EOS R

(henry kirjutab): a9 tuli eelmine aasta ja uuendusena oli sensori kiipi integreeritud vahemälu mis võimaldas kiiret lugemist. Canon on rohkem vaeva näinud autofookusega ja ajanud pikslid kaheks nii, et iga piksel töötab autofookuse määramisel ja järgmisena üritab af arvutuse integreerida sensori kiipi. Nii, et veidi erinevatele asjadele on keskendutud. Sonyl on ka muidugi kordades rohkem pappi arendusele kulutada kuna väikesensorite (mobiilide ja valvekaamerate) tootmine on enamuses tema käes ja need teevad suuremat käivet. Hea, et siiski konkurents säilib sensorite arenduses ja tootmises.

(henry kirjutab): //Kuna see laperdav peeglirisu teeb MINU kaamera oluliselt kobakamaks, kallimaks, õrnemaks, ebatäpsemaks, ebamugavamaks ja laiema nurga optika kobakamaks, kallimaks ja kehvemaks siis siit ka tagasihoidlik küsimus MILLE [väga tsenseeritud] pärast see IKKA veel nii on?!?

Kui peegel on sulle riskus jalus, siis miks sa ei ole veel peeglita kaamerat ostnud, nende valik ju järjest suureneb ja isegi täiskaader peeglita kaamerate hinnad on juba alla 1000$.

Ka peegelkaameratel, mis on viimase 5a jooksul välja lastud, on ju samad võimalused mis peeglita kaameratel, lase peegel üles ja pildista kui peeglita kaameraga, muidugi lisaakusid pead siis kaasas tassima.

(mihk kirjutab): No mis pagana pärast siis peegliga kaamera ostsid ja nüüd on kõik teised süüdi ? Ostnud tavalise pildiotsijaga, ilma peeglita. Leica on selliseid kogu aeg teinud.

(Pandres kirjutab): Oleks võinud siis juba põhjalikumalt vaadata, eelviimases nimekirjas oli Jaapani parim kõigist USA omadest veel eespool. Need asjad kõiguvadki. Natuke stabiilsem kriteerium on nimekirja summarne võimsus, Jaapani osakaalu sellest on 9.09%, rohkem on tõesti USA-l ja Hiinal, vastavalt 37% ja 30%. Samas, Jaapanist järgmine Saksamaa on 3.7% ja Jaapan on umbes sama võimas kui Prantsusmaa, Itaalia ja UK kokku. Inimese kohta on rohkem võimsust Euroopas ainult Šveitsil.
Demagoogia oli see näide muidugi, aga mitte Jaapani positsiooni mõttes, mis on ikkagi kõva, vaid näite enda mõttes, mis peegeldab rohkem akadeemilist kui tööstusmaastikku.
Samas, ma ilmselt ei jaga ka päriselt sinu arusaama innovatsioonist – Android telefoni külge fotoaparaadi ehitamine ei ole midagi uuenduslikku, vaid ikkagi olemasoleva tehnoloogia kopeerimine, mis tehakse ära, kui see muutub tehnoloogiliselt piisavalt hästi toimivaks.

(aivar kirjutab): Kuna Canoni kõige uuem täiskaader hübriid sai üleüldiseks naerualuseks,toob Canon 2019 aasta esimeses pooles uue pro klassi täiskaader hübriidi turule https://www.dailycameranews.com/2018/10/flagship-canon-full-frame-mirrorless-camera-coming-before-cp-2019/

(K kirjutab): Aga kuidas ta naerualuseks sai? Oskad täpsed põhjused loetleda?

(henry kirjutab): föönimeeste kiun

(aivar kirjutab): K kirjutas:

Aga kuidas ta naerualuseks sai? Oskad täpsed põhjused
loetleda?

4K video on 1.7 crop´ga ja seda aastal 2018 !

