EOS R

MetsJeesus kirjutas:

kas sa oled proovinud mõne kaameratootjafirma
arendusosakonda tööle kandideerida?
Selleks puudub suht igasugune VAJADUS – arendusosakonnad ON
välja tulnud meeletu hulga põnevate tehnoloogiate ja
järeltöötlustega – paraku jahh NUTIFONI-kaamerate
arendusosakonnad…

Novot, sa halad ja halad, aga kasu mitte mingisugust.
Tootjad toodavad ikka sedasama, mida nad harjunud tootma.
Ostjad ostavad üleüldiselt seda, mida nad tahavad ja mõnikord ka seda, mida müügimees neile pähe määrib.
Ja fotokala foorumi hala karavani kulgu ei sega.


petslane

(henry kirjutab): Eile Lihulas fotopäeval oli R kohal ja sain ka paar minutit näppida. Pole enne EVF-iga kokku puutunud ja see tundus esialgu imelik võrreldes optilisega. Fookuspunkti pöidlaga ekraanil libistada tundus isegi parem kui joistikuga aga puuteriba asemel eelistaksin ikkagi konkreetset rullikut. Objektiivide küljes see lisarõngas oleks võinud minu hinnangul olla kere küljes, siis oleks sama kõigil objektiividel, nüüd on uutel objektiivi ees otsas ja vanadel saab taha ülemineku külge. See on hea, et kõigil nuppudel saab valida mida sellega seadistada saab. Mul kannatab veel vana peegliga kerega pilti teha ja esialgu ostma ei torma, vaatab kevadel. Saksa e-poodides on komplekti hinnad juba nüüd eeltellimise ajal 200€ odavamad kui eestis.

(Sulev kirjutab): No aeg oleks juba sealmaal, et annad kaamerale käsu, et mine tee metsas paar kena põdrapilti, ja kaamera läheb käib ise ära. Ega hedonist siis sellise rahega, nagu praegu taevast tuleb, ise välja pildistama lähe!
Kui kaamera tõesti niimoodi ise metsas hulguks, siis nõuaks küll Jeesuse kombel kindlasti GPSi olemasolu, et oleks pilk ikka peal, ega kaamera ulakust ei tee ja hoopis loomaaeda pole pildistama läinud.

(Sulev kirjutab): Kas mõni asisem droon oskab juba ise metsast põdrad üles otsida?
Või on see samast ooperist, et osta rämpsu, sest gps on peal?

(Sulev kirjutab): Kes siis drooni poest ostab? Droone korjatakse koduõuest puu otsast.

(Sulev kirjutab): Kusjuures ei ole üldse nali. Oleme mitu drooni koduõues kasvavate puude otsast kätte saanud, mingitest pihudroonidest Parrotini välja. Mõni puu kohe tõmbab teisi ligi.

(tom2 kirjutab): Tiit Veermäe kirjutas:

Kui (pärast kahekümnendat korda) kogemata korduvat ekraani-lati puudutust, teadmata asi muutunud teadmata suunas

Juhtub jah, et kaamera seaded lähevad paigast ära puutetundliku ekraani või puutetundliku riba kogemata puudutades. Aga üldiselt on neist ikkagi kasu rohkem kui kahju. Just kiires olukorras. Ma ei kardaks neid asju.

Too latt on vist kõige kahtlasem asi meie talves. Aga kaameraid tehakse ju Floridasse ja Lõuna-Kaliforniasse.

