EOS R

(tom2 kirjutab): Eks selle GPS-i vajalikkus sõltub pildistamise iseloomust. Kui kodunt kaugele ei lähe ja ainult tuttavates kohtades pildistada, siis tõesti pole tarvis. Maastikku pildistavad fotograafid jällegi tihtipeale kasutavad.

Samuti on pikemalt reisides kaamera GPS abiks. Ma liigun mõnikord mitu kuud järjest ringi, selle aja jooksul juhtub nii mõndagi ja mälu muutub valikuliseks. Kui siis lõpuks pilte üle vaatama hakata, siis harva küll, aga mõne pildiga võib olla päris tegemist, et meelde tuletada, kus see tehtud on.
Miks peakski tingimata teadma, kus pilt tehtud on? Aga äkki avastad alles arvutis pilti vaadates, et on väga hea pilt ja tahad uuesti tagasi minna veel paremat tegema?

Ilmselt on parim variant, kui mõnel kaameramudelil on GPS olemas. Need, kel vaja, ostavad siis konkreetse mudeli. EOS 6D oli ju saadaval lausa kahes versioonis, GPS-ga ja ilma. Mis tekitas küll ka segadust.
Ei juhtu ka midagi, kui kaameral on GPS olemas ja see välja lülitada, kui vaja pole.
Kui kaameral GPS-i pole, siis on seda märksa raskem sisse lülitada, kui vajadus tekib. :slight_smile:
Siin mainitud välised GPS moodulid, näiteks EOS 5D Mark III GP-E2, on ikka erilised kobakad, mida ei viitsi pidevalt kaamera peal hoida seal, kus seda tegelikult vaja on.

Ja kas sina tead seda? Või taas esitad oma ettekujutusi kui üldtunnustatuid fakte? Kui su küsimus peaks justkui viitama kellaturul nutikellade olulisele ülekaalule tavakelladest siis on su ettekujutus ekslik.
Ja üldiselt võiksid sa kõiki oma tiraade avada fraasiga “Mina arvan, et…”. See mida sa siin kirjutad on sinu isiklik (ja mõnikord väga kiivas) pilt maailmast.

(enn kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Tagasihoidlik küsimus – kui suure osa kõikide müüdavate
kellade turuosast moodustavad vedrut ja hammasrattaid
sisaldavad eksemplarid?

1,2 miljardist maailmas aastas müüdavast käekellast on 77% mehaanilised…
https://www.bizzbeesolutions.com/wp-content/uploads/2017/10/142_sample-market-research-watch-industry-worldwide.pdf

[%sig%]

(Pandres kirjutab): Mina eelistaks ka uue kaamera ostul gps-ga versiooni. Ja ma arvan et enamik kaamera ostjaid ei ole profid, kelle töövoog eeldab päeva või nädala lõpuks piltide üle vaatamist, arhiveerimist, kliendile edastamist jne. Looduses käies, reisides jne on pärast väga hea, kui on võimalik paljude piltide hulgast koordinaadi järgi otsida.

Tehnilisi probleeme ei maksa ka alahinnata: GPS võtab voolu ja mitte vähe ning sisselülitamise järel kulub aega, enne kui koordinaadi leiab. Telefoniga ei ole situatsioon otseselt võrreldav, sest telefon kasutab lisaks satelliitidele ka WIFI ja telefonijaamade andmeid. Samas saab voolutarvet reguleerida asukoha leidmise sagedust reguleerides (ei ole vaja pidevat trajektoori salvestada nagu spordikellal).

Ja kui kaamera sisse tõesti hästi ei mahu või võtab liiga palju voolu, siis võiks ju panna akutalla sisse? Mis seda takistab? Ja teise mälukaardi saaks ju ka sinna panna?

(A.T. kirjutab): proffid ei käi “looduses/reisil” proffidel on täitsa savi mingist gps-ist, proffidel on oluline milline fail kaamerast tuleb + ergonoomia

(Prohv kirjutab): Proff teeb jätkuvalt pilte ka 10 aastat vana kaameraga ja teenib nendega piisavalt. Internetinohik ainult nohiseb tehniliste numbrite peale ja pildi tegemiseni ei jõuagi. :slight_smile:

(henry kirjutab): Kas pildid kõik siiamaani tegemata kuna ei ole gpsi, tunnen kaasa aga tundub, et pead veel ootama jääma:)

(Pandres kirjutab): Ja EOS R kaamera ostjate hulgas on rohkem proffe või neid kes käivad “looduses ja reisil”?

(enn kirjutab): henry kirjutas:

Kas pildid kõik siiamaani tegemata kuna ei ole gpsi

Milleks iroonitseda? Mitte pildid ei jää tegemata, vaid EOS R jääb nii mõnelgi GPSi puudumise tõttu ostmata ja nad pildistavad vana GPS peegliga edasi.

[%sig%]

Ehk siis sinu pikad tiraadid lühidalt kokkuvõetult tähendavad et sa oled, sarnaselt enamikule eestlastele, liiga vaene et tänapäeva tippkaameraid osta.

Ja too mõni konkreetne näide, kus mõne kaameratootja või -müüja müügiosakond sind kui klienti on mõnitanud.

(henry kirjutab): See on esimene asi - vaadata oma pangaarvet/rahakotti. Viimaste kuulduste järgi algab eestis keskklass 1450€ puhtana kätte, see peaks asjaarmastajal fotograafil võimaldama 5 aastase vahega nii 2-3tuh.€ kulutada oma armastatud hobi peale küll. Kuna teema on täiskaader süsteemikaamerad, siis praeguseks saab odavaima sellise kere kätte uuena poest juba alla 1000€ paljukiidetud sensoritootjalt, kas see siis ei sobigi?. Tõsi, ilma gpsi, kahe kaardipesa ja 4k muuvita. Paljulaidetud tootjate esimesed linnukesed on üle poole kallimad aga loodetavasti tuleb ka odavamaid mudeleid ja vanemate hinnad ka langevad. Eks alati tuleb kompromisse teha kui rahakott ei kannata.

(apeks kirjutab): Lisan veel, et GPS salvestab piltidele ka abosluutkõrguse (mõnekümemeetrise täpsusega), mida saab kohe displeilt vaadata), mille tõttu mägedes (või ka allpool mere pinda) on üks info jälle automaatselt olemas. Reisil/matkal olles on 6D GPS koos raja salvestamisega (tavaliselt 1 min intervalliga) kogu aeg sisse lülitatud. Ööseks tõstan kaamera aku välja ja järgmisel hommikul laetud sisse (ainult talvel on olnud vajadus päeva keskel akut vahetada).
Huvid on erinevad ja ilmselt paljud ei kasuta kaamera GPS-i kunagi, aga ma ise ei kujuta ette oma kaamerat ilma GPS-ta.

MetsJeesus kirjutas:

Ma heameelega installiks kaamerasse nt video-api
mis võimaldaks näituseks filmida HDR-i jaoks vahelduva
säriajaga või siis foto-api mis viskaks automaagiliselt
äravõdisenud kaadrid minema, kasutakse sarivõtte
eelmiste-järgmiste kaadrite infot müratõrjeks-HDRiks,
süngiks pildid pilve jms. Üliõhukeses, kompaktses, kerges ja

Ilmselt su ideedel on menu, kas sa oled proovinud mõne kaameratootjafirma arendusosakonda tööle kandideerida?
Või veel parem – asutad stratup-i, hüüad natuke investorite poole oma parimaid ideesid, nad toovad sulle kotiga mõned sajad miljonid, paned aga tehnikud siblima ja teed canonitele-nikonitele-sonydele tuule alla? Vaba maa…


:stuck_out_tongue:

(Sulev kirjutab): MetsJeesus, ole nii lahke ja näita mõnd ägedamat telefoniga tehtud HDR-i! Tahaks aru saada, millest ma ilma olen jäänud! Ma ei ole head nutitelefoniga tehtud fotot veel näinud.

(henry kirjutab): Mitut arvutit on vaja kaasas tassida, nutifon on juba kujunenud võimsaks arvutiks mis igalühel taskus niikuinii. Sama funktsionaalsust fotokaamerasse ajada on ebaefektiivne ja mõttetu ning ei mõju rahakotile hästi. Nutifon ja kaamera on ühenduses sinihamba/nfc/wifi kaudu. Juba on realiseeritud gps info edastamine ja ka eelmainitud pilveteenus toimib, samuti kaamera distantskontroll. Notifoni saab igasugu appe treida mis videot/piltidega toimetavad edasi kui see on kaamerast edastatud.

Kasutan 6D mk II. GPSi ja WiFit ei ole kordagi kasutanud.
D750 vist korra sai sisse lülitatud aga Nikoni app on saatanast.

MetsJeesus kirjutas:

kas sa oled proovinud mõne kaameratootjafirma
arendusosakonda tööle kandideerida?
Selleks puudub suht igasugune VAJADUS – arendusosakonnad ON
välja tulnud meeletu hulga põnevate tehnoloogiate ja
järeltöötlustega – paraku jahh NUTIFONI-kaamerate
arendusosakonnad…

Novot, sa halad ja halad, aga kasu mitte mingisugust.
Tootjad toodavad ikka sedasama, mida nad harjunud tootma.
Ostjad ostavad üleüldiselt seda, mida nad tahavad ja mõnikord ka seda, mida müügimees neile pähe määrib.
Ja fotokala foorumi hala karavani kulgu ei sega.


petslane

(henry kirjutab): Eile Lihulas fotopäeval oli R kohal ja sain ka paar minutit näppida. Pole enne EVF-iga kokku puutunud ja see tundus esialgu imelik võrreldes optilisega. Fookuspunkti pöidlaga ekraanil libistada tundus isegi parem kui joistikuga aga puuteriba asemel eelistaksin ikkagi konkreetset rullikut. Objektiivide küljes see lisarõngas oleks võinud minu hinnangul olla kere küljes, siis oleks sama kõigil objektiividel, nüüd on uutel objektiivi ees otsas ja vanadel saab taha ülemineku külge. See on hea, et kõigil nuppudel saab valida mida sellega seadistada saab. Mul kannatab veel vana peegliga kerega pilti teha ja esialgu ostma ei torma, vaatab kevadel. Saksa e-poodides on komplekti hinnad juba nüüd eeltellimise ajal 200€ odavamad kui eestis.

(Sulev kirjutab): No aeg oleks juba sealmaal, et annad kaamerale käsu, et mine tee metsas paar kena põdrapilti, ja kaamera läheb käib ise ära. Ega hedonist siis sellise rahega, nagu praegu taevast tuleb, ise välja pildistama lähe!
Kui kaamera tõesti niimoodi ise metsas hulguks, siis nõuaks küll Jeesuse kombel kindlasti GPSi olemasolu, et oleks pilk ikka peal, ega kaamera ulakust ei tee ja hoopis loomaaeda pole pildistama läinud.

(Sulev kirjutab): Kas mõni asisem droon oskab juba ise metsast põdrad üles otsida?
Või on see samast ooperist, et osta rämpsu, sest gps on peal?