EOS R

(apeks kirjutab): Lisan veel, et GPS salvestab piltidele ka abosluutkõrguse (mõnekümemeetrise täpsusega), mida saab kohe displeilt vaadata), mille tõttu mägedes (või ka allpool mere pinda) on üks info jälle automaatselt olemas. Reisil/matkal olles on 6D GPS koos raja salvestamisega (tavaliselt 1 min intervalliga) kogu aeg sisse lülitatud. Ööseks tõstan kaamera aku välja ja järgmisel hommikul laetud sisse (ainult talvel on olnud vajadus päeva keskel akut vahetada).
Huvid on erinevad ja ilmselt paljud ei kasuta kaamera GPS-i kunagi, aga ma ise ei kujuta ette oma kaamerat ilma GPS-ta.

MetsJeesus kirjutas:

Ma heameelega installiks kaamerasse nt video-api
mis võimaldaks näituseks filmida HDR-i jaoks vahelduva
säriajaga või siis foto-api mis viskaks automaagiliselt
äravõdisenud kaadrid minema, kasutakse sarivõtte
eelmiste-järgmiste kaadrite infot müratõrjeks-HDRiks,
süngiks pildid pilve jms. Üliõhukeses, kompaktses, kerges ja

Ilmselt su ideedel on menu, kas sa oled proovinud mõne kaameratootjafirma arendusosakonda tööle kandideerida?
Või veel parem – asutad stratup-i, hüüad natuke investorite poole oma parimaid ideesid, nad toovad sulle kotiga mõned sajad miljonid, paned aga tehnikud siblima ja teed canonitele-nikonitele-sonydele tuule alla? Vaba maa…

:stuck_out_tongue:

(Sulev kirjutab): MetsJeesus, ole nii lahke ja näita mõnd ägedamat telefoniga tehtud HDR-i! Tahaks aru saada, millest ma ilma olen jäänud! Ma ei ole head nutitelefoniga tehtud fotot veel näinud.

(henry kirjutab): Mitut arvutit on vaja kaasas tassida, nutifon on juba kujunenud võimsaks arvutiks mis igalühel taskus niikuinii. Sama funktsionaalsust fotokaamerasse ajada on ebaefektiivne ja mõttetu ning ei mõju rahakotile hästi. Nutifon ja kaamera on ühenduses sinihamba/nfc/wifi kaudu. Juba on realiseeritud gps info edastamine ja ka eelmainitud pilveteenus toimib, samuti kaamera distantskontroll. Notifoni saab igasugu appe treida mis videot/piltidega toimetavad edasi kui see on kaamerast edastatud.

Kasutan 6D mk II. GPSi ja WiFit ei ole kordagi kasutanud.
D750 vist korra sai sisse lülitatud aga Nikoni app on saatanast.

MetsJeesus kirjutas:

kas sa oled proovinud mõne kaameratootjafirma
arendusosakonda tööle kandideerida?
Selleks puudub suht igasugune VAJADUS – arendusosakonnad ON
välja tulnud meeletu hulga põnevate tehnoloogiate ja
järeltöötlustega – paraku jahh NUTIFONI-kaamerate
arendusosakonnad…

Novot, sa halad ja halad, aga kasu mitte mingisugust.
Tootjad toodavad ikka sedasama, mida nad harjunud tootma.
Ostjad ostavad üleüldiselt seda, mida nad tahavad ja mõnikord ka seda, mida müügimees neile pähe määrib.
Ja fotokala foorumi hala karavani kulgu ei sega.

petslane

(henry kirjutab): Eile Lihulas fotopäeval oli R kohal ja sain ka paar minutit näppida. Pole enne EVF-iga kokku puutunud ja see tundus esialgu imelik võrreldes optilisega. Fookuspunkti pöidlaga ekraanil libistada tundus isegi parem kui joistikuga aga puuteriba asemel eelistaksin ikkagi konkreetset rullikut. Objektiivide küljes see lisarõngas oleks võinud minu hinnangul olla kere küljes, siis oleks sama kõigil objektiividel, nüüd on uutel objektiivi ees otsas ja vanadel saab taha ülemineku külge. See on hea, et kõigil nuppudel saab valida mida sellega seadistada saab. Mul kannatab veel vana peegliga kerega pilti teha ja esialgu ostma ei torma, vaatab kevadel. Saksa e-poodides on komplekti hinnad juba nüüd eeltellimise ajal 200€ odavamad kui eestis.

