Fotoprinteri otsinguil

Soovitage kodukasutuseks tindiprinterit, millega kannataks ka fotosid mõistliku kvaliteediga välja lasta. Hind võiks jääda 200-300€ juurde. Endale on silma jäänud EPSON L805, tundub mõistlik hinna-kvaliteedi suhe, ka tintidel, kui arvestada, et lapsed vahepeal kooli jaoks lihtsalt teksti välja trükivad. EPSON L800 kohta on netis infot rohkelt, aga uuema mudeli kohta eriti ei leia.
Ootaks just kasutuskogemusel põhinevaid arvamusi.

Kodutindikad kipuvad ära kuivama, kui tihti ei kasuta.
Samuti kipuvad nad vananedes igasuguseid triipe jätma, nii sa et pole enam pildi kvaliteediga rahul.
Ühe pildi hind kipub ka fotopoest tellides odavam tulema, kui kodus printides,


petslane,
väheste kogemustega sel alal

petslasega sama rehkendus kunagisest ajast, kui tahtsin kangesti ise printida. Riist tahab iga päev töös olla, muidu kulub palju tinti ja aega iga äkilise harva prindituuriga düüse lahti sulatada. Nüüd ongi selgunud, et töid printida on vaja haruharva ja siis ka päris suurelt. Las selle ala prohvid teevad, neil ka iga päev tööd ees ja masinad aina töökorras.

Need suurte tünnidega Epsoni printerid ei kuiva nii kiiresti kui “tavalised” tindikad. Kui vähemalt korra või paar kuus sisse lülitad, pole mingit probleemi. Tindi hind tuleb sellel igatahes väga mõistlik…hea pildi jaoks on paberi valik oluline, see hakkab rohkem hinda mõjutama.

Peeter kirjutas:

Need suurte tünnidega Epsoni printerid ei kuiva nii kiiresti
kui \“tavalised\” tindikad. Kui vähemalt korra või paar kuus
sisse lülitad, pole mingit probleemi.

Aga kui sa korralik pole ja ühe või kaks kuud ära unustad, siis jälle on probleem.
Ja just need suurte tünndega epsonid hakkavad ebaühtlaiseid triipe tõmbama. Mingiks koosolekul laiali jagatavaks paberbullaks, mis ruttu ära visatakse, on hea küll, aga fotona on kole mis kole, kui triibud peal.
Tindi hind on küll suhteliselt odav, aga fotopaber maksab ikka.


petslane

See on selge, et pilte mujalt tellides tuleb soodsam ja tavaliselt nagunii suuremalt ja lõuendile tellin. Aga kuna uut printerit nagunii vaja, siis mõtlesingi, et äkki… Lihtsam variant oleks jah mingi laser vms. võtta teksti printimiseks ja pildid mujalt tellida. Alguses oleks kindlasti printeril tegevust rohkesti, aga aastapärast vb. jääbki nurka nukralt seisma, mine sa tea. Mõtlen veel, aega on.

(mis kirjutab): A laserid siis värve ei prindi vä?

Täpselt sinna ma jõudsin ka: väike mustvalge laser dokumentide jaoks ja värv mujal. Aga monitor-profiilid peavad õigesti töötama.

(VHM kirjutab): Epson L850, 6 värviga. Ei kuiva kinni ja värvid on täiesti korralikud, kannatab fotot välja printida küll. Värvide juures mängivad rolli pigem kasutatavad programmid läbi mille pilte kohendad ja prindid. See, et suur printer vajab pidevat kasutamist on õige, muidu kuivab kinni. Paberi vahetus matilt läikivale ja vastupidi on täielik tindi röövel, tänu läbi pesule.

mis kirjutas:

A laserid siis värve ei prindi vä?

Värvilaser nac kallim kui mustvalge.
Aga tindikaga võrreldes on suurusjärk töökindlam.
Kui vaja suurt kogust odavaid trükiseid, siis tuleb suurte tünnidega Epsoni lehe hind kõvasti soodsam, kui trükid mõne lehekülje nädalas pikaajalise keskmisena, siis kindlasti laser.
Tavaline kodukasutuseks mõeldud värvilaser liiga ilusat fotot ei tee, isegi kui võtta paksem läikepaber. Klantsajakirjade pildid on tunduvalt kvaliteetsemad.


petslane

Laserid PRINDIVAD värvi kuid sellesama värviprindi tehniline kvaliteet on selline rajoonilehe-trükipressi kanti ehk joonised ja skeemid saab ilusasti välja prinditud kuid ilusat fotot paraku mitte…

Õnneks on värvilaserid suht odavaks läinud ja õnneks kestavad ka tahmakassetid suht kaua mistõttu siitpoolt soovitus kaaluda pigem värvilist laserit – fotot väga välja ei prindi kuid näituseks on ai-ämm-stedämm-metroo-kaart musta-valget-kirja väljatrükis oluliselt väiksema kasutusväärsusega kui värviprindis…

(henry kirjutab): kuidas see läbipesu käivitub, kas ta saab ise aru, et teise läikega paber pandi?

(VHM kirjutab): Erinevaid pabereid ( läikiv, matt…) prindid ju erinevate profiilidega. Enne print käsku annad ju korralduse kui suurele paberile, mis kvaliteediga ja millisele paberile.

Ta saab aru kui tinti vahetatakse.

(Vello kirjutab): Sain oma vitsad, kui soetasin Epsoni R800. Parem trükkida juba teenusena, probleemid varasemate kommentaatorite poolt üles loetletud.

Kuna mul kalibraatorit pole ja pole lasknud ekraani ka kalibreerida, siis mujalt tellimisega on natukene õnnemäng, värvid on siiani korras olnud, aga kipuvad liiga tumedad tulema. Viimastega on juba üsna täppi läinud, tean umbes, kui tumedaks pean ekraani keerama ja siis vajadusel pilti heledamaks timmima, et õige heledusega väljatrüki saaks. Eks natuke sõltub see ka muust valgusest toas, aga õhtul ja tuled kustus on kindlapeale minek :smiley: Kui printer omal olemas, siis saab ühe pildi korraga välja lasta ja vaadata, kas parandusi vaja teha. Peaks vist hoopis kalibraatori soetama selle printeri asemel, teeb sama välja :))

Kui monitor pole päris uus, aitab rahuga poole aasta tagant igaks juhuks kalibraatoriga üle käia. Neid vist laenutatakse ka?
Olulisem on ikka kõik asjad teha sama ruumi valgustusega, sest kalibreeritud-profileeritud monitor valetab silmale sama rõõmsalt erinevat laulu päike tuppa ja õhtul pimedas.

Kõige kasulikum on valge ja must ots ja neutraalid numbrite järgi üle vaadata, histogramm näitab ka kanalite lõhkemisi selgelt.

(aivar kirjutab): Epson oma suurte tindimahutitega on hea valik(soodne) kuid kui osta siis ikka A3 printer.