Ei tea midagi. Canoni kaamerad ilma talvetingimustes testimata tootmisse ei lähe. Jaapani põhjaosa mägedes on talv oluliselt karmim kui Eestis. Jaapani kaameraostjad saaks päris pahaseks, kui EOS R seal 10-meetrises lumehanges ei töötaks. :slight_smile:

Lõuna-Kalifornia kõrgeid kõrbealasid ei tasu ka alahinnata. Ma pole Antarktisel ka niimoodi külmetanud, nagu mõnikord tuulisel õhtul, ööl või varahommikul kõrbes, kus ma enam-vähem igal vabal hetkel ringi kolan. :slight_smile:

(Pandres kirjutab): Jaapan jätkuvalt juhib maailmas tehnoloogia patentide osas https://www.ft.com/content/dbb3bc26-413b-11e7-9d56-25f963e998b2
Maailma võimsuselt viies superarvuti on Jaapanis https://www.top500.org/lists/2018/06/

Tegelikult aastal 2018 rääkida foto/video maailmas innovatsiooni puudumisest on nagu vähe kahtlane, mulle tundub et see valdkond pole nii palju innovatsiooni ammu näinud.

(Pandres kirjutab): Mulle meeldivad need “amatööride testobjektiivid”, mis “amatööride testmasinaga” kaasa tulid. Ehk ma arvan et püütakse siiski ka Canonit kasutavaid tõsiseid kasutajaid, kes saavad R-i võtta esialgu teiseks või kolmandaks kereks.

Tiit, see oli hästi ja tabavalt öeldud, paneks “like”, kui saaks! :slight_smile:

Tiit Veermäe kirjutas:

Sa äkki tead, et ma olen fotograaf? mitte internetis
klikilugude peal pihkutaguja.

Ja laperdavate peeglitega kaameras on sisuliselt sama arvuti,
kui ilma peeglita kaameras. Ikka progejad teevad toda pilti
lõpuks :slight_smile: ja siis lähevad sõimavad lõuna magustoiduks kõik
ülemused läbi ja manguvad järgmisel päeval internetis
startappide jaoks raha nagu üks mees, rivisammul.

Keri oma luuludes Räniorgu kõiki ülemusi läbi sõimama.
Saad midagi tegelikust maailmast ka vastuseks teada, mitte
interneti blogide lalinaid ette kujutada reaalsuseks.

Ja rahakottidesse kiimeldes, elukutselistel on harilikult kõik
tööks vajalik olemas, mitte ei hädalda nutuföönide
tehnoloogia puudumise üle kaameras ja (seepärast ei tasuvat
nendel vajaliku kaamera ostmine ära :))

(henry kirjutab): //Nood objektiivid on tõsine valik alguseks ja meelitab inimesi kindlasti.

Nii see turundus ilmselt töötab. Kuna kaameraga tuli konkurentsi survel välja tulla ja uus protsessor ei ole veel valmis, siis tuli objektiividega algul meelitada. Sõnum on ühene, nendele tuleb juurde järgmisena korralik proffikere mis omab täiesti uut sensorit millest on juttu siin: https://www.digitaltrends.com/photography/canon-patent-details-stacked-sensors-with-autofocus-layer/

(marek kirjutab): paneks bänni selle eest, et kirjavärd on.

(enn kirjutab): No miks peaks kellegi esinemist ära keelama??
Isegi siis, kui ta mõnele ei meeldi (mina pole ka tema austaja), aga kindlasti on ka temal õigus oma arvamuse avaldamisele nagu meil kõigil

[%sig%]

(tom2 kirjutab): MetsJeesus kirjutas:

Canoni kaameralaadsete toodete manuaal lubab suure suuga opereeruda:
EOS R: 0C - 40C; Rh <85%
6D Mk II: 0C - 40C; Rh <85%
5D Mk IV: 0C - 40C; Rh <85%
1D X Mk II: 0C - 45C; Rh <85%

Näed, sa oled õppinud Canon õigesti kirjutama. :slight_smile:

Kasutusjuhendis on andmed tingimuste kohta, milles kaamera igal juhul pikaajaliselt ja tõrgeteta töötab.
Kui näiteks kaamera poole külma ilmaga hingata, siis see ei pruugi enam mõnda aega kasutuskõlblik olla. Aga teadliku kasutaja käes võib kaamera kasutusvahemik olla märksa laiem kui kasutusjuhendis kirjas.
Eestis on suhteline õhuniiskus regulaarselt 100% lähedal, aga kaamerad ju töötavad ka siis.
Ja ma olen koguni mõnda Canoni kaameratega tehtud talvepilti näinud. :slight_smile:

Mul pole ka +53 C või -60 C juures kaamera pärast pildid tegemata jäänud. Kuumaga pole üldse muret, külma ilma jaoks on ainus modifikatsioon olnud objektiivi lahtivõtmine ja määrde väljavahetamine külmakindlama vastu.

