EOS R

(Sulev kirjutab): AI on tehisintellekt. See tähendab ennekõike masina oskust ennast arendada. AI-ga fotoaparaat küsib kasutajalt, keda või mida ta täna pildistada tahab ja annab siis varasemale kogemusele ning sensoritest ja välistest infoallikatest saadud infole tuginedes soovitusi, kuidas parima tulemuseni jõuda. Näiteks metsa põtra pildistama minnes soovitab, kuhu põdra leidmiseks pöörata või kas üldse on lootust sellise ilmaga põtra leida. Teel põtrade juurde peab ta sinuga harivat vestlust põtrade bioloogiast, annab ülevaate, mis laadi fotosid põtradest kõige rohkem tehtud on, ja millised on kõige efektsemad.

(tom2 kirjutab): Henry kirjutas:

R-il on paar nuppu vähem kui 5D4-l aga on 2 lisa vidinat, objektiivil seadistatav ring
ja pildiotsija kõrval seadistatav puuteriba. Kuidas nendega harjuda ja kui kasulikud
nad on, saab alles näha.

Väga mugavad asjad, samuti on mugav läbi pildiotsija vaadates samal ajal pöidlaga ekraanil AF punkt sobivasse kohta vedada.

Canoni suurematel peegelkaameratel pikki aastaid peal olnud nupurea kadumine tahab siiski veidi harjumist.

(henry kirjutab): Põhiline kiun käib igalpool foorumites 1 kaarti ja 4k cropi kohta. Kui sul on vaja 2 kaarti ja croppimata 4k siis see kaamera ei ole sinu jaoks, vaata teisi marke aga ära vingu. Selle kaamera klientideks on mõeldud asjarmastajad kellele piisab 1 kaartist ja cropitud 4k-st, mitte proffid. Küll tuleb ka proffidele vastav kere.

(mihk kirjutab): Jo siis Canoni sõbrad-asjaarmastajad ootasid oma lemmikbrändilt, et kui lõpuks tuleb, siis tuleb “Vau !”. Aparaat tuli, aga “Vau !” jäi tulemata.

(klaas kirjutab): Õige, mida need HÄDAÄRIKAD nagu Sony, Nikon ja Canon jt trügivad oma uute suurte kaameratega 21.sajandi pildimasinate turule, kui neil isegi GPS-i ei ole. Ja aparaadid on neil ka arusaamatult suured ja mitte lapikud nagu nutitelefonid. Ja objektiivid on sama suured kui üle-eelmisel sajandil. Täielik antikvariaat !

(mis kirjutab): klaas kirjutas:

Ja aparaadid on neil ka

arusaamatult suured ja mitte lapikud nagu nutitelefonid.

Nagu ka Maa. :slight_smile:

(henry kirjutab): on sul ikka raske elu, iga päev pead sony müügitööd tegema ja vist tasu ka ei saa:)

(veel üks mõttetu mees kirjutab): Ei maksa unistada, et mingi KohalikÄrikas saab kunagi teada, miks suurtes korporatsioonides midagi kuidagi otsustatakse. Isegi kui mõni foorumikülastaja osaleb vastavatel strateegilistel nõupidamistel, on tal kohustus vaikida. Võime vaid spekuleerida.
Näiteks on teatud sotsiaalne grupp, kes soovib valetada selle kohta, kus nende müüdavad pildid on tehtud ehk neil on vaja mööda hiilida ostja nõudest „kui kaamera võimaldas, siis peab metainfos olema asukoht.“
Või viimaste EL isikuandmete töötlemise regulatsioonide valguses, vabalt võib mõne riigi seadus varsti sätestada „kui tehniline seade salvestab kasutaja asukohta siis peab kasutaja olema sellest selgelt informeeritud“ st igal päästikuvajutusel hoiatus „GPS on siselülitatud, kas jätkan?“ – see on see suund, kuhu maakera pöörab.
Teiselt poolt, kui suur on see kontingent, kes üleüldse viitsib asukohainfole mingit tähelepanu pöörata? Peale reisiblogijate ei tule nagu kedagi meelde ja nemad nii suurt kaasas nagunii ei tari.
Mobiiltelefonides on GPS hoopis teistel ajenditel, seal oli kõnede õigesse keskusesse suunamiseks asukoha teadmine algusest peale hädavajalik. Vahepalana, kui kunagi Eestis ühena esimestest maailmas juurutati triangulatsioonil põhist positsioneerimisüsteemi, siis oluliseks argumendiks oli hädaaabi kõne tegija asukoha kiire määramise vajadus ja siis kõik õhkasid härdalt: „aga ükskord muutuvad GPS seadmed nii väikeseks ja odavaks, et neid saab panna telefoni sisse“ (pildistamisvõimalusest hakati unistama aastaid hiljem).
Lineaarselt mõtleva MüügiJuku jaoks on muidugi lihtne – rohkem lisafunktsioone, rohkem parseldamisargumente, aga pärisinimeste maailmas kaalutakse otsuseid erinevate vaatenurkade valguses.
Mulle isiklikult emotsionaalselt kahtlemata meeldiks, et keegi salvestaks mu piltide juurde nende tegemise asukohad, et olla toeks vanainimese mälule, aga reaaselt vaataksin seda arvatavasti üliharva.