(K kirjutab): Enamus kasutajaid ei tee videot ja ei hakka kunagi tegema ka, seega minu arust suhteliselt labane põhjus. Oleksin rohkem oodanud põhjuseid.

Väga paljudel uutel kaameratel on selline võimalus, tõsi küll valitav võimalus, nimetatakse super35 formaadiks. Ja kuna piksuleid arvutatakse vähem ümber, siis on kropp formaadis kvaliteet parem. Aga seda kõike on sulle siin mitu korda räägitud, kõva pea, mis teha.

(aivar kirjutab): K kirjutas:

Enamus kasutajaid ei tee videot ja ei hakka kunagi tegema ka,
seega minu arust suhteliselt labane põhjus. Oleksin rohkem
oodanud põhjuseid.

Proovi aru saada et aasta on 2018 ikkagi.Loomulikult sa lihtsalt niisama trollid.Sinusugusega isegi ei ole mõtet vaielda.

(enn kirjutab): aivar kirjutas:

Proovi aru saada et aasta on 2018 ikkagi.

Aastal 2003 tegi Nikon täiesti videovaba FF kaamera Nikon Df. Tänaseni müüakse seda kaamerat (kusjuures praktiliselt sama hinnaga kui 5 aastat tagasi).
On neid, kellele on oluline GPS või 2 mälukaardipesa. Samuti on neid, keda jätab video kvaliteet täiesti külmaks…

[%sig%]

(enn kirjutab): Näpukas- Df on loomulikult aastast 2013.

Mul pole nii head ekraani, et hakata võrdlema FF 4K või Super35 formaate. Peale lainurksuse ei tohiks seal probleeme olla.

(K kirjutab): Kusjuures ei trolli, olen enda Sony A7r2-l kaks korda video rec nuppu vajutanud ja enne seda oli Canoni 6d, millega samuti ainult pildistasin. Seega täiesti kasutu minu jaoks see 4k video, aga ma ei väida samas, et seda üldse vaja pole. Aga need kellel seda vaja on, teevad siis teise ostu kui ilma selleta elada ei suuda.

(Karl kirjutab): Kas keegi on saanud oma kätega kaamerat proovida? Netikogemused ei huvita nii väga.

(henry kirjutab): Photopointis paistab kohal olema Lõunakeskuses ja Kristiines, seal ehk saad ise proovida.
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1141650-canon-eos-r-rf-24-105mm-f-4l-is-usm#stock_tab

Minu kogemus siin lühidalt:
https://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=111352&t=111139

(tom2 kirjutab): Kui ma kirjutan, et olen, siis sinu jaoks on see ju ikkagi netikogemus, või kuidas? :slight_smile:

Osta ja proovi parem ise, EOS R peaks ju nüüd üsna vabalt saadaval olema ka Euroopas. Iga uus asi tahab natuke harjumist. Kui EOS 5D ja 6D seeriaga on kokkupuudet olnud, siis nende vahepealse tasemega kaamera on, mitmete uute ja kasulike asjadega, aga ka mõningate puudustega (näiteks peegelkaameratel peal oleva nupurea kadumine häirib). Kui üldse ei meeldi, saadad tagasi.

Netikogemustest - siit leiad hulga EOS R kaamera RAW faile ja saad teiste kaameratega võrrelda:

https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-eos-r/canon-eos-rA.HTM
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

(henry kirjutab): ilmselt saab ka katsuda
https://www.overall.ee/kool/kursus.aspx?id=72

(mx kirjutab): Dpreview tegi pmst maatasa selle Canoni uue R nikerdise

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-r?utm_source=self-desktop&utm_medium=marquee&utm_campaign=traffic_source

Kokkuvõte on see, et Canoni meeleheitlik pingutus oleks olnud küll 5 aastat tagasi märkimisväärne, aga täna mitte. Eks asi taandub kokkuvõtteks hinnale, tänane 2 649€ kere eest on selge overkill. Täpselt poole vähema raha eest oleks kaamerat aga ilmselt juba piisavalt.