Pandres kirjutas:

Jaapan jätkuvalt juhib maailmas tehnoloogia patentide osas
https://www.ft.com/content/dbb3bc26-413b-11e7-9d56-25f963e998b2
Maailma võimsuselt viies superarvuti on Jaapanis

Ma soovitaks veel huvi tunda hiljuti tehnoloogiauudistest läbi käinud märksõnade “JAXA” ja “Hayabusa-2” vastu. Seal ka mõned värsked fotod – olusid arvestades võrdlemisi teravad, kuigi bokeh pole kiita ja mingi hull flare peal :slight_smile:


petslane

(enn kirjutab): Kui sul on tugev vajadus, siis vaheta. Neil, kellel seda vajadust pole, on täiesti ükskõik, mitu aastat see vahe on. Muide, mitu aastat see on täna sinu arvates?

[%sig%]

(mihk kirjutab): C fännklubi ei kiirusta ju vahetama, arvatavalt ka mitte R-i ostma. Oodatakse R-ile järgnevat päris kaamerat. Samas muutub klubi liikmetel olemasoleva klaasikogu kasutamine R-idega ebamugavamaks. Uued ostjad on valikutes vabamad. Eks reaalsed müüginumbrid hakkavad näitama, mis tegelikult toimuma hakkab ja kui palju C turuosa täiskaadrite turul kukub. Meite pisiriigi piltnike arvamused ja ostud neid protsesse praktiliselt ei mõjuta. Aga huvitav ajajärk igatahes - nii mõnigi kuningas on alasti.

(henry kirjutab): a9 tuli eelmine aasta ja uuendusena oli sensori kiipi integreeritud vahemälu mis võimaldas kiiret lugemist. Canon on rohkem vaeva näinud autofookusega ja ajanud pikslid kaheks nii, et iga piksel töötab autofookuse määramisel ja järgmisena üritab af arvutuse integreerida sensori kiipi. Nii, et veidi erinevatele asjadele on keskendutud. Sonyl on ka muidugi kordades rohkem pappi arendusele kulutada kuna väikesensorite (mobiilide ja valvekaamerate) tootmine on enamuses tema käes ja need teevad suuremat käivet. Hea, et siiski konkurents säilib sensorite arenduses ja tootmises.

(henry kirjutab): //Kuna see laperdav peeglirisu teeb MINU kaamera oluliselt kobakamaks, kallimaks, õrnemaks, ebatäpsemaks, ebamugavamaks ja laiema nurga optika kobakamaks, kallimaks ja kehvemaks siis siit ka tagasihoidlik küsimus MILLE [väga tsenseeritud] pärast see IKKA veel nii on?!?

Kui peegel on sulle riskus jalus, siis miks sa ei ole veel peeglita kaamerat ostnud, nende valik ju järjest suureneb ja isegi täiskaader peeglita kaamerate hinnad on juba alla 1000$.

Ka peegelkaameratel, mis on viimase 5a jooksul välja lastud, on ju samad võimalused mis peeglita kaameratel, lase peegel üles ja pildista kui peeglita kaameraga, muidugi lisaakusid pead siis kaasas tassima.

(mihk kirjutab): No mis pagana pärast siis peegliga kaamera ostsid ja nüüd on kõik teised süüdi ? Ostnud tavalise pildiotsijaga, ilma peeglita. Leica on selliseid kogu aeg teinud.