(Sulev kirjutab): No aeg oleks juba sealmaal, et annad kaamerale käsu, et mine tee metsas paar kena põdrapilti, ja kaamera läheb käib ise ära. Ega hedonist siis sellise rahega, nagu praegu taevast tuleb, ise välja pildistama lähe!
Kui kaamera tõesti niimoodi ise metsas hulguks, siis nõuaks küll Jeesuse kombel kindlasti GPSi olemasolu, et oleks pilk ikka peal, ega kaamera ulakust ei tee ja hoopis loomaaeda pole pildistama läinud.

(Sulev kirjutab): Kas mõni asisem droon oskab juba ise metsast põdrad üles otsida?
Või on see samast ooperist, et osta rämpsu, sest gps on peal?

(Sulev kirjutab): Kes siis drooni poest ostab? Droone korjatakse koduõuest puu otsast.

(Sulev kirjutab): Kusjuures ei ole üldse nali. Oleme mitu drooni koduõues kasvavate puude otsast kätte saanud, mingitest pihudroonidest Parrotini välja. Mõni puu kohe tõmbab teisi ligi.

(tom2 kirjutab): Tiit Veermäe kirjutas:

Kui (pärast kahekümnendat korda) kogemata korduvat ekraani-lati puudutust, teadmata asi muutunud teadmata suunas

Juhtub jah, et kaamera seaded lähevad paigast ära puutetundliku ekraani või puutetundliku riba kogemata puudutades. Aga üldiselt on neist ikkagi kasu rohkem kui kahju. Just kiires olukorras. Ma ei kardaks neid asju.

Too latt on vist kõige kahtlasem asi meie talves. Aga kaameraid tehakse ju Floridasse ja Lõuna-Kaliforniasse.

Ei tea midagi. Canoni kaamerad ilma talvetingimustes testimata tootmisse ei lähe. Jaapani põhjaosa mägedes on talv oluliselt karmim kui Eestis. Jaapani kaameraostjad saaks päris pahaseks, kui EOS R seal 10-meetrises lumehanges ei töötaks. :slight_smile:

Lõuna-Kalifornia kõrgeid kõrbealasid ei tasu ka alahinnata. Ma pole Antarktisel ka niimoodi külmetanud, nagu mõnikord tuulisel õhtul, ööl või varahommikul kõrbes, kus ma enam-vähem igal vabal hetkel ringi kolan. :slight_smile:

(Pandres kirjutab): Jaapan jätkuvalt juhib maailmas tehnoloogia patentide osas https://www.ft.com/content/dbb3bc26-413b-11e7-9d56-25f963e998b2
Maailma võimsuselt viies superarvuti on Jaapanis https://www.top500.org/lists/2018/06/

Tegelikult aastal 2018 rääkida foto/video maailmas innovatsiooni puudumisest on nagu vähe kahtlane, mulle tundub et see valdkond pole nii palju innovatsiooni ammu näinud.

(Pandres kirjutab): Mulle meeldivad need “amatööride testobjektiivid”, mis “amatööride testmasinaga” kaasa tulid. Ehk ma arvan et püütakse siiski ka Canonit kasutavaid tõsiseid kasutajaid, kes saavad R-i võtta esialgu teiseks või kolmandaks kereks.

