Fotosuurendi pirn

nii tegin loomkatsed, ei ole siiani suurendeid rohkem, kui see üks kord kasutanud. minu jaoks on tulemus, 10,5w X - tootja mattklaas lediga rohkem, kui küll. kui hakkan rohkem aru saama, mis seal pimedas toimub, siis võibolla oskaks ka ütelda, kui hull või hea see lahendus on.

(gk kirjutab): ammuammu sai katsetatud pisikese halogeenpirniga nö. punktvalgus, millega sai väga peenelt tera välja tuua, mattklaas vahele ja tavaline valgus

(mammut kirjutab): Punktvalguse ehitamisest suurendisse on eesti keeles selles raamatus juttu: https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11057
Lisaks veel muid toredaid pimikus tehtavaid vigureid.

Tänapäeval saab ilmselt kordades lihtsamalt läbi kui see raamatutarkus õpetab :slight_smile: 5W LED kubusse ja toimetad kas või patareitoitel :smiley:

Ehitatud erinevaid “punkte” ja vähempunkte (mitu halogeeni üksteise taga optilisel teljel) ning siis oli põhimureks kuumenemine. 150 või 300W pirn võttis tehasevärvi korpuselt maha :smiley:
Ehh, oleks omal ajal selliseid vidinaid olnud kasutada nagu näiteks XHP70. Kõigest 30W 1500+ luumenit… Ja kui ikka soojaks peaks kiskuma siis mõni Peltier soojusvaheti taha. Ning seda kõike kopikate eest võrreldes sellega mis “päris suurendid” nagu Durst või DeVere siis maksid…

(Dick kirjutab): Seal ei ole mingi fuking pirn, vaid hõõglamp!

Milla paberiprojektori sees seda hõõglampi kasutama hakati? Ikka 60W kuni 100W pirni. Soovitavalt mattpirni, sest sellel polnud hõõgnöör heledama alana nähtav. Mina esimese paberitrüki tegin ikka tikuvagel. Negatiiv nägupidi vasta paberit ja tikuga tagant valgust. :slight_smile: :slight_smile:

nüüd võta see hõõglamp ja pisa endale suhu. aitäh, sinu postiusest oli abi!

(mammut kirjutab): Eks see koos elektrifitseerimisega tuli. Pole kuulnud, et kunagi oleks suurendi taga akud olnud kuigi raadiote taga ju olid.

(enn kirjutab): mammut kirjutas:

Eks see koos elektrifitseerimisega tuli. Pole kuulnud, et
kunagi oleks suurendi taga akud olnud

Lihtsaim lahendus autoaku + 12V suure sokliga pirn (või hõõglamp, kuidas soovite) suurendisse.
Erinevaid võimalusi vt ntx siit
http://photo.net/black-and-white-photo-film-processing-forum/00ahEg

[%sig%]

Milleks?

(enn kirjutab): PS kirjutas:

Milleks?

Peeter, erinevalt Tallinnast on maal selliseid ruume, kus elektrit ei ole. Keegi näiteks tahaks kuuri alla pimiku sisse seada. Vett saab pangega tuua, aga elektrit mitte…

[%sig%]

Maal pole inimesed pikendusjuhtmest kuulnud?

(enn kirjutab): No olgu, nimekaim & PS. Täiesti mõttetu asi. Aga äkki kellelgi läheb vaja (nagu hiidlasele lõpnud varest :))

[%sig%]

UPA::UPA! räägiks parem objest,mille sinna külge krutid…valgustusejaotus niikuinii kehvake,Krokusel mõõdeti nurkades kuni 45 prossa vahe keskosaga…milleks noorust raisata vene hädapärast tehtud asjale…jõule saabuvaid!

(joosep kirjutab): mis objed mõistlikud ja mõistliku hinnaga on tänapäeval? on kellelgi kogemust?

Pirn 60W, mattklaas, Industar 50. Need olid tavalised vahendid. 100W pirn on liiast.

(enn kirjutab): Kui täpne olla, siis Industar 50u (Индустар 50У), mis on spetsiaalselt suurendile tehtud.

[%sig%]

500W pirne kasutasime mõnuga, kes eelistas matti pirni muidugi. Säriaeg on ikka tähtis, üle sekundi läks, siis juba hakkas pimedas igav. Punktvalgusega 100W halogeen tegi sama ära.

Kõlab nagu muinasjutt

Ikka roodenstokk või Nikkor-vana mälu järgi…vene I-50Y.50Y-1.,I-96Y Suurendi obje nagu helitehnikas kõlar-MAC-!0-st õiget häält ei tule…