutab): paljud ootasid PRO mudelit aga canon arvas teisiti, tuli R-st lahjem mudel

(mihk kirjutab): Hinnasõjahurraa võib lõppeda ka sellega, et J.C on ülejärgmisel sünniaastapäeval tagasi oma lätete juures ja toodab ainult koopiamasinaid… Fotoaparaatide turg on kahanev turg ja seal kõikidele tänastele olijatele ruumi pikalt ei jätku.

(henry kirjutab): Hinda võrreldakse jah kunagise 300D omaga kui arvestada raha väärtuse langust. 300D oli esimene alla 1000$ digipeegele.

(marek kirjutab): tubli jeesus ! natuke veel karjud aga haigeid välja mõeldud sõnu ei kasutanud :slight_smile:

(Rauno kirjutab): Oot, mis Canon see nüüd 1299 USD nüüd maksab? EOS R on ikkagi valus feil, pole midagi arutleda.

(enn kirjutab): https://www.dpreview.com/news/5589043753/the-canon-eos-rp-is-smaller-than-an-eos-rebel-t7i-and-will-cost-1300

[%sig%]

(Rauno kirjutab): RP on ju ka täiesti perses kaamera, video osas eriti.

(Taavi V kirjutab): Usas 1300$ meil 1600€. Igatahes on EOS RP üsna nukker lugu, Canoni poolt ära sandistatud.

(Taavi V kirjutab): Sonyl on A7II, soodsam ja ikka parem kui EOS RP.