Tiit, see oli hästi ja tabavalt öeldud, paneks “like”, kui saaks! :slight_smile:

Tiit Veermäe kirjutas:

Sa äkki tead, et ma olen fotograaf? mitte internetis
klikilugude peal pihkutaguja.

Ja laperdavate peeglitega kaameras on sisuliselt sama arvuti,
kui ilma peeglita kaameras. Ikka progejad teevad toda pilti
lõpuks :slight_smile: ja siis lähevad sõimavad lõuna magustoiduks kõik
ülemused läbi ja manguvad järgmisel päeval internetis
startappide jaoks raha nagu üks mees, rivisammul.

Keri oma luuludes Räniorgu kõiki ülemusi läbi sõimama.
Saad midagi tegelikust maailmast ka vastuseks teada, mitte
interneti blogide lalinaid ette kujutada reaalsuseks.

Ja rahakottidesse kiimeldes, elukutselistel on harilikult kõik
tööks vajalik olemas, mitte ei hädalda nutuföönide
tehnoloogia puudumise üle kaameras ja (seepärast ei tasuvat
nendel vajaliku kaamera ostmine ära :))

(henry kirjutab): //Nood objektiivid on tõsine valik alguseks ja meelitab inimesi kindlasti.

Nii see turundus ilmselt töötab. Kuna kaameraga tuli konkurentsi survel välja tulla ja uus protsessor ei ole veel valmis, siis tuli objektiividega algul meelitada. Sõnum on ühene, nendele tuleb juurde järgmisena korralik proffikere mis omab täiesti uut sensorit millest on juttu siin: https://www.digitaltrends.com/photography/canon-patent-details-stacked-sensors-with-autofocus-layer/

(marek kirjutab): paneks bänni selle eest, et kirjavärd on.

(enn kirjutab): No miks peaks kellegi esinemist ära keelama??
Isegi siis, kui ta mõnele ei meeldi (mina pole ka tema austaja), aga kindlasti on ka temal õigus oma arvamuse avaldamisele nagu meil kõigil

[%sig%]

(tom2 kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Canoni kaameralaadsete toodete manuaal lubab suure suuga opereeruda:
EOS R: 0C - 40C; Rh <85%
6D Mk II: 0C - 40C; Rh <85%
5D Mk IV: 0C - 40C; Rh <85%
1D X Mk II: 0C - 45C; Rh <85%

Näed, sa oled õppinud Canon õigesti kirjutama. :slight_smile:

Kasutusjuhendis on andmed tingimuste kohta, milles kaamera igal juhul pikaajaliselt ja tõrgeteta töötab.
Kui näiteks kaamera poole külma ilmaga hingata, siis see ei pruugi enam mõnda aega kasutuskõlblik olla. Aga teadliku kasutaja käes võib kaamera kasutusvahemik olla märksa laiem kui kasutusjuhendis kirjas.
Eestis on suhteline õhuniiskus regulaarselt 100% lähedal, aga kaamerad ju töötavad ka siis.
Ja ma olen koguni mõnda Canoni kaameratega tehtud talvepilti näinud. :slight_smile:

Mul pole ka +53 C või -60 C juures kaamera pärast pildid tegemata jäänud. Kuumaga pole üldse muret, külma ilma jaoks on ainus modifikatsioon olnud objektiivi lahtivõtmine ja määrde väljavahetamine külmakindlama vastu.

Pandres kirjutas:

Jaapan jätkuvalt juhib maailmas tehnoloogia patentide osas
https://www.ft.com/content/dbb3bc26-413b-11e7-9d56-25f963e998b2
Maailma võimsuselt viies superarvuti on Jaapanis

Ma soovitaks veel huvi tunda hiljuti tehnoloogiauudistest läbi käinud märksõnade “JAXA” ja “Hayabusa-2” vastu. Seal ka mõned värsked fotod – olusid arvestades võrdlemisi teravad, kuigi bokeh pole kiita ja mingi hull flare peal :slight_smile:

petslane