Mis ma tegelikult tahtsin öelda: vanasti kujutlesid psühhopaadid, et nad on kuningad, täna et tootaearendusjuhid - paradigmade muutus, ei enamat. Vabandust, see ei olnud vastus sellele küsimusele vaid arvamus, miks ei ole mõtet küsida.

veel üks mõttetu mees kirjutas:

Ei maksa unistada, et mingi KohalikÄrikas saab kunagi teada,
miks suurtes korporatsioonides midagi kuidagi otsustatakse.
Isegi kui mõni foorumikülastaja osaleb vastavatel
strateegilistel nõupidamistel, on tal kohustus vaikida.

Suurtes korporatsioonides istuvad nõupidamiseruumides tavalised väikesed inimesed, keda saatus on viinud suurkorporatsiooni vastvale positsioonile. Ja nende kohustus vaikida on täpselt samasugune nagu igal pool mujal: firma siseinfot ei levitata, vastasel korral saad kinga. Nad otsusavad täpselt nii hästi, kui nende grupi IQ lubab. Kui seal ei juhtu olema mõnda erilist geeniust ja visonääri, siis tulevad otsused banaalselt tavalised: proovime otsustada nagu teised ootavad või nagu keegi on juba enne teinud.

–
petslane

(henry kirjutab): autofookuse kohta sai asja selgemaks kĂĽll

H.P. kirjutas:

https://www.imaging-resource.com/news/2018/09/15/canon-eos-r-qa-with-the-canon-engineers

See on tore kuI canonivennikesed viitsivad tehnikainimese seisukohast oma lahendusi ära põhjendada.
Aga mulle tuli selle jutu peale meelde vanasõna esimese vasika kohta :slight_smile:
Ootame juba pingsalt EOS R mark 2-e, võibolla on selle väljatuleku hetkeks just uut kaamerat vaja…

–
petslane

(henry kirjutab): Sonyvennikesi üllatati esimestel versioonidel vertikaaltriipudega mis oli põhjustatud autofookuse punktidest sensoril mida pildi infos sony tehnoloogia ei võimalda kasutada. Triibud peidetakse softis kõrvalpunktide infoga. Canon on selles osas arenenum, ta kasutab igat pikslit nii autofookuse kui ka pildiinfo edastamiseks. Aga muidugi peksma peab ikka canonit.

henry kirjutas:

Sonyvennikesi ĂĽllatati esimestel versioonidel
vertikaaltriipudega mis oli põhjustatud autofookuse punktidest
sensoril mida pildi infos sony tehnoloogia ei võimalda
kasutada. Triibud peidetakse softis kõrvalpunktide infoga.

Just-just, seda ma esimese vasika all mõtlesingi:-)
Sonyl on kusjuures isegi kolmandal vasikal täiesti vihkamist väärt menüüd ja ma ei imestaks üldse kui nüüd 2 karu: Canon ja Nikon, kes talveunest üles ärkasid ja oma peeglivaba kaamera üllitasid, suudavad kaotatud aja ruttu tasa teha.

–
petslane

Tiit Veermäe kirjutas:

Ja veel kont: ma ei vaja wifit kaamerasse, kas wifi on ka
kuidagi kummirõngastega seotud? Nagu Brežnevi teosed pidid
vägisi ostma, kui tolmu tihendeid tahad

Wifi on siiski vajalikum omadus kui gps. Wifiga saab pildid kiirelt arvutisse, ilma et peaks kaarti välja kiskuma või juhet kuhugi toppima. Wifiga saab moblast või padist teha kaugjuhtimispuldi, nii et kaamera on statiivi peal, aga sina vahid kaamera ekraanipilti padi ekraanilt ja paljud kontrollnupud ka seal kaugjuhitavad. Ilmselt saab üle wifi mitmeid muidki kasulikke võimalusi, peale selle, et ta sööb veelgi kiiremini niigi lühikest aku aega.

–
petslane

(marek kirjutab): eks oleneb mida kasutad ka. nii-konn on wifi kaudu rämps. can-onnn täitsa ok oma appidega ja ühilduvusega.
sooo-onni kohalt ei tea.

Tiit Veermäe kirjutas:

Juhtimispult on traadiga kindlalt kiirem ja täpsem. Paremad
riistad teevad kaameraga suhtlemiseks küll oma võrgu, aga kui
sagedus on sodi täis, ei aita see ka.
Ăśldiselt on wifi sagedused igasuguste nutiasendajatega nii
reostatud, et drooniga tihti probleeme pildi nägemisega
kesklinnas ja nn ärimajade ümber. Kuskil metsas ja rabas ehk
kolme jpg saatmisel rohkem abiks.

Just-just.
Tervet kaarditäit kama on kindlasti lugejaga kiirem, aga kui parasjagu vaja 3 või 5 klõpsu teha ja need kohe masinasse, siis wifi käepärasem. Eriti kui lugejat pole kaasas ja juhetki pole kuhugi toppida.
Ja mul siin paaril masinal kaugjuhtimine wifiga sööb aku 2x kiiremini tühjaks ja mingi väike viivitus on ka päästikul sees. Aga ikka kasutan aeg-ajalt, sest nii saab. Näiteks riputad kaamera puu otsa ja siis rahulikult eemal vaatad millal linnuke kaadrisse ilmub ja poseerima hakkab. Mingites teistes oludes võib muidugi juhtmega pult asjalikum olla – igaühele oma riist.
Aga jeesukese jalgu trampides nõutud gps-i ma enamasti ei vaevu sissegi lülitama, pole vaja tühja asja peale akut kulutada. Ja hiljem klõpsu tegemise koordinaate ma tähtsaks ei pea.

–
petslane

(A.T. kirjutab): Kella kõhus on hammasrattad ja vedru

(mihk kirjutab): Pikk emotsionaalne traktaat, aga kui suurt partiid GPS-iga kaameraid ise ostmas oled, kas 1000tk või 10000tk ? Või oled Jaapani tippseniilsete tippjuhtide poolt juhitavates firmades aktsionär ?

(tom2 kirjutab): Eks selle GPS-i vajalikkus sõltub pildistamise iseloomust. Kui kodunt kaugele ei lähe ja ainult tuttavates kohtades pildistada, siis tõesti pole tarvis. Maastikku pildistavad fotograafid jällegi tihtipeale kasutavad.

Samuti on pikemalt reisides kaamera GPS abiks. Ma liigun mõnikord mitu kuud järjest ringi, selle aja jooksul juhtub nii mõndagi ja mälu muutub valikuliseks. Kui siis lõpuks pilte üle vaatama hakata, siis harva küll, aga mõne pildiga võib olla päris tegemist, et meelde tuletada, kus see tehtud on.
Miks peakski tingimata teadma, kus pilt tehtud on? Aga äkki avastad alles arvutis pilti vaadates, et on väga hea pilt ja tahad uuesti tagasi minna veel paremat tegema?

Ilmselt on parim variant, kui mõnel kaameramudelil on GPS olemas. Need, kel vaja, ostavad siis konkreetse mudeli. EOS 6D oli ju saadaval lausa kahes versioonis, GPS-ga ja ilma. Mis tekitas küll ka segadust.
Ei juhtu ka midagi, kui kaameral on GPS olemas ja see välja lülitada, kui vaja pole.
Kui kaameral GPS-i pole, siis on seda märksa raskem sisse lülitada, kui vajadus tekib. :slight_smile:
Siin mainitud välised GPS moodulid, näiteks EOS 5D Mark III GP-E2, on ikka erilised kobakad, mida ei viitsi pidevalt kaamera peal hoida seal, kus seda tegelikult vaja on.

Ja kas sina tead seda? Või taas esitad oma ettekujutusi kui üldtunnustatuid fakte? Kui su küsimus peaks justkui viitama kellaturul nutikellade olulisele ülekaalule tavakelladest siis on su ettekujutus ekslik.
Ja üldiselt võiksid sa kõiki oma tiraade avada fraasiga “Mina arvan, et…”. See mida sa siin kirjutad on sinu isiklik (ja mõnikord väga kiivas) pilt